Vyberte sa s nami na cestu okolo sveta za tými najzaujímavejšími, najbizarnejšími či najchutnejšími kúskami a zistite, že hamburger vôbec nemusí byť „nudné“ jedlo. Nechajte sa inšpirovať!

ČIERNY HAMBURGER SO ŽABOU (Japonsko)
Japonsko je lídrom v ázijskej gastronómii a keď si túto krajinu predstavíte, väčšinou sa vám v mysli objavia čerstvé ryby, suši alebo skvelé steaky. Z japonskej Yokohamy však pochádza azda najbizarnejší hamburger na svete. Jeho základom je žemľa, ktorá sa zafarbí zmesou z bambusového uhlia, aby dostala hrozivý, čierny nádych. Do nej však nevložia kvalitné hovädzie mäso, ale priamo zo žemle vytŕčajú žabacie nohy obalené v cestíčku. Žabí hamburger je bizár najmä na pohľad, ale vyprážaná žaba sa podobá na kuracie mäso, a tak chutí lepšie, než vyzerá. Japonsko tak na tanieri vyčaruje ďalšie z gastronomických prekvapení. (foto: iStock)

DOUCHE BURGER (USA)
Hamburger ako luxusné jedlo? Prečo nie? Presne toto si povedali v Spojených štátoch amerických a vytvorili Douche Burger, ktorý hneď získal nálepku najdrahšieho hamburgeru sveta. Dostanete ho v New Yorku, kde ho predávajú z obyčajného food trucku a ak ho budete chcieť ochutnať, siahnete poriadne hlboko do peňaženky. Za jeden burger totiž zaplatíte 666 amerických dolárov. Nedostanete za ne však nič obyčajné, ale zmes unikátnych chutí. V žemli na vás čaká luxusná hovädzina Kobe, kvalitný, vyzretý syr Gruyere, kaviár, foie gras, hľuzovky aj homár a napokon ochutnáte aj jedlé zlato. To preto, lebo sa Kobe obalí do zlatej fólie. Čo poviete? Zlatý hamburger raz za život? (foto: iStock)

QUADRUPLE BYPASS BURGER (USA)
Hamburger so slovíčkom „bypass“ v názve nebude veru žiadna zdravá alternatíva pre vegánov. V skutočnosti je to hamburger, ktorý vás môže zabiť, pretože je to neskutočná, ba priam až nepredstaviteľná kalorická bomba. Vymysleli ho v americkej Arizone na mieste s príznačným názvom „The Heart Attack Grill“, teda v „Infarktovom grile“. Jeho unikátom je to, že má 9982 kalórií a v tejto obrovskej porcii sa ukrývajú 4 takmer štvrť kilogramové hamburgerové mäsá, 20 až 27 kúskov opraženej slaninky, 28 plátkov amerického syru, štyri vajcia a taktiež celá rajčina, polovica cibule a k tomu, samozrejme, omáčky. Nie nedá sa to predstaviť a na prvý pohľad dostanete skôr vežu postavenú z jedla, aby sa vám to tam všetko zmestilo. Tú si musíte rozobrať po kúskoch a pustiť sa do toho. Zatiaľ vraj na jedno posedenie dokázalo zdolať toto monštrum iba niekoľko ľudí. Skúsite to aj vy? (foto: Freepik)

EMMY BURGER (USA)
Svet hamburgerov nemusí zaujať len bizarnými kreáciami, ale ak je reč o tých najlepších hamburgeroch sveta, až príliš často sa medzi nimi objavuje nenápadný burger z New Yorku s menom Emmy. Podávajú ho v reštaurácii Emily a je tak ikonický, že v podniku nedostanete okrem neho nič iné. Každý deň ho majú v limitovanom počte a keď sa vypredá, musíte skúsiť znovu o deň neskôr. Na prvý pohľad sa Emmy Burger nelíši od mnohých iných, ktoré ste ochutnali, ale predsa len sa napokon odlíši od konkurencie. Čerstvá žemľa sa naplní kvalitným hovädzím mäsom, ktoré dozrievalo celý mesiac na vzduchu od renomovaného mäsiara. K tomu sa pridá 12-mesačný čedar Grafton, karamelizovaná cibuľka, nakladané uhorky a signature omáčka Emmy. Podľa mnohých takto chutí hamburgerové nebo. Akoby všetky ingrediencie namiešali dokonalú symfóniu a vystrelia vás do gastronomického vesmíru. (foto: iStock)

ISLAK BURGER (Turecko)
Aj Turecko má svoje želiezko v ohni medzi zaujímavými hamburgermi sveta. Je ním obľúbený Islak Burger, ktorý nájdete na mnohých miestach v Istanbule. Stal sa dokonca jedným z najtypickejších istanbulských streetfoodov, a to je na krajinu s takým gastronomickým potenciálom skutočne čo povedať. Islak Burger môžeme preložiť ako „vlhký hamburger“, pretože keď ho pripravia, umiestnia ho do výkladu, kde je ako v saune v plnej pary. Para zvlhčí žemľu a jedlo tak získa veľmi zaujímavú chuť. Súčasťou hamburgeru je mleté, hovädzie mäso v rajčinovej omáčke. Určite ho v Istanbule ochutnajte, pretože nič podobné ste dovtedy ešte neskúsili. Podobný druh hamburgeru nájdete aj v Japonsku.

(foto: Freepik)

THE MUDDY PIG (USA)
Hamburger s ľahko zapamätateľným názvom „The Muddy Pig“ pochádza z amerického San Diega a hoci sa na prvý pohľad môže zdať ako tisíc iných, prvé zahryznutie bude zvláštne. The Muddy Pig totiž vsadil na zvláštne splynutie chutí, ktoré by mnohým skutočne nenapadlo. Žemľa sa nepotrie žiadnou omáčkou, ale natrie sa na ňu poriadna vrstva orieškovej Nutelly. Až na tú sa položí kus mäsa, opečená slaninka, fritovaný kus banánu na varenie a zázrak je na svete. Možno nebude chutiť každému, ale za pokus to rozhodne stojí, pretože tá explózia chutí vás môže zaujať.

(foto: Freepik)

HELLFIRE BURGER (USA)
Milujete pikantné jedlá? Hamburger predsa nemôže byť výnimkou a zaujímavých rekordérov nájdete aj v tomto chutnom segmente. O hamburgeri menom Hellfire Burger sa dlho hovorilo ako o najpikantnejšom na svete a hoci ho dnes už niekoľko pokusov prekonalo, stále je akousi žijúcou legendou, a preto má miesto aj tu u nás. Ak nemáte radi super pikantné jedlá, dajte od neho ruky preč, pretože sa popálite a nemyslíme to obrazne. Hellfire Burger sa totiž servíruje tak, že priamo z neho sa dvíha malý symbolický plameň. Ten budete cítiť už pri prvom zahryznutí, pretože dušou tohto hamburgeru je zmes pikantných papričiek, ktoré dosahujú na Scovillovej škále hodnotu takmer 1 milión. Pre porovnanie, paprička jalapeño má hodnotu cca 5000 – 8000 a paprička habanero sa točí niekde do 350 000! Predtým, ako sa do jedla pustíte, musíte dokázať, že máte viac než 18 rokov a musíte podpísať zdravotné vyhlásenie, že ho jete na vlastné riziko. Dali by ste si povedať? (foto: Freepik)

RICE BURGER (Japonsko)
Kto povedal, že hamburger musí mať žemľu, do ktorej naložíte mäso, zeleninu, omáčky a všetko  potrebné? Východná Ázia pečivu veľmi neholduje, zato miluje ryžu vo všetkých podobenstvách a nápad bol na svete. Čo keby sa dal vytvoriť hamburger, ktorý bude pozostávať z dvoch ryžových vrstiev? Stačilo málo a originálny ryžový burger je na svete. Vznikol v Japonsku pred 35 rokmi a dodnes má veľkú popularitu, z ktorej vzniklo aj viacero ďalších druhov. Ryžu vytvarovali do okrúhleho tvaru, na vrchu je zapiekli, aby lepšie držala pokope a dnu naservírovali kus mäsa, slaniny či zeleninu. Fantázii sa medze nekladú a niektoré juhokórejské verzie dokonca dávajú dovnútra aj obľúbené kimči.

(foto: iStock)

Od autora ešte niečo dobré pod zub ponúkame:

Luxus menom čaj: Koľko stojí najdrahší čaj na sveta?
Najlepšie mäsové špeciality sveta
Najluxusnejšie reštaurácie Ríma