Na vrchol potravinového reťazca SUV segmentu sa  tlačí kombináciou strhujúceho výkonu, najvyššej dynamiky, nezameniteľného štýlu a absolútneho luxusu. Ten podčiarkuje dizajn, ktorý vyžaruje silu a zároveň zachováva čisté línie k proporciám. V duchu hesla, že jeden obrázok povie viac ako tisíc slov, preskočíme dizajn rovno pod kapotu.

Foto: astonmartin.com

Použitie novej prevodovky s mokrou spojkou prináša mnohé  výhody. Primárne sú to rýchlejšie zmeny prevodových stupňov v porovnaní s prevodovkou s meničom krútiaceho momentu. Pocit radenia je bezprostrednejší a priamočiarejší, čo dáva vodičovi väčší pocit kontroly. Rozdelenie krútiaceho momentu medzi prednou a zadnou nápravou zostáva plne automatické, so schopnosťou poslať až 100 % krútiaceho momentu na zadnú nápravu na požiadanie. Kľúčom k ovládateľnosti modelu je jeho systém vzduchového odpruženia. Systém elektronického posilňovača riadenia vylepšil pocit z riadenia, aby si vodič mohol vytvoriť jasnejší obraz o rastúcom zaťažení v zákrutách a dostupnej priľnavosti.

Foto: astonmartin.com

Športová téma pokračuje aj vo vnútri športovými sedadlami. Tie sú štandardne vybavené elektrickým nastavovaním v 16 smeroch a vyhrievaním vpredu a vzadu. K dispozícii sú tri možnosti prostredia interiéru – štandardne montovaný Accelerate, ktorý obsahuje zmes kože a Alcantary®, ako aj voliteľný Inspire – Comfort a Inspire Sport. V duchu ovládania má vodič k dispozícii prepracovanú spodnú konzolu obsahujúcu nové prepínače výberu režimu jazdy. Namiesto nejakého podmenu v informačno-zábavnom systéme ich má hneď po ruke. Tlačidlá pre režim odpruženia, ESP či režim manuálneho radenia prevodových stupňov. Prvé dodávky 707-ky sú naplánované od druhého štvrťroka 2022. Samozrejmosťou je široká paleta personalizácie budúceho majiteľa.

Foto: astonmartin.com

Aston Martin DBX707
Pohon: 4,0 litrový V8 motor s dvojitým turbom a výkonom 707 hp
Maximálna rýchlosť: 310 km/h
Krútiaci moment: 900 Nm
Prevodovka:  9 stupňová
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h: 3,2 sekundy
Brzdy: kotúčové uhlíkovo – keramické (420 mm vpredu a 390 mm vzadu)
Cena: od 232 000 dolárov (cca 205 000 €)

Pri značke ešte ostaneme:

Civilná formula: Aston Martin Valkyrie Spider
Z Valkyrie sa stala strela s prívlastkom AMR Pro
Luxusné Aston Martin s prívlastkom 007 len pre šťastlivcov