Ako by ste zhodnotili deň strávený fotením pre magazín BREAK?
Dievčatá boli senzačné. Super fotografka, spravili mi perfektný mejkap. Oblečenie z PASONI, v ktorom som pózovala, bolo veľmi kvalitné a krásne. Takže celkovo ten deň bol skvelý. Oceňujem aj výber hudby počas fotenia. Tým, že hudbou žijem, je pre mňa veľmi dôležité mať pri takejto práci správny „podmaz“. Za mňa 12 bodov z desiatich.

Aj keď ste v šou nevyhrali, ste veľmi výrazný typ ženy. Isto máte svoje spektrum fanúšikov. Vnímate ale aj to, že vás ľudia viac spoznávajú?
Tým, že som pred desiatimi rokmi účinkovala v Superstar a zažila som už nejaký ten pocit slávy a zviditeľnenia, tak to pre mňa nie je nová skúsenosť. Ale áno, vnímam, že ma ľudia spoznávajú. Stáva sa mi, že napríklad v nákupnom centre ma zastavia a chcú sa so mnou odfotiť a to je pre mňa veľmi príjemné a povzbudzujúce.

Bola pre vás Superstar prvá pekná skúsenosť so šoubiznisom? Ako ste tam dopadli?
Áno, bola to moja prvá skúsenosť. Skončila som na deviatom mieste. Bola som mladá a ešte som v tom nevedela tak chodiť. V každom prípade to bol zážitok na celý život. Mám veľa krásnych spomienok a na to jednoducho nezabudnem.

Foto: Zuzana Martinková

Aká bola reality šou Ruža pre nevestu? Zmenila váš život alebo ste ju brali ako súťaž?
Nemôžem povedať, že by mi nejako zmenila život. Stále mám tú istú prácu a ostala som aj pri športe. Ale spoznala som nových ľudí a šou mi otvorila ďalšie dvere. Každá skúsenosť je dobrá. Podľa mňa by mal človek žiť tak, aby v živote zažil veľa a na základe toho sa aj ďalej formoval.

Asi to nebolo len to, ako sme videli v televízii, že ste sa bili o jedného chlapa a boli ste rivalky a súperky. Ale možno ste si v šou našli aj veľa dobrých kamarátok a tie vzťahy ostanú.
Áno. Keď sa človek vráti do reality a odosobní sa od toho všetkého, potom to už berie inak. Ale ja som sa celkovo snažila byť sama sebou a nerobiť zákernosti.

My už vieme, že váš život je šport a fitnes. Ale priblížte nám, čo robíte, čo vás živí a čo plánujete do budúcnosti?
Takým mojím poslaním je pomáhať ľuďom stať sa lepšou verziou samého seba. Ale aj ja sa mám stále čo učiť a v čom sa zlepšovať. V športe je disciplína, človek má pocit, že robí niečo správne a dobré, cíti pozitívnu energiu a má možnosť prekonávať samého seba. To je pre mňa veľká hodnota. Venujem sa opäť spievaniu, momentálne sme nahrali song, ktorý bude onedlho vonku, takže ho budete mať možnosť aj počuť.

Foto: Zuzana Martinková

No a moje plány do budúcna?
Robiť prácu, ktorá ma baví, byť s blízkymi priateľmi, rodinou a vytvoriť si vlastnú rodinu.

Máte medzi klientmi viac mužov alebo žien? A je aj generácia dnešných mladých ľudí taká, že chcú na sebe makať? Alebo spohodlneli a venujú sa viac-menej iba sociálnym sieťam a telefónu?
U nás registrujeme skupinky 15-ročných detí, ktoré chcú športovať, a my sa veľmi tešíme z ich záujmu. Snažíme sa ich aj motivovať cez Instagram, aby nesedeli doma, aby sa hýbali, lebo je to najlepšia cesta k udržateľnému zdravému spôsobu života.

Nespomínam Instagram náhodou. Asi by bolo treba mladým ľuďom odkázať, že je nevyhnutné mať aj zadné vrátka a robiť niečo reálne, čo ho uživí. Že len zo sociálnych sietí sa neuživia všetci. Či áno?
Určite. Sociálne siete sú veľmi náročné. Musíte stále niečo vymýšľať, sledovať trendy, vytvárať spolupráce. Na Slovensku trh nie je až taký silný. V každom prípade si myslím, že by ľudia mali v sebe objavovať talent a potenciál, rozvíjať ho a venovať čas sami sebe.

Foto: Zuzana Martinková

Váš starý otec je Titus Buberník. Asi málo ľudí vie, kto to je. Poviete nám o ňom viac?
Dedko bol futbalista a ja ako malá vnučka si pamätám, že mu ľudia posielali kartičky, aby ich podpísal a napísal pozdrav. Mal za sebou veľké úspechy. Tak isto moja babka bola krasokorčuliarka a mamina basketbalistka. Celá rodina je športovo založená, ale dedko dosiahol najviac úspechov a bol pre mňa veľkou motiváciou.

Sledujete futbal? Vedeli by ste povedať, ktorý zo slovenských futbalistov hrá podľa vás najlepšie? Prípadne ktorý dobre vyzerá a ešte je aj dobrý futbalista?
Nemám už veľa času sledovať futbal. Ale asi Martin Škrtel.

Keď sme premostili na chlapov, prezradíte nám, či ste teraz zadaná alebo slobodná? A aký typ mužov sa vám páči?
Momentálne som ešte slobodná. Páčia sa mi muži, ktorí majú spoločné záľuby ako ja, čiže šport. Muž by mal mať aj umelecké cítenie, byť empatický, mal by mať životné ciele a hlavne by mal mať dobré srdce. Aby som mu mohla dôverovať, aby bol ku mne úprimný.

Naše krásne COVER GIRLS: Petrana a Virginia. Foto: Zuzana Martinková

Ste teda skôr romantický typ ženy?
Ja som tak cukor a bič – aby bola rovnováha. Ako v športe, tak vo všetkom.

Chystáte sa niekam na dovolenku alebo budete pracovať?
Ideme na rodinnú dovolenku do Talianska, kam chodím s mojou maminkou už od malička, lebo tam máme priateľov. Som taká, že si užijem dovolenku, ale potom sa rada vrátim k práci a znova držím režim, aby aj klienti nemali príliš dlhé pauzy. Na druhej strane je leto a treba trošku povoliť, takže viac idem na bicykel, na korčule, plávať či na grilovačky a užívať si život. Leto by malo byť o tom. Aj zabaviť sa, ale aj sa treba hýbať.

Čo by ste odkázali čitateľom BREAK-u?
Nech idú za svojimi cieľmi. Nech si veria. Nech nestrácajú vieru, lásku a pokoru. A keď si tieto tri veci pevne udržia, tak sa dejú v živote zázraky.

Foto: Zuzana Martinková

KTO JE VIRGÍNIA BUBERNÍKOVÁ?
Známa slovenská fitnes trénerka, účastníčka Superstar a Ruže pre nevestu
Narodenie: 27. 2. 1994, Bratislava
Znamenie: ryby
Výška: 174 cm
Instagram: @ virginia_angel_/, 43 000 sledovateľov

Cestovateľský sen: Kambodža
Obľúbená farba: fialová
Obľúbený interpret: Whitney Houston
Obľúbený film: Zelená míľa
Obľúbená herečka: Angelina Jolie
Najchutnejšie jedlo: stredomorská kuchyňa, čerstvé ryby či krevety
Obľúbený drink: mojito
Typická vlastnosť: vytrvalosť
Životné krédo: nikdy sa nevzdávaj

Foto: Zuzana Martinková
Vizáž a produkcia: Viktória Ondrášiková
Oblečenie: Fashion House PASONI


Poznáte naše predcházajúce cover girls?

Petrana Galatea Oráčová: Priťahujú ma muži s hnedými očami aj vlasmi, no šancu majú aj blondiaci
Okúzľujúca Barbora Švidraňová: Sex najskôr až po piatom rande
Krásna Kristína Krajčírová: V súkromí žije život bez make-upu