KARLOS VÉMOLA (36), úspešný český zápasník MMA

Šport a sex je v ostatnej dobe horúca téma. Kým pre jedného je tým správnym nabudením k vyššieho výkonu, pre druhého je sex pre zápasom alebo pretekmi tabu. Kam môžeme zaradiť vás? Užijete si ho radšej pred alebo až po výhre/prehre ako zaslúžený bonus?
To je niečo, kam môžete zaradiť mňa. Vzhľadom k tomu, že vždy po každom víťaznom zápase Lela otehotnela. Ako po zápase s Princom (Aounallahom), tak s Babou Jagou (pozn. red. Václav Mikulášek). Presne to vyšlo že otehotnela, asi patrím do skupiny – hlavne „po“.

Ste inšpiráciou pre mnohým mladých bojovníkov. Ako zápasmi ostrieľaný borec určite pre nich máte množstvo cenných rád. Vedeli by ste uviesť aspoň tri hlavné, ktoré by im pri MMA mohli pomôcť napredovať?
Tvrdo trénovať a makať to musí každý v každom športe. To každý vie, v tom im asi radiť nemusím. Ale špeciálne v MMA a v každom športe si myslím, že to nie je iba o tom, čo urobíte v gyme. Je to o tom, čo urobíme mimo gym. Ako sa správate k fanúšikom, ako si budujete mediálne meno, aby bol o vás záujem. Jednoducho – ako sa správate k ľuďom, ako vás ľudia berú. Pretože keby vás ľudia nepoznali, tak by nikto nepoznal ani váš šport. Pred desiatimi rokmi náš šport nikto nepoznal, pretože komunita pre ten šport nič nerobila. Takže každý športovec pokiaľ chce byť úspešný, tak nestačí byť úspešný iba v tom ringu, musí to byť – ako sa snažím vždy hovoriť – „šampión ľudu“. Ako bol napríklad Mohammad Ali, čo predvádza McGregor, a tak ďalej. Ja sa držím toho, že správny športovec a správny zápasník by mal byť 24 hodín denne, nielen tie dve hodiny v telocvični.

Po stovkách absolvovaných zápasov máte v mysli nejaký doslova nezabudnuteľný?
Každý zápas si veľmi vážim. Tie nezabudnuteľné sú väčšinou tie najväčšie výhry alebo tie najväčšie prehry. Tá najväčšia výhra pre mňa bola, keď som v UFC 122 knockoutoval Setha Petruzelliho, a najväčšie – prehra bola s Attilom Véghom, ale tam som dúfam svoje posledné slovo ešte nepovedal. Tak ako som ho donútil  k tomu nášmu vzájomnému zápasu, ktorý veľmi nechcel, tak verím, že ho donútim aj k tej odvete, ktorú veľmi nechce.

Foto: Peter Gaman

Ring je jedna vec alebo potom treba zhodiť rukavice a žiť bežný život. S ktorým z bojovníkov máte vyslovene kamarátsky vzťah a viete si hocikedy pomôcť?
Tak ja mám veľmi veľa bojovníkov ako kamarátov. Môžem povedať, že najväčší rivali sme s Attilkom (Véghom), ale keď sa vidíme, tak sa k sebe správame úplne normálne. Teraz mi napríklad Attilka volal, že má box na konci decembra, že by mal záujem, aby som mu to moderoval. Máme spolu normálny vzťah, na pivo spolu nechodíme, ale že by sme sa nenávideli, to asi pravda nie je. Tých bojovníkov na scéne, ktorých nemám rád, samozrejme, pár je, ale mám veľa kamarátov, dokonca Petr Monster Kníže, s ktorým som zápasil si myslím, že sme skvelí kamaráti. Mach Muradov, Petrášek, Martínek,… všetci chlapci z Rave That gymu a z Monster gymu. Takže si myslím, že inak by to nefungovalo, tak ako to funguje, keby sme neboli kamaráti.

Po československom „zápase storočia Vémola – Végh “ z 9. 11. 2019 a výhre Attilu Végha sa hneď začalo špekulovať o odvete. Odvtedy prešli dva roky a zmenilo sa veľa okolností. Myslíte si, že k tomuto zápasu ešte vôbec dôjde?
Ja som si celkom istý, že k tej odvete dôjde. Je to škoda, že sa to naťahovalo tak dlho. Potom už bude záležať, ako veľmi to bude ľudí zaujímať. Myslím si, že určite bude. Ja som mal teraz Attilku v Karlos show, je to moja športová šou a on bol jedným z hostí, myslím si, že bol jedným zo super hostí, tak sa na to určite pozrite. Tam sme sa o odvete celkom dosť bavili. Tam som mu tiež vysvetlil, prečo sa to volalo „zápas storočia“, pretože taká náhoda, že sa Attilka trafí sa stane raz za sto rokov, takže si tú odvetu určite budeme musieť dať.

Veľa mladých žien sa sťažuje, že súčasní mladí muži sú „mäkkí“ a o máloktorom vedia povedať, že toto je pravý alfa samec. Vnímate akýsi medzigeneračný posun, že muži strácajú povestné gule, zatiaľ čo ženy sú čoraz fyzicky a psychicky silnejšie?
Tak to určite. Ja si myslím, že tá doba, keď som vyrastal ja, keď to bol iba Sylvester Stallone, Arnold Shwarzenegger a Van Damme a všetci títo siláci, potom zrazu zmizla. Potom všetci títo akční hrdinovia boli chudí mladí chlapci a od toho sa odvíjal aj svet, ale teraz si myslím, že sa to začína pomaly ale isto vracať. Ľudia majú opäť radi tých chlapov. A toto mi hovoril aj Rytmus, toho som mal teraz s Attilom v Karlos show, a presne toto tam spomínal. To je možno ten dôvod, prečo všetci tí youtuberi a speváci a raperi chcú tiež do klietky, chcú tiež boxovať. Pretože tá doba je trochu tvrdšia ako pred piatimi-desiatimi rokmi. Chlapi chcú byť zase chlapmi. A tým, že budú zápasiť, tak tým si dokazujú, že sú chlapi. Takže to je možno ten dôvod, prečo zrazu z ničoho nič začali skákať títo umelci a youtuberi do klientky.

Pri kontaktom športe zápasníka sa nedá presne odhadnúť dĺžka kariéry a koľko vydrží zdravie, najmä pre zranenia spojené s týmto rizikovým športom. Akými zraneniami ste si prešli a čo vám najviac pomáha pri regenerácii zo zranení?
Akými zraneniami som si prešiel, to by sme tu boli asi dlho. Možno by bolo jednoduchšie napísať, aké zranenie som ešte nemal. Mal som operácie od krčnej chrbtice, obe ramená, oba lakte i obe kolená… Mám toho za sebou naozaj veľa. Samozrejme, dôležitý je nielen tréning, ale regenerácia. Ja beriem celú suplementáciu a výživu od Extrifitu, aby som sa čo najskôr po všetkých tých operáciách a zrazeniach dal dokopy. Ale v poslednej dobe mi najviac pomáha vlastne aj CBD, kde spolupracujem so skvelou firmou, kde mám akoby svoj produkt. Ale hlavne na spanie, aby som už nespal v bolestiach, mi pomáha jeden skvelý produkt Polimedel. Vďaka nemu už nemusím brať toľko liekov proti bolesti, ktoré som predtým vždy brával pred spaním a hneď ráno. Polimedel mi uľavuje od bolesti a znižuje opuchy. Je to taký malý zázrak, taká skvelá vecička. Myslím si, že je to veľa pomoci za málo peňazí pre vaše zdravie, kto nevyskúšal – tak vrelo odporúčam.

Veľa športovcov si priebežne ukladá zarobené peniaze do akcií, nehnuteľností, vlastných tréningových hál alebo sa pokúšajú uspieť aj mimo športu. Sporadicky sa tiež objavili správy o možnom konci vašej kariéry aktívneho bojovníka MMA. Máte nejakú vlastnú vysnívanú firmu a podnikateľské plány do budúcna?
Tak mám aj nemám. Môj hlavný podnikateľský plán do budúcnosti je ďalej mlátiť ľudí za peniaze, ako hovoria moje deti. Ja sa vždy sústredím na plán A. Stále tu ešte ten plán B. Veľa ľudí ma možno odpisuje, ale sám som sa ešte neodpísal, a až tu nebude plán A, tak potom možno budem riešiť plán B. Pokiaľ riešite až priveľmi plán B, tak vás to spomaľuje od vašej cesty k plánu A. Ja sa od neho rozhodne nenechám spomaliť a vykoľajiť, takže za mňa je to zápasenie a zotrvávať v tejto kariére. Tu sa nič nemení.

Foto: Peter Gaman

Vieme, že máte slabosť pre šelmy a exotické zvieratá. Ktoré chováte a plánujete svoju farmu ešte rozšíriť?
Sky Is The Limit. Vždy by som chcel rozšíriť. To už skôr záleží na trpezlivosti mojej ženy a veľkosti našej záhrady. Šeliem mám veľa, príďte sa hocikedy pozrieť. Mám tu obrovských krokodílov, leva, medvedíky čistotné,… je tu toho naozaj veľa.

Okolo top športovcov sa, samozrejme, stále točia krásne ženy. Zo všetkých si ale vaše srdce ukradla Slovenka Lela. Určite k tomu prispel jej skvelý výzor, ale iba ten zjavne nestačil. Aké má Lelka vlastnosti, ktoré vás na nej upútali?
Ja mám tú najkrajšiu ženu, najlepšiu ženu a tých vlastností, ktorými ma upútala je nespočetne veľa.

S každou partnerkou občas bývajú hádky a nedorozumenia, hlavne ak je temperamentnejšia. Máte osvedčený recept na udobrovanie sa?
Tak ten recept som ešte nenašiel a špeciálne, keď žijem so Slovenkou, tak slovo temperamentnejšia si myslím, že je malé slovo. Ale ja si myslím, že sme temperamentnejší obaja, takže si celkom dobre rozumieme.

Foto: Peter Gaman

Čoskoro sa vám s Lelkou narodí druhé dieťa. Dokonale skĺbiť kariéru a rodinu dá poriadne zabrať. Trúfate si aj na tretie či štvrté dieťa? Po dcérke čakáte teraz syna, budúceho Karlosa bojovníka MMA?
Čo čakáme – to neviem, pretože sa necháme prekvapiť, takže uvidíme, čo to bude. Ja už som u štvrtého dieťaťa, ja mám dve deti v Londýne, a teraz mám dve v Čechách. No hovoril som Lele, že ja som tak v polke si myslím…. tak uvidíme, ako to Lela všetko zvládne. Takže to je skôr na nej ako na mne. Ja tých zápasov budem mať ešte dosť a po zápase si vždy môžeme nejaké bábätko zadovážiť, pretože máme plno starostí, ale potrebujeme nejaké radosti. A deti sú radosti.  (poznámka redakcie: pár dní po spoločnom rozhovore sa im narodil syn Rocky)

Po všetkých povinnostiach si každý zaslúži miesto a čas na oddych. Ako najradšej relaxuje Karlos Vémola?
Karlos Vémola relaxuje prácou, pretože príde domov do Vémolandu a trávi tam čas s Lelou, s deťmi a kŕmi zvieratá. Kŕmim krokodílov, levicu, žraloky a všetky svoje ryby a čistím po nich teráriá. Ono to dá celkom zabrať, takže môj taký oddychový čas je práca.

KARLOS VÉMOLA (36)
– civilným menom Karel Vémola,
– prezývka Terminátor,
– narodený 1. 7. 1985 v Olomouci v znamení Raka,
– bojovník MMA,
– prvý profesionálny MMA zápas absolvoval v roku 2008,
– ako prvý Čech sa dostal do prestížnej organizácie Ultimate Fighting Championship (UFC),
– na konte má viacero titulov v strednej a poloťažkej váhe (OKTAGON MMA, XFN, Czech MMA Association, Cage Fighters Championship,…),
– je vášnivým chovateľom zvierat, do jeho rodinnej zoo patrí pes, levica, korytnačka, krokodíle, klokan, koza, žraloky, rôzne ryby,…,
– v roku 2010 si zahral malú úlohu v britskom akčnom horore Killer Bitch od režiséra Liama Galvina,
– momentálne tvorí pár so slovenskou playmate Lelou Ceterovou,
– na Instagrame ho sleduje 330 000 priaznivcov.

Foto: Peter Gaman

LELA CETEROVÁ (31), slovenská playmate

Lela, ste atraktívna a podnikavá žena, úspešná playmate, onedlho dvojnásobná mamička a partnerka jedného z najpopulárnejších bojovníkov MMA v Československu. Ako sa dá toto všetko úspešne skĺbiť?
V prvom rade veľmi pekne ďakujem za kompliment, veľmi ma potešil. Chcem povedať, že žiť so slávnym zápasníkom MMA je naozaj krásne, ale aj veľmi ťažké pre vzťah, najmä ak je vo fáze zhadzovania váhy, intenzívnych tréningov a zápasov. Ja sa však Karlosovi snažím čo najviac pomáhať, za tie roky som si už zvykla. Všetko sa dá skĺbiť, ak sa chce, ja som veľmi aktívna žena a neviem iba tak nečinne oddychovať. Aktuálne behám aj napriek vysokému štádiu tehotenstva okolo našej dvojročnej dcérky Lili a do toho celého pracujem. Pripravujem projekty, ktoré chcem ešte pred pôrodom spustiť. Jedným je diár na rok 2022 pre maminky a druhým je uvedenie mojej značky „by Lela“, oblečenie pre detičky a tehotné maminky.

Čím vám učaroval Karlos natoľko, že ste si povedali „toto musí byť môj chlap“? (fyzicky aj mentálne)
Môj muž mi učaroval jeho charizmou. Je veľmi charizmatický a žena sa pri ňom nikdy nenudí. Asi vedel, ako na mňa. Proste sa mu podarilo si ma získať, srdcom, telom aj dušou (úsmev).

Byť partnerkou známeho šampióna si vyžaduje aj nutnú ostražitosť voči iným ženám. Ako sa vyrovnávate so žiarlivosťou na partnera? Existuje vec, ktorú by ste mu nikdy neodpustili?
Samozrejme, okolo úspešných a slávnych športovcov sa vždy točia ženy, cítia z tých mužov popularitu, slávu a peniaze. Tak je to ale všade vo svete. Neznášam ženy, ktoré sa vyslovene nasilu núkajú mužom až do extrémov, je to úplne pod úroveň. Som zdravý človek a, samozrejme, že zdravo žiarlim. Myslím si, že je to prirodzené, každý občas žiarli. Ak by žena nežiarlila na svojho muža, tak si myslím, že ho potom nemiluje a aj naopak. A či existuje niečo, čo by som Karlosovi neodpustila? Toto máme s mojím mužom dávno vyriešené. Bolo obdobie, keď sme rozišli. Ja som žila na Slovensku a môj muž v Čechách, táto odluka nás extrémne posilnila. Môj muž si uvedomil pravé hodnoty v živote a už nikdy nechce prísť o mňa ani o našu Lili. V tomto máme obidvaja jasno.

Foto: Peter Gaman

Súhlasíte s obľúbeným mužským tvrdením, že „ideálna žena má byť v domácnosti matkou, v spoločnosti dámou a v posteli štetkou“?
Myslím si, že toto tvrdenie je správne. Ideálna žena musí všetky tieto tri body spĺňať, v domácnosti šikovná gazdinka a matka, v spoločnosti šarmantná dáma a v posteli kreatívna „štetka“.

V pikantnej téme ešte chvíľu ostaneme. Spojenie ženského temperamentu a čistému mužského testosterónu musí byť pod perinou výbušná kombinácia. Čo ste ochotná pre Karlosa urobiť v tomto smere?
Asi tak ako každý zdravý človek, aj ja milujem sex. Som žena, ktorá sex potrebuje v živote. S Karlosom sme už štyri roky spolu a v sexe sme zohraní, môžem povedať, že náš sex je úplne TOP. Zakaždým je to úplne iné a cítiť tú spaľujúcu vášeň medzi nami aj po tých rokoch. Veľmi nás to spolu baví.

Plánovaná veľkolepá svadba s Karlosom na magický deň vášho prvého rande bude?
Áno, 28. 7. 2022 bude, je to pre nás výnimočný dátum.

Radi by sme sa trochu pozreli aj pod domácu pokrievku. Blížia sa Vianoce, predsa len sú česká a slovenská kuchyňa trochu rozdielne. Aké jedlá z oboch kuchýň majú u vás doma počas sviatkov najväčší úspech?
Vianoce milujem, oslavujeme ich celá rodina pokope. Pri vianočnom stole sme všetci: ja, Karlos, Lili, Karlosova mamina a moji rodičia. Máme z každej kuchyne štipku niečoho. Nesmie chýbať ryba, šalát, kapustnica a aj šošovica. Tieto Vianoce budú pre nás veľmi výnimočné, už ich budeme oslavovať štyria a budú naozaj bohaté!

Foto: Peter Gaman


Dotazník LELA:
Cestovateľský sen: Bora Bora a Madagaskar
Najobľúbenejšia sexuálna poloha: Tých je veľa
Najobľúbenejší drink: Veuve Clicquot
Najsexi herec: Brad Pitt
Najobľúbenejší film: Legendy zločinu a Popoluška
Najobľúbenejšie jedlo: Vyprážaný syr s hranolkami a tatárskou
Najpríťažlivejšia časť mužského tela: Mužské ruky
Typická vlastnosť Lely: Temperamentnosť a dobrosrdečnosť
Môj vzor: Moji rodičia
Životné motto: Nerob nikdy iným to, čo nechceš, aby oni urobili tebe.

Dotazník KARLOS: 
Cestovateľský sen: Cestovať na jednej z tých obrovských zaoceánskych lodí, kde sa nemusím o nič starať.
Najobľúbenejšia sexuálna poloha: To asi záleží na tom, ako veľmi som alebo nie som unavený po tréningu.
Najobľúbenejší drink: vodkové mojito
Najsexi herečka: Margot Robbie
Najobľúbenejší film: Iba jeden najobľúbenejší nemám, mám rád pravdivé príbehy.
Najobľúbenejšie jedlo: Mám rád sladkosti.
Najpríťažlivejšia časť ženského tela: Prsia
Typická vlastnosť Karlosa: Tvrdo si idem za svojím a neprestanem, pokým to nedosiahnem.
Môj vzor: Tých mám viac – McGregor, Muhammad Ali,…
Životné motto: Tvrdá drina porazí talent. Levi žerú prví.

Foto: Peter Gaman
Produkcia: Romana Paulen
Make up & Hair style: Liza Leutska @ell_alexan
Styling:  Dolce&Gabbana in Prague, Pařížská 28, Praha 1, CZ

Foto: Peter Gaman

Predchádzajúce cover celebrity:

Horúca fitness influencerka: Martina Takáčová
Mladá diablica Vanessa Šarköziová
Monika Jákliová: Nad jej krivkami žasnú muži aj ženy