Dnes je z Evy Strážnickej (28) šťastná mamina, úspešná podnikateľka a hlavne sa rozhodla svojím príbehom búrať mýty o dokonalej postave ženy. A my jej dávame za pravdu, že počas nášho fotenia i tohto exkluzívneho rozhovoru sa jej to dokonale podarilo.

Fotili ste už niekedy pre pánsky časopis? Od skorého rána ste museli byť na nohách, dalo vám to zabrať?
Nie, ani som nikdy nebola na titulke pánskeho časopisu. Dá sa povedať, že som mala trošku obavy. Bolo to skoro ráno a v bazéne, takže som mala strach, či nebudem unavená a či to nebude vidieť aj na fotkách. Ale musím povedať, že nálada bola veľmi príjemná, kolektív bol úžasný a všetko nám hralo do karát, takže fotenie som si užila. Myslím si, že aj výsledok bol veľmi dobrý. Ďakujem za spoluprácu.

Ako ste sa cítili vo vybraných modeloch Passoni? Pokiaľ ide o vkus, sadli vám?
Áno, úžasná značka, plavky skvele sedeli a na fotenie sa náramne hodili s doplnkami. Vrelo odporúčam.

Foto: Ondrej Hajník

Poznáme vás ako „farmárku“, respektíve účastníčku známej reality show. Bola práve Farma ten moment, keď ste sa stretli s mediálnou pozornosťou a následnou popularitou?
V osemnástich rokoch som začala podnikať s oblečením a postupne som po Slovensku otvárala kamenné obchody aj internetový obchod. Popri propagácii značky sme robili aj módne prehliadky, kde ma oslovili do relácie Nákupné maniačky. Tam som sa trochu zviditeľnila, aj keď z marketingového hľadiska to nebola úplne úspešná spolupráca (smiech). Išla som do toho s ružovými okuliarmi, ale nakoniec som skončila posledná. No nič to, bola to tiež skúsenosť. Ale keďže som veľa pracovala s modelkami, ktoré fotili pre môj obchod, tie ma neskôr odporučili do reality show Farma. Boli to Janka Hrmová, Zuzka Plačková či Lucia Mokráňová, dievčatá, čo v podstate vychádzali z reality show. Takže dali na mňa tip, že by som bola vhodná kandidátka, a naozaj ma oslovili. Ešte istý čas som to zvažovala, ale chcela som zviditeľniť moju značku a napokon som ponuku prijala.

Aká to bola skúsenosť s odstupom času?
Myslím si, že Farma je u mňa už zabudnutá, aj keď ešte občas stretnem zarytých fanúšikov tejto show, ktorí ma spoznávajú. Bola to zaujímavá životná skúsenosť, ale aj veľmi náročná. Boli sme Farma 9 a myslím, že to bolo najnáročnejšie zo všetkých sérií. Mali sme 150 oviec, boli sme v kopcoch, museli sme na kopce nosiť každý deň vodu vo vedrách, 3-4 hodiny dojiť, takže ťažká robota.

Ako rodáčke z Kysúc vám to robilo problém?
Aj áno, ja som panelákové dieťa a nebolo úplne ľahké naučiť sa to. A je rozdiel podojiť 150 oviec a 2 ovce. Nakrúcanie, réžia, to všetko bolo veľmi náročné a dlho som sa z toho ešte spamätávala. Na druhej strane príroda a prostredie boli úžasné.

Foto: Ondrej Hajník

Vieme o vás, že s biznisom v móde ste skončili. Čomu sa venujete momentálne?
Začala som spolupracovať s nemeckou networkmarketingovou firmou s výživovými doplnkami v oblasti zdravia z prírody. Momentálne som najúspešnejšia partnerka tejto spoločnosti na Slovensku. Takže z módy som premostila do tohto, pretože aj ja som si potrebovala vyriešiť svoje zdravotné problémy, a celý ten koncept sa mi zapáčil, vybudovanie finančnej a časovej slobody, že človek nie je až taký zaneprázdnený a ustarostený podnikaním. Pracujem online a som oslobodená od ustavičného cestovania a podobne. Hlavne by to bolo nezlučiteľné s materskou. Tiež je tam pridaná hodnota v tom, že pomáham ľuďom. Veľmi ma to začalo baviť, pretože som videla výsledky. A hlavne ľudia videli, že som pomohla sama sebe. Najviac ma očarilo to, že ide o prírodné produkty a ja som dosť spätá práve s prírodou. Dokonca sme sa presťahovali do domčeka v prírode pod horou. Keď človek príde ohučaný z mesta a z dopravných kolón, jej to balzam na dušu.

Aká ste mama vášho trojročného synčeka Matea?
Myslím si, že dobrá, aj keď určite nie stopercentná, lebo som stále v pracovnom nasadení, ale aj manžel veľa pomáha. Nie som taká klasická mamina, že idem na materskú a nič iné neriešim. Máme to v rodine aj dobre a rovnoprávne podelené a synček je veľmi dobre na toto nastavený. Myslím si, že máme otvorený vzťah a nemá problém ísť ani na prázdniny k starým rodičom, keď mám prácu.

Máte o sebe pocit, že ste celebrita, poznačilo vás nejako obdobie mediálnej slávy? Alebo sa vidíte už inde?
Necítim sa dôležito, snažím sa držať si pokoru, možno aj preto, že som v živote prešla ťažkými skúškami. Vyrastala som s babkou, pretože rodičia sa rozviedli a odišli, dlho som žila aj sama v zahraničí, životom mi prešli nesprávni muži. Viem, že jeden deň je človek hore, druhý deň sa môže všetko zbúrať a ocitne sa úplne dole. Snažím sa preto pristupovať ku každému s láskou a pokorou, pretože nikdy neviete, kde sa ocitnete a bude potrebovať vy tú podporu. Každý jeden človek si zaslúži rešpekt. Občas ma ľudia spoznávajú, ale nemyslím si, že ma vidia ako celebritu, skôr cez moju prácu, ktorú robím už desať rokov. Som obchodníčka a som naučená, že ak chce človek peniaze, musí si to odmakať. Myslím si, že to mám v sebe. Preto ma ľudia poznajú ako človeka, čo príde a vybaví, môžu sa na mňa obrátiť. Som trochu taký šmelinár (smiech).

Foto: Ondrej Hajník

Prečo mladá generácia toto nevidí?
Je pravda, že teraz je všeobecne veľký problém ľudí s prácou. Vznikajú tú všelijakí novodobí influenceri, ale nemyslím si, že to je práca na plný úväzok. Je to aj hodnotách. Človek by sa mal snažiť nájsť svoj talent a rozvinúť ho. Nie je to o tom, že fotím a robím reklamu. Môže to mať ako hobby, privyrobenie si a hovorím tomu rýchle prachy – rýchlo prišli, rýchlo odídu. Potom si tí mladí ľudia nevedia ten zárobok vážiť. Ale využiť svoj potenciál, rozvíjať svoj talent, rozmýšľať, akú hodnotu ponúknem svetu, čo môžem zlepšiť a komu pomôcť, nech je to v akomkoľvek smere – to je dôležitá vec.

Čo by ste im poradili? Aký by ste im dali odkaz?
Poradila by som im vyskúšať rôzne typy práce. Nejde o to niekde sa zodrať a robiť, čo človeka nebaví, ale vyskúšať rôzne odvetvia, aby zistili, na čo majú vlohy a na čo nie. Nemôže byť každý zamestnaný a nemôže každý podnikať, treba len na to prísť. Mladí by mali myslieť na to, že tie sociálne siete tu raz nemusia byť. Bolo by zaujímavé vidieť, keby ich zrazu zablokovali, čo aj reálne hrozí. Možno by si konečne zaklopali na dvere. Pre tento mediálny svet som sa aj ťahala z mesta na dedinu, aby som našla a pestovala svoje hodnoty.

Mnohým mužom imponuje, že máte postavu „krv a mlieko“. Cítite sa aj vy dobre vo svojom tele?
Kedysi som z toho mala depresie, lebo u nás v rodine sú všetci takí „krv a mlieko“. Ja som asi najštíhlejšia (smiech). U mňa to bol vždy boj, extrémna diéta a cvičenie, keď som chcela ísť váhovo dole. Od dvanástich som bola na rôznych diétach, pretože sa to vždy vyžadovalo, aby bola žena ako modelka, štíhla a krásna. A aj tak som nikdy nebola spokojná, trápila som sa. Až teraz po pôrode som si uvedomila, že je to o nastavení v hlave. Buď si o sebe myslíš, že si krásna akákoľvek, alebo si myslíš, že si škaredá – a opäť, nech si akákoľvek! Keď si spätne pozerám fotky z obdobia, keď som bola v top forme z 15, 16 či 20 rokov, uvedomím si, že som ich nikdy nepublikovala, lebo som si o sebe myslela, že som hrozná! Nechala som si vymývať mozog okolím a domnelými predstavami o tom, že nie som dosť dobrá, že nemám boky na fotenie, príliš veľké prsia. Človek musí dospieť do štádia uvedomenia si samej seba. A ďakujem Breaku, že pomáha búrať tieto mýty. Nevravím o podporovaní obezity, ale o zdravej norme a prirodzenosti.

Foto: Ondrej Hajník

Vy ste si už zvykli, že sa vám muži dívajú do dekoltu?
Kedysi by som povedala, že áno, už som si zvykla. Ale teraz sa už neobliekam vyzývavo. Predsa len, keď žena už chodí s bábätkom, je také niečo nepríjemné. Ale je to zas o tom, ako je nastavená a ako sa žena ponúka verejnosti. Keď sa oblieka vyzývavo, ponúka sa pohľadom verejnosti. Ale keď je oblečená striedmo, manažérsky a tú možnosť neponúka, tak muži nepozerajú tak zvedavo.

Je váš manžel ideál vysnívaného muža?
Áno, on je ideál toho, čo si u muža predstavujem. Bola to lása na prvý pohľad. Ja som dovtedy nikde nechodila, pretože som mala žiarlivých partnerov a zakazovali mi to. Mňa by nikto nepoznal zo žiadnej diskotéky. Ale keďže som začala podnikať, pozvali ma na jeden galavečer, kde som mala zaviezť modelky, a tam som ho spoznala. Zaujal ma vysokou postavou. Je to dvojmetrový oravský chlap. Keďže som bola zvyknutá na pohľady od mužov, asi ma to fascinovalo preto, že som v tej veľkej postave vnímala ochranu a bezpečie. A naozaj sme nikdy nemali konflikt. Keď spolu ideme, majú všetci rešpekt (smiech). Ale nemám rada umelých nabúchaných chlapov. Takého normálneho chlapa.

Chutí vám sex rovnako ako pred šiestimi rokmi?
Je to iné, ale áno. Ja nepočítam, koľký sex máme po koľkom rande. Pre mňa sex s mužom môže byť vtedy, keď si sadneme na energetickej úrovni. Páči sa mi jeho energia a postavenie, jeho hodnoty. Pre mňa – keď dochádza k sexu medzi dvomi ľuďmi, tak nastáva výmena energií a nejaký čas trvá, kým z nás vyprchá. A teda po tých rokoch je to iné, pretože človek každý večer uspáva synčeka, a smejeme sa, že by sme si mali nastaviť termín. Ale je to stále pekné a myslím si, že máme s manželom pekný vzťah.

A sex iba v posteli alebo radi experimentujete, napríklad na netradičnom mieste?
Nie som úplne človek, čo experimentuje, mám rada, keď viem, do čoho idem. Občas privítam dobrodružstvo, ale stojky a kotrmelce nie sú pre mňa. Mám rada skôr romantiku a nehu.

Foto: Ondrej Hajník

Kto je Eva Strážnická?

– Rodinný stav: vydatá, manžel Matúš, syn Mateo (3)
– známa slovenská influencerka
– účastníčka Farmy 9
– manažérka úspešnej nemeckej spoločnosti
– miluje svoju rodinu a prírodu

Znamenie: romantická ryba
IG: 140 tis. sledovateľov
Cestovateľský sen: Havaj
Obľúbená farba: slabozelená
Obľúbená celebrita: Jennifer Lopez
Typická vlastnosť: zasnívanosť, veľké sny
Čo na ľuďoch neznáša: klamstvo a agresivitu
Najobľúbenejšie jedlo: sviečková
Životný sen: ešte 1-2 deti a dorobiť bazén

Foto: Ondrej Hajník

Foto: Ondrej Hajník
Produkcia: TOP Hostesky
Oblečenie: Fashion House PASONI

Poznáte naše predcházajúce cover girls?

Virgínia Buberníková: Som žena cukor a bič, aby bola vo všetkom rovnováha
Petrana Galatea Oráčová: Priťahujú ma muži s hnedými očami aj vlasmi, no šancu majú aj blondiaci
Okúzľujúca Barbora Švidraňová: Sex najskôr až po piatom rande