Vitajte v jednej z najneobvyklejších reštaurácií v anglickej metropole a možno aj na svete.

Foto: archív Sketch

Galéria
Pôvodne ju založil alžírsky podnikateľ Mourad Mazouz, ktorý sa preslávil najmä v Paríži, keď ako mladý otvoril uznávanú reštauráciu Au Bascou. Keď vojdete dovnútra reštaurácie, ohúri vás farebný interiér s barokovým nábytkom. Budete sa cítiť, akoby ste vstúpili do galérie s umením, ktoré je všade, na stenách, na podlahách, v kúpeľniach či dokonca na jedle.

Foto: archív Sketch

Interiér ako umelecké dielo
Počas niekoľkých rokov prešla reštaurácia veľkou úpravou s mnohými premenami. Umelkyne Indie Mahdavi a Yinka Shonibare spolu vyzdobili priestor v jasných a slnečných odtieňoch pod názvom Modern Magic. Spolu vytvorili kolekciu 14 umeleckých diel exkluzívne pre tento priestor. Obsahuje ručne maľované drevené masky a prešívané portréty z Afriky, rovnako inšpirujúce aj dnes už nebohého Picassa. Svietidlá, riad a uniformy pre zamestnancov boli exkluzívne vyrobené rôznymi návrhármi a umelcami z celého sveta. Sketch London je predelený na barovú časť the East Bar a na reštauračné časti the Lecture Room, Library, the Glade a the Parlour. Každá z nich má unikátny interiérový dizajn a jedinečnú atmosféru

Foto: archív Sketch

Menu plné delikates
Od získania tretej Michelinskej hviezdy sa v reštaurácii servíruje aj degustačné menu, kde nájdete v ponuke tatarák ochutený japonským korením sansho, zmiešaným s grapefruitovou a melónovou šťavou, podávaný s chrumkavými zemiakmi. Menu predjedál zahŕňa plátky teľacieho mäsa s malinami a melónom alebo obaľované žabie stehienka so špaldovým rizotom. Medzi hlavné jedlá, ktoré nie sú o nič menej veľkolepé, patrí restovaná chobotnica s parmezánom, baklažánom, mandľami a pistáciovým krémom. V ponuke tiež je dvojitý tatarák s ručne krájaným hovädzím mäsom a tuniakom. Sladké dezerty rovnako nesklamú, kombinácia čokoládovej peny so zmrzlinou, lieskovými orechmi a jahodovým džemom či šafránová zmrzlina s jahodami, marhuľovým džemom, pralinkami a kávovými kockami.

Ďalej odporúčame:

Gastronomická ikona z Moskvy, reštaurácia Butler
Luxusná a inovatívna reštaurácia zo zasneženého Dánska: Noma
Bláznivá reštaurácia v znamení gýčového sci-fi