Pri hľadaní čo najmenšej hmotnosti a najrýchlejších časov na pretekárske kolo sa Valkyrie AMR Pro spolieha výlučne na upravenú verziu senzačného 6,5-litrového atmosférického motora V12, ktorý postavil Cosworth. Toto majstrovské dielo spaľovania s rýchlosťou 11 000 ot./min je zamerané na dosiahnutie výkonu 1000 koní.

Foto: Aston Martin

Úspora hmotnosti vyplynula z odstránenia hybridného systému prechodom elektrický pohon s batériami a množstvom ďalších opatrení na zníženie hmotnosti, medzi ktoré patrí ultraľahká karoséria z uhlíkových vlákien, ramená s uhlíkovým zavesením a čelné sklo a bočné okná Perspex. Verzia AMR Pro sa tak výkonovo na trati približuje F1.

Foto: Aston Martin

Novinka využíva jedinečnú verziu podvozku Valkyrie, ktorá je o 380 mm dlhšia s rázvorom a 96 mm širšia s rozchodom vpredu; 115 mm vzadu. AMR Pro je vybavená agresívnym aerodynamickým balíčkom, ktorý pridáva ďalších 266 mm na dĺžku. Zabezpečený je aj väčší prítlak ako má cestná verzia Valkyrie. Momentálne ešte nie sú dostupné všetky technické informácie, tie výrobca sľubuje čoskoro uviesť. Zatiaľ vieme, že všetky autá budú s ľavostranným riadením. Výrobná séria bude obsahovať 40 automobilov a dva prototypy. Začiatok prvých dodávok je naplánovaný na koniec roka 2021.

Mohlo by vás zaujať:

Valkyrie: Výnimočný projekt medzi hyperšportiakmi
Čisté vzrušenie z manuálnej sily
Luxusné Aston Martin s prívlastkom 007 len pre šťastlivcov