Od roku 1946 je parížska reštaurácia Le Taillevent nevyhnutnou súčasťou francúzskej haute gastronómie a svojim hosťom ponúka klasicizmus v luxusnom stolovaní.

Foto: Le Taillevent

Historický charakter
Paríž je jedno z miest mnohých superlatívov. V oblasti módy, umenia alebo výborného jedla. Elegantná Le Taillevent ponúka svojim hosťom gurmánske obedy a večere vysokej kvality. Reštaurácia sídli v bývalom kaštieli vojvodu z Morny z 19. storočia a je uznávanou miestnou destináciou s tradičnou francúzskou atmosférou, ktorá je stelesnením francúzskeho „joie de vivre“ umenia žiť. Legendárna reštaurácia má vďaka svojim oceneným kvalitám na konte už 3 Michelinské hviezdy.

Foto: Le Taillevent

Široká ponuka
K tímu sa nedávno pridal šéfkuchár Giuliano Sperandio, ktorý upravil menu a predstavil niekoľko svojich gurmánskych inovácií. Rád pripravuje klasické jedlá s moderným nádychom, ktoré medzi hosťami zožali veľký úspech. V ponuke sú chutné špeciality v kombinácii s výberom až z 2800 kvalitných francúzskych a zahraničných vín a liehovín. K delikatesám reštaurácie patria hovädzie líčka  na červenom víne, jemná teľacina s mušlami a jačmeňom alebo morský rak na whisky so šampiňónovou omáčkou. Ak hľadáte špičkovú kuchyňu v exkluzívnom prostredí s nadštandardnou obsluhou, Le Taillevent je zaručená voľba na bezchybný večer.

Foto: Le Taillevent

Mohlo by vám zachutiť:

Sketch: Ikonická reštaurácia v srdci Londýna
Dokonalý oddych, špičková gastronómia: Vitajte v Château Gbeľany
Luxusná a inovatívna reštaurácia zo zasneženého Dánska: Noma