Zrekonštruovaný barokový kaštieľ sa pred šiestimi rokmi premenil na luxusný historický hotel, ktorý zbiera ocenenia doma i vo svete.

Jednoduchý dizajn s puncom luxusu
Na prvý pohľad sa zamilujete do dizajnu, kde sa snúbi spojenie historického a moderného. Interiéru hotela dominujú jednoduché línie s použitím prírodných materiálov. Historická budova kaštieľa je využívaná primárne na ubytovanie – na 1. poschodí nájdete izby ladené v historizujúcom štýle, v podkroví zas izby s priznaným 250-ročným brakovým krovom, ktorý dopĺňa neutrálny moderný nábytok a v drevených prístavbách moderne ladené izby s loggiami s výhľadom do anglického parku.

Foto: archív Château Gbeľany

V moderných prístavbách zas nájdete všetko pre váš dokonalý relax, bez toho, aby ste vôbec museli opustiť múry kaštieľa. Ak hľadáte pokoj a potrebujete sa zregenerovať, určite nevynechajte návštevu wellness centra a rezervujte si masáž. Wellness centrum pozostáva z piatich sáun kneippovho kúpeľu tepidária, bazéna a vonkajšej vírivky. Pre aktívne typy sa v hoteli nachádza bowling s dvomi bowlingovými dráhami a rozsiahle fitness centrum.

Foto: archív Château Gbeľany

Reštaurácia Belene – misto modernej gastronómie
A keďže láska ide cez žalúdok, druhýkrát sa určite zamilujete práve v reštaurácii Belene. Zažijete tu ten pravý gastronomický zážitok – nech už prídete v akomkoľvek ročnom období, poteší vás obmenený, sezónne ladený A la Carte. Okrem sezónnosti sa A la Carte vyznačuje aj rôznymi modernými spôsobmi úpravy jedál – po technologickej i kreatívnej stránke. Ponuku A la Carte dopĺňajú krátke špeciálne menu, ktoré si môžete vychutnať v limitovanom období. V lete je navyše reštaurácia prepojená aj s letnou terasou, ktorá tvorí plynulý prechod medzi reštauráciou a okolitým anglickým parkom. Práve park, ktorý obklopuje celý hotel umocňuje pokojnú a príjemnú atmosféru.

Foto: archív Château Gbeľany

V letnom období sa tak aj park stáva miestom, kde si môžete vychutnať sezónne ponuky z grilu. Tematicky ladené grilovačky sprevádzajú teplé letné mesiace a ponúkajú možnosť okúsiť grilované špeciality rôzneho žánru. Najväčšie gastrozážitky v Château však rozhodne zažijete na nádvorí, ktoré je dejiskom degustačných večerí (pokiaľ počasie dovolí) a jeho čaro tak správne dotvorí atmosféru a podčiarkne degustačné menu.

Foto: archív Château Gbeľany

Mohlo by vás zaujať:

Poctu Amazonke dostanete priamo na tanieri
Hrady a zámky Európy: Chantilly
Hrady a zámky Európy: Freÿr, tajné sídlo šľachty