Samorozkladací stan
Ak patríte k fanúšikom rôznych letných festivalov alebo radi kempujete, určite sa vám zíde prenosný, ľahký, vodeodolný, ale najmä samorozkladací stan, akým je napríklad stan Eackrola. Tento kempingový vodeodolný stan je ultraľahký – váži len tri kilogramy a jeho priestranný interiér (280 x 200 x 120 cm) pojme bez problémov dve až tri osoby. Neoceniteľnou vlastnosťou je, že sa dá postaviť za pár sekúnd. Už žiadne tápanie so stanovými tyčami. Stačí otvoriť tašku a stan sa rozloží sám. Samorozkladací stan Eackrola má dvoje dverí, ktoré vám umožnia vyvetrať ho za pár minút. Dodatočné sieťované okná na zips vás ochránia pred hmyzom a umožnia dostatočné prúdenie vzduchu v horúcich dňoch. Všetky švy sú podlepené, čo zvyšuje jeho vodeodolnosť, a tak ho môžete bez problémov použiť aj v prípade dažďa. (foto: amazon.com)

Štýlová prilba
Zrejme každého muža láka jazdiť po diaľnici na dvojkolesovom tátošovi a užívať si pocit voľnosti a vietor na tvári. Ak však neriadite štvorkolesové vozidlo, bezpečnosť by mala byť vašou prioritou. Správny a spoľahlivý výstroj je nevyhnutný, obzvlášť ak sa jedná o prilbu. Čoraz väčšej obľube sa tešia prilby, ktoré vyrába americká spoločnosť Sporpion Exo. Skvele padnú, majú perfektne vyriešené odvetrávanie a spĺňajú náročné bezpečnostné normy. Firma si zakladá aj na používaní vlastných patentovaných technológií, dôkazom čoho je aj prilba ScorpionExo Covert, ktorá s matným čiernym povrchom vyzerá absolútne drsne. Inteligentná škrupina, ktorá pri náraze absorbuje väčšinu energie, je vyrobená z polykarbonátového kompozitu. Predná časť masky, ktorá chráni bradu, je odnímateľná. K hlavnej časti s vnútornou sklápacou slnečnou clonou je pripevnená pomocou silných magnetov. Samozrejmosťou je hypoalergénne, plne vyberateľné vnútro, ktoré môžete prať. Ak čierna farba nevystihuje váš štýl, nezúfajte, prilba je na trhu dostupná aj v lesklom bielom prevedení. (foto: infinitymotorcycles.com)

Grillbot
Rozlúčte sa s namáhavým ručným čistením grilu. Robotický čistič grilov Grillbot povýši vaše grilovanie na vyššiu úroveň. Všetku špinavú prácu, akou je čistenie roštu na grilovanie, urobí jednoducho za vás. Odteraz sa už po grilovaní budete môcť venovať rodine, priateľom alebo leňošeniu. Každý gril majster vie, že gril je potrebné vyčistiť čo najskôr po skončení grilovania, inak sa spálený tuk a ďalšie nečistoty pripečú na rošt a jeho čistenie bude omnoho náročnejšie. Ako teda Grillbot funguje? Stačí ho položiť na vychladnutý rošt a stlačiť jediné tlačidlo. Tri nylonové kefy, ktoré skvele fungujú na liatinových, oceľových a porcelánových roštoch, sa dajú do práce namiesto vás. Grillbbot poháňa sofistikovaný CPU čip, ktorý inteligentne riadi pohyb, rýchlosť a smer kief. Po skončení čistenia vás pípnutím upozorní, že je gril opäť čistý. Pre viac znečistené rošty môžete navyše nastaviť robotickému pomocníkovi dlhší čas čistenia. (foto: amazon.com)

Podvodný skúter Trident
Je produktom čínskej spoločnosti Geneinno. Táto spoločnosť vyvíja a vyrába najlepšie riadiace systémy pre drony. Dvojmotorový a dvojvrtuľový podvodný skúter je ten najmenší, najľahší a najefektívnejší prístroj na vodný pohon, aký sme našli. Váži necelé štyri kilogramy a je určený pre širokú verejnosť aj profesionálnych potápačov. Okolo vrtúľ sú ochranné sieťky, ktoré eliminujú všetky riziká poranenia prstov a detská poistka chráni deti pred nebezpečenstvom. Na jedno nabitie batérie vás dokáže vo vode ťahať pri nižšej rýchlosti až 45 minút. Bez ohľadu na používanú rýchlosť si môžete byť istí, že inteligentný čip Trident monitoruje batériu, aby vás upozornil, že je čas vystúpiť na povrch a dobiť alebo vymeniť batériu. Nulový vztlak zaisťuje, že tento skúter nikdy neklesne na dno mora. Ponorte sa s ním až do hĺbky päťdesiat metrov a uvidíte iný podmorský svet. Epické a nezabudnuteľné momenty pod vodou môžete zachytiť kompatibilnými kamerami, akými sú napríklad GoPro, Paralenz a mnohé ďalšie. (foto: aditech-uw.com)

Mohlo by vás zaujať:

Vychytávky pre vášnivých grilovačov a športovcov
Vychytávky pre fanúšikov praktických smart riešení
Vychytávky pre záhradných kutilov a milovníkov záhad