Unikátna kuchyňa
Pôvodná Noma bola prvýkrát otvorená v roku 2003 a bola pravdepodobne jednou z najvplyvnejších reštaurácií svojej doby v Kodani. Hlavný šéfkuchár René Redzepi pripravuje jedlá svojím unikátnym spôsobom a technikou, tým že spontánne kombinuje tradičnú dánsku kuchyňu a jej chute s ďalšími ingredienciami, z ktorých vzniknú naozaj unikátne pokrmy.

René Redzepi. Foto: noma

Fantázii sa medze nekladú
Hostia, ktorí navštívia toto jedinečné miesto, majú v ponuke kombináciu unikátnych jedál z 20-druhového degustačného menu, ktoré vychádza pravidelne každú sezónu. Po preskúmaní každého možného spôsobu varenia a prezentácii jedla môžete očakávať, že budete jesť skutočne zaujímavé pokrmy. Palacinky z jačmeňa, morské riasy z okolia Kodane, vegetariánska zelerová shawarma, kačacie stehná s vnútornosťami alebo sladké krabie mäso servírované na placke v tvare kraba.

Foto: noma

Ocenenia
Reštaurácia už získala rôzne prestížne ocenenia v gastronomickom svete za svoju vysokú reputáciu a kvalitné jedlo a obsluhu. Za rok 2021 sa umiestnila na neuveriteľnom prvom mieste v rebríčku 50 najlepších reštaurácií na svete (World’s Best Restaurants Awards). Za sebou má aj veľmi slušnú zbierku ocenení, keď skončila opäť prvenstvom za rok 2010, 2011, 2012, 2014 a v roku 2019 skončila ako druhá. Inovatívne a fascinujúce miesto neustále pripravuje kreatívne jedlá a vytvára nečakané kombinácie chutí pre svojich zákazníkov a mnohých fajnšmekrov, ktorí sa neboja experimentovať.

Foto: noma

Doprajte si:

Silo: Najekologickejšia reštaurácia sveta
Luxusná reštaurácia na vidieckej farme? To je Brae
Stôl: To nie je len obyčajná reštaurácia