A predsa jej ozajstné šťastie skrížilo cestu až vtedy, keď jej do života vstúpil syn Jakubko. Je stále rovnako príťažlivá, no ako sama hovorí, opatrnejšia a zodpovednejšia. V rozhovore pre pánsky magazín BREAK, nám Kristína Krajčírová (30) prezradila, prečo je potrebné otvárať tému bulímie či anorexie, do ktorej krajiny sa raz určite vráti, ale i to ktoré romantické gestá si od partnera najviac užíva.

Kristína, aké bolo vaše prvé fotenie s tímom pánskeho magazínu BREAK?
Na fotenie ma oslovil váš dvorný fotograf Peter Gaman a keďže ho poznám už dlhé roky, rada som súhlasila. Naozaj som si to užila. Bolo to uvoľnené a príjemné. Fotili sme na veľmi peknom mieste a najmä som si vychutnávala to, keď som mohla ležať na skutočne pohodlných gaučoch. Takéto uvoľnené fotenia mám najradšej a myslím si, že aj fotograf bol spokojný.

Vyhrali ste MISS Slovensko v roku 2012. S nebesky modrými očami a výraznými črtami tváre ste boli neprehliadnuteľná. Ako si spomínate na túto životnú skúsenosť? Odporučili by ste ju aj dievčatám, ktoré dnes premýšľajú o prihlásení sa do takejto súťaže?
Keď si na to spomeniem, vždy si poviem, že to bolo veľmi dávno a nechápem, ako to mohlo tak rýchlo ubehnúť. Pamätám si na mnoho krásnych momentov, ale aj na skvelých ľudí, ktorých som mohla spoznať. Bolo to krásne, bezstarostné obdobie. A určite to dievčatám odporúčam. Získala som množstvo skúseností a predovšetkým som po súťaži MISS začala veľa cestovať. Je to obrovská a obohacujúca skúsenosť na celý život. Každé dievča, ktoré sa do súťaže prihlási, musí počítať s tým, že sa už vydáva na svoju vlastnú cestu a záleží len na ňom, do akej miery bude úspešné. Od tej chvíle má všetko vo svojich rukách.

Pomohla vám súťaž a to, že ste ju vyhrali v úspešnej kariére modelky?
Modelku som robila už predtým, ale vďaka MISS som sa dostala do veľmi dobrej agentúry. Myslím si však, že nestačí iba vyhrať túto súťaž. Ak chce byť dievča modelkou, musí mať na to aj iné predpoklady. Veľmi dôležitá je aj výška, ktorú som ja, našťastie, mala. Je pravda, že vďaka MISS ste viac na očiach. Celý rok nosíte víťaznú korunku a tá patrí len vám. Pre dievčatá, ktoré teší pozornosť verejnosti, je to určite príťažlivé. Chvíľu som si to užívala aj ja, ale úprimne, mám radšej, keď som v komornejšej spoločnosti s menším počtom ľudí. A má to tak viac modeliek, nie všetky sa rady ukazujú. Skôr si urobia svoju prácu na fotení a potom sa už oblečú do niečoho pohodlného a vonku by ste ich ani nespoznali.

Foto: Peter Gaman

Vieme, že ste otvorene hovorili o ťažkej situácii vo svetovom modelingu a o tom, ako ste si prešli diétami, bulímiou a strachom z jedenia a priberania. Ako sa na to všetko pozeráte s odstupom času?
Som rada, že som našla odvahu o tom hovoriť, a takpovediac, sa z toho vyspovedať. Tému strachu z jedenia a priberania rada otváram, lebo mám pocit, že sa o nej musí diskutovať. Veľa žien s tým má problém a bojí sa o tom rozprávať. Majú strach z výsmechu a nepochopenia. Vďaka tomu mi napísalo veľmi veľa žien, ktoré tento problém trápi. A ak nevie pomôcť rodina, nie je žiadna hanba zájsť za odborníkom a porozprávať sa s ním o tom. Napokon, je určite lepšie hovoriť s niekým nezainteresovaným a odborníkom, ktorý vie, ako vám pomôcť.

V oblasti modelingu máte množstvo skúseností, čo by ste chceli v budúcnosti v tomto smere ešte dosiahnuť?
Modelingu sa venujem už len sporadicky. Takže v tomto smere už žiadne veľké plány nemám. Ale vždy som rada, keď mi príde do cesty zaujímavé fotenie. Keby ste sa ma to spýtali, keď som mala 20, možno by moja odpoveď bola iná. Vlastne som si v modelingu nikdy nekládla vysoké ciele. Nechcela som byť top modelka, a ani som nechcela žiť v zahraničí. Najšťastnejšia som pri svojej rodine, lebo vtedy sa najviac cítim sama sebou. Teraz sa príležitostným foteniam vždy poteším, už bývajú oveľa uvoľnenejšie. A určite si ich aj užívam viac ako v minulosti.

Ktoré spolupráce a s kým sú pre vás nezabudnuteľnými?
Túto otázku som dostala už viackrát, no nič mi neostalo v pamäti tak hlboko, že by som na to nejako výnimočne spomínala. Ak to aj bolo zaujímavé fotenie, skôr si v súvislosti s ním spomeniem na nejakú krásnu lokalitu, ktorá bola pre mňa nezabudnuteľná. Takže, ak môžem odpovedať takto, nezabudnuteľné bolo fotenie na jednom krásnom mieste v Malibu.

Červený kostým – Alizé Fashion House Bratislava – ETRO. Foto: Peter Gaman

Ak by ste sa nevenovali modelingu, aká iná práca či aktivita by vás dokázala zaujať natoľko, že by vás vytiahla ráno z postele?
Keď som bola menšia, túžila som byť letuškou. Ale ako som už spomenula, ja som najradšej v blízkosti svojej rodiny a táto práca by toto moje kritérium nespĺňala. Mala som aj iné sny – pomáhať zvieratám a byť veterinárkou alebo mať vlastný útulok pre zvieratá. Vo všeobecnosti mám rada akčné činnosti. Hocičo iné, len nie sedieť za počítačom nad tabuľkami.

Na Instagrame ste aktívna a máte početné publikum. Postujete okrem make-upu i módu a spodnú bielizeň. Vnímate sa ako influencerka pre mladé ženy a dievčatá? Aký pre ne máte odkaz?
Snažím sa ukazovať všetko reálne. Seba bez make-upu, aj so zlou náladou, v spodnej bielizni, aj napriek tomu, že výsledok nie je vždy dokonalý. A na taký svet sa aj rada pozerám. Bola som jedným z tých ľudí, ktorí zažívali ľahšie depresie z dokonalého sveta, ale našťastie som si uvedomila, že takto ľudia skutočne nežijú. A môj odkaz? Buďte samé sebou a také sa majte rady. Je to váš život a nikto vám nemá právo hovoriť, aké by ste mali byť. Aj ja budem radšej, keď na sociálnych sieťach uvidím to, ako ľudia žijú skutočný život.

Aká by, podľa vás, mala byť femme fatale?
Páčia sa mi dlhovlasé blondínky. A pre mňa je určite femme fatale Romana Škamlová. Ona je pre mne žena s veľkým „Ž“. Sebavedomá a krásna žena, ktorá keď kráča, tak pritiahne všetky pohľady. Vždy je upravená, nalíčená a skvele oblečená.

Foto: Peter Gaman

Ste zamilovaná do dvoch mužov vášho života. Kedy vás stretla láska a rozhodnutie mať s partnerom dieťa?
Áno, som zamilovaná do partnera a do syna. Vždy som sa tešila na to, keď budem mamou. Samozrejme, boli aj obavy, ako niečo také výnimočné zvládnem, ale myslím si, že to prišlo v mojich najlepších rokoch. S priateľom sme síce neboli spolu dlho, ale cítili sme to rovnako. Bola som naozaj šťastná, že je to obojstranné rozhodnutie, lebo je veľmi ťažké byť s človekom, ktorý vám povie, že je na to ešte čas a neustále to odkladá. V dnešnej dobe mať dieťa je zázrak. A myslím si, že toto bolo naše najlepšie rozhodnutie. Určite to troška potrápi vzťah, ale my sme nesmierne šťastní.

Ktoré romantické gestá od partnera si naďalej užívate a vnímate ich ako celoživotne dôležité?
Mám prečítanú knihu Päť jazykov lásky, v ktorej si každý podľa testu môže zistiť, ktorý je práve ten jeho jazyk v tomto ušľachtilom cite. Celý život som hovorila, že potrebujem partnerovu pozornosť a tu sa mi to potvrdilo. Pozornosť je pre mňa viac než dary. Potrebujem vedieť, že ma niekto vníma a počúva. Vtedy sa cítim byť milovaná a pre partnera dôležitá. A nesmierne si cením a vážim to, že mi pomerne často nosí kvety.

Čo vzrušujúce ste zažili so svojou láskou, teda budúcim manželom, o čo sa s nami môžete podeliť?
Nestihli sme toho zažiť až tak veľa. Dali sme sa dokopy pred 3 rokmi a potom hneď začal kovid, čiže som bola väčšinu času tehotná a potom už zase na materskej. Aj sme si veľakrát povedali, že je škoda, že sme nestihli viac vo dvojici cestovať, ale my to určite všetko dobehneme. A zážitky budú to o to krajšie, že ich zažijeme všetci spolu ako rodina.

Foto: Peter Gaman

Horúca romantika v predstavách Kristíny Krajčírovej?
Kedysi by som povedala, že víkend v Tatrách, romantika vo dvojici, wellness alebo kino. Ale určite je to pre mňa dobrá večera, skvelé víno, dobre sa porozprávať a zasmiať. A čo som vždy milovala, bolo vozenie sa v aute a počúvanie dobrých pesničiek. Toto malo pre mňa obrovské čaro.

Modeling vám umožnil precestovať kus sveta. Kde vám srdce zapišťalo šťastím a chceli by ste tam zostať dlhší čas?
Milujem Ameriku. Bola som tam sedem mesiacov a ten čas budem mať navždy v sebe ako jedno z najkrajších období svojho života. Tam mi srdce doslova kričalo šťastím. Do Ameriky by som sa vrátila kedykoľvek a verím, že sa mi to v živote ešte podarí.

Láka vás dobrodružstvo spoznávania a niečo prekvapujúce, možno neštandardné a zaujímavé, aj keď s dávkou neistoty a rizika?
Asi to trochu bude znieť ako klišé, ale materstvo ma v tomto dosť zmenilo. Určite som bola predtým spontánnejšia, no pri malom musím stáť viac nohami pevne na zemi, pretože ja som jeho istota. Už sa vyhýbam neistote a riziku. Myslím, že tieto veci mám už za sebou a aj keď to znie dosť nudne, život sa mi veľmi zmenil a teraz chcem byť predovšetkým mamou, na ktorú sa môže môj syn spoľahnúť. Ale uvidíme, čo život prinesie neskôr. Milovala som spontánne veci. Išla som si kam som chcela, ale verím, že k tomu sa ešte vrátim, len troška neskôr.

Alizé Fashion House Bratislava – ETRO. Foto: Peter Gaman

Aké sú vaše plány po materskej dovolenke alebo ešte zatiaľ nesplnené sny?
Stále si hovorím, čo ma prísť, to príde. Určite by sme pre synčeka ešte chceli súrodenca, ale nič neplánujeme. Teraz chcem všetku pozornosť venovať malému. Na začiatku som si materstvo až tak neužívala, pretože ma hormóny po pôrode doslova prevalcovali. Ale každým mesiacom je to lepšie a lepšie. Najmä keď vidím, ako malý rastie a ako nás stále viac vníma. Takže sama neviem, dokedy budem na materskej, ale chcem si to s malým čo najviac užiť. A čo bude potom, je naozaj vo hviezdach.

Odkaz pre čitateľov magazínu BREAK od MISS SLOVENSKO 2012?
Prajem všetkým čitateľom magazínu BREAK, aby im články prinášali zábavu a radosť a aby boli najmä zdraví, šťastní a milovaní.

Foto: Peter Gaman

KRISTÍNA KRAJČÍROVÁ
– známa slovenská modelka, MISS Slovensko z roku 2012
– narodená 15. 12. 1992 v Bratislave v znamení Strelca
– meria 179 cm
– na Instagrame má cez 22,4-tisíc sledovateľov
– zbožňuje make-up
– v minulosti priznala problémy s bulímiou, no dnes sa venuje výberu zdravých potravín

Dotazník
Cestovateľský sen: San Francisco.
Obľúbená farba: Čierna.
Najobľúbenejšia pieseň: Pink Floyd – Wish you were here.
Najlepšíí film: Focus.
Obľúbená herečka: Margot Robbie.
Najsexi modelka: Lena Perminova.
Najchutnejšie jedlo: Cézar šalát.
Obľúbený drink: Gin tonic.
Typická vlastnosť: Milujem upratovanie.
Životné motto: Nerob to, čo nechceš, aby iní robili tebe

Naše prechádzajúce cover girls:

DJ Laty: Viac známa vo svete, ako u nás doma
Exotická bohyňa Yasmine Taty
Múza Majka Spirita vám rozprúdi krvný obeh na maximum: Maria Dušička