No neskôr sa ľady prelomili a suši dobylo svet. Dnes si ho viete vychutnať takmer kdekoľvek a pre mnohých patrí medzi najobľúbenejšie pochúťky. Dokonalo pripravené čerstvé suši z top surovín je zážitok. Viete si predstaviť, koľko by ste zaplatili za najdrahšie kúsky?

Suši dnes nájdete všade, od supermarketov cez reštaurácie, no naozajstné, dokonalé a luxusné suši si zaslúži väčšiu pozornosť. Vytvoriť fantastické suši je ako kúsok alchýmie. Všetko musí byť mimoriadne čerstvé, všetko musí mať svoje miesto. Celé suši je o detailoch. Najluxusnejšie a najdrahšie kúsky dnes stoja viac ako priemerná výplata a ak suši milujete, tak si začnite sporiť na tento unikátny, luxusný zážitok už teraz!

ANGELITO ARANETA / 1 978 USD
Koľko by ste boli ochotní zaplatiť za najexkluzívnejšie suši na svete? Sto euro? Dvesto alebo rovno päťsto euro? A čo keby sme vám povedali, že najdrahšie suši planéty stojí rovných 1 978 amerických dolárov? Dali by ste sa na to nahovoriť? Šéfkuchár Angelito Araneta Jr, vytvoril unikátnu nigiri rolku, s ktorou sa dostal do Guinesovej knihy rekordov. Na svoje suši používa prémiového, ružového lososa z Nórska, k nemu pridá foie gras s 24-karátovými zlatými lístkami, ktoré môžete pokojne zjesť a napokon suši ozdobí perlami z filipínskeho ostrova Palawan a 20-karátovými africkými diamantmi. Nigiri rolka je rozkrojená na 5 častí, a tak sa nemusíte báť, že by ste dostali len jeden jediný kúsok. Každé sústo však v prepočte stojí cca 400 USD a to je niečo, na čo budete asi na konca života spomínať.

Foto: Freepik

MASA OMAKASE / 800 USD
Slovíčko „omakase“ predstavuje v japončine niečo ako „nechám to na teba“. Presne toto by sa dalo povedať aj o suši podniku Masa v New Yorku, ktorý vedie Masayoshi Takayama, expert na prípravu suši na svetovej úrovni. Necháte to na neho a jeho ruky pripravia suši, ktoré vás vystrelí do inej galaxie. Najlukratívnejšie menu, ktoré pripraví, sa označuje ako Hinoki Counter Experience a neplatíte tu len za suši, ale aj za atmosféru v akej sa ocitnete. Spoznáte základ japonskej kuchyne a k suši sa podáva aj Wagyu Ohmi Beef Tataki v top kvalite s nastrúhanou hľuzovkou. Ak by ste chceli vybičovať svoje ochutnávanie na totálne maximum, skúste si dať k suši lahodné a kvalitné saké.

Foto: iStock

HASHIRI / 500 USD
Unikátom tohto suši v Hashiri je to, že dostanete stôl hneď vedľa šéfkuchára, ktorý len a len pre vás pripravuje najväčší gastronomický zážitok vášho života. Za 500 dolárové suši dostanete svoju privátnu miestnosť a môžete začať ochutnávať. Medzi hlavné chuťovky patrí suši v štýle Edomae a Kaiseki. Edomae je podľa starých receptov z Tokya, na ktoré sa kedysi používali výlučne ryby a morské plody vylovené v okolí mesta. Kaiseki zase predstavuje koncepciu servírovania malých pokrmov na jednotlivých táckach, z ktorých ochutnávate. Všetko sa deje tak, aby ste si to najviac užili a práve fantastická čerstvosť a špičková kvalita surovín vás presvedčí, že ste si vybrali dobre. K suši sa podáva unikátne Kokuryu Ryu Fukiu saké. Na to, aby ste sa vôbec dostali do reštaurácie, si musíte spraviť rezerváciu minimálne dva týždne dopredu.

Foto: Freepik

GINZA ONODERA / 450 USD
Špecialitou suši Ginza Onodera je variabilita chutí, ktoré dokáže toto miesto vyčarovať. Nie nadarmo sa považuje za top reštauráciu celého New Yorku a ak sa na jej návštevu dáte nahovoriť, budete o tom ešte dlho rozprávať. Za 450 dolárov sa môžete navečerať, no rozhodne sa tu neprejete. Dostanete „škatuľku“ suši, kde budete mať 8 kúskov dokonalo vyváženého suši z najčerstvejších surovín, k tomu 9 kúskov nigiri so sezónnymi ingredienciami a domácu omeletu Tamago s polievkou Miso. Ak by ste mali predsa len pár desiatok dolárov n azvyš, radi vám za ne pripravia aj špeciálne nigiri s hovädzinou Miyazaki s kaviárom alebo rolku s lahodným morským ježkom. Šéfkuchár aj tu, podobe ako v Hashiri, nasleduje starobylú tradíciu Edomae pochádzajúcu z Tokya, čím dodá suši dušu, o akej sa vám ani nesnívalo.

Foto: Freepik

URASAWA / 400 USD
Šéfkuchár Hiroyuki Urasawa vyrastal v tieni Masa Takayamu, hlavného „alchymistu“ v podniku Masa, ktorý ponúka jedno z najkvalitnejších suši sveta. Svoje čerstvé ryby si necháva do Los Angeles posielať z japonského trhoviska a precíznosť, čerstvosť a unikátnosť mu dokonca priniesla nielen obdiv, ale aj dve michelinské hviezdy. Urasawa sa špecializuje na suši, kde hrajú prvé husle morské plody. Ochutnať tu môžete nigiri s kalamárom, obrovské mušle, ale aj mušle abalone nasiaknuté saké či suši kosode alebo lahodné kúsky tuniaka. Možno vás prekvapí pravidlo, ktoré by ste mali v podniku dodržať. A síce každý kúsok, čo pred vás položia, by ste mali zjesť do desiatich sekúnd. Len tak z neho dostanete najčerstvejšiu a najdokonalejšiu chuť. Stihli by ste to?

Foto: Freepik

O YA / 285 USD
Ak radi vnímate suši ako kúsok japonského umenia, potom budete podnik O Ya v americkom Bostone považovať za krásnu galériu. Šéfkuchár je držiteľom niekoľkých ocenení a jeho špecialitou je to, že sa drží tradičných receptov, no hrá sa s nimi a dodáva im moderný nádych. Za 285 dolárov tu dostanete prémiový produkt z namixovaného suši, ktoré je vybrané v štýle omakase tak, aby do seba zapadali všetky chute. Medzi najtradičnejšie suši patria špeciálne nigiri, sašimi a okrem suši vás nadchne aj špeciálne „Faberge Onsen Egg“, ktoré pozostáva z čierneho kaviáru riečnych rýb, zelenej cibuľky, omáčky dashi a, samozrejme, kúska zlatého lístku, ktorý si vychutnáte s celým sústom. Za 150 dolárov vám k suši spárujú aj výnimočné saké.

Foto: Freepik

MORISUSHI / 160 USD
Podnik známy ako Morisushi sa riadi kultúrou omakase, a tak sa nechajte prekvapiť akú dokonalú symfóniu zostavenú zo suši si pre  vás šéfkuchár pripravil. Bez rezervácie sa sem nedostanete, pretože japonský podnik je vyhlásený široko ďaleko. Menu reštaurácie je pomerne jednoduché, ale práve v tom sa skrýva jeho krása. Za 160 dolárov sa môžete tešiť na čerstvé a kvalitné suroviny, ktoré sa na suši používajú a môžete šéfkuchára pozorovať pri práci. Exkluzivitou podniku sú aj otváracie hodiny, pretože sa v ňom viete najesť iba medzi 18:00 a 22:00, čo znamená že za deň obslúži iba niekoľko hostí. Platíte tu za skvelé jedlo a exkluzivitu. Najlepšie sa vedia pohrať s nigiri ozdobenými čerstvými kúskami rýb.

Foto: Freepik

Od autora ďalej ponúkame:

Poznáte najdrahšie koreniny sveta?
Čo tak ochutnať najluxusnejšie vodky sveta?
Najzaujímavejšie hamburgery sveta