Úspešná bikini fitness modelka, trénerka a sledovaná influencerka. Špecialistka na skrášľovanie ženských, ale i mužských postáv je už takmer deväť rokov životnou partnerkou známeho zápasníka Oktagonu MMA Gábora Borárosa.

Monika, ako ste sa dostali k foteniu titulky pre časopis BREAK a ako prebiehala spolupráca?
Na Instagrame ma oslovil jeden z fotografov Breaku, ktorého som predtým nepoznala, ale tento nápad sa mi veľmi páčil. Prebrali sme teda fotenie s mojou milou „Mafinkou“ a o niekoľko dní sme urobili „shooting“. A aj takto spätne by som sa vám v Breaku chcela poďakovať za túto príležitosť, bola to pre mňa veľká pocta. Milovala som každý okamih fotenia.

Ste bikini fitness modelka a v súčasnosti sa úspešne prezentujete na sociálnych sieťach ako šíriteľka zdravého životného štýlu a poradkyňa v oblasti cvičenia. Čo vás k tomu viedlo?
Úprimne povedané, bola som typ dieťaťa, ktoré bolo ospravedlnené aj z hodiny telocviku (smiech). Prišlo to jedného rána, keď som sa rozhodla, že idem trénovať. Bolo to približne pred deviatimi rokmi. V tom čase som napísala svojmu súčasnému partnerovi, aby ma prišiel trénovať (vtedy sme ešte s Gáborom neboli spolu). Dal mi taký tréning, že som sa nedokázala postaviť na nohy takmer dva týždne a ani som nešla do blízkosti fitness najbližšie dva mesiace (smiech). Ale potom som začala znova. Naučila som sa správne cvičiť, naučila som sa, ako moje telo reaguje na cvičenie, držala som diétu a potom som si urobila školu. Odvtedy je cvičenie a zdravý životný štýl súčasťou môjho života. Milujem to!

Spomenuli ste v predchádzajúcej odpovedi vaše začiatky s Gáborom, je to už takmer deväť rokov od vášho prvého „tréningového“ stretnutia. Aké je to žiť so zápasníkom MMA?
Brutálne ťažké! Neviem, akí sú iní bojovníci MMA, ale žiť s Gáborom je dosť ťažké 😊. Mohla by som písať romány, najmä ak sa chystá na konkrétny zápas. Týždenne 12 až 14 tréningov, z ktorých je unavený ako mŕtvola, niekedy dokonca nemá ani silu rozprávať. Musíte vedieť, ako to zvládnuť. Sme spolu takmer deväť rokov, poznám všetky jeho reakcie a pohyby. Viem, kedy má zlú náladu, kedy potrebujem byť ticho (smiech). Bez ohľadu na to, aké je to ťažké doma medzi štyrmi stenami, dokáže veľmi milovať, ale taký môže byť iba s niekým, koho miluje z hĺbky srdca 😊.

Foto: Mafin Laurincová

Ako teda vnímate svet MMA vašou optikou?
Úprimne povedané, veľmi nerozumiem MMA a na to ma môj partner vždy upozorňuje, keď sa pokúšam zapojiť alebo o niečom premýšľať. Rada sa však pozerám, ale skôr sú pre mňa vzrušujúce zápasy, ktorých účastníkov poznám. Takže neviem, čo zmeniť, pretože je to úplne iný svet, ako mám na mysli. Ale priznávam to a pozerám sa na nich s obdivom, pretože viem, o čom je príprava bojovníkov… a komentátori, ktorí to nechápu, no hovoria: „do toho“, by hneď prvý deň „zomreli“.

Vaše videá a krátke spoty sú profesionálne spracované a ženy, ale aj muži môžu nabehnúť na vlnu cvičenia úplne zadarmo, a to priamo zo svojej obývačky. Je to pre vás satisfakcia, keď vidíte, že ľudia cvičia podľa vašich programov a plánov a zväčšuje sa váš okruh sledovateľov?
Ďakujem za vaše milé slová, vždy sa snažím dostať zo seba maximum. Je to pre mňa také veľké ocenenie a potešenie, že môžem pomôcť mnohým ľuďom, aj keď len trochu, ale približujú sa k svojmu cieľu. Veľa mužov a žien mi píše každý deň, aby mi poďakovali za cvičenia a motiváciu, ktorú sa im snažím poskytnúť cez Instagram. Samozrejme, cvičenia predvádzam zadarmo. Stovky žien i mužov mi každý týždeň píšu, len aby mi povedali, ako veľmi im pomáha, že nemusia zaplatiť žiadny program, nič. Otvoria si Instagram a každý deň tam nájdu v mojich príbehoch nové cvičenia.

Aké najväčšie úspechy ste dosiahli vo fitness športe a čo vám tento typ športu dal do života?
Nezúčastnila som sa veľa fitness súťaží, bola som na troch súťažiach a čoskoro som to vzdala. Mám na to svoj vlastný malý názor, takže preteky mi nič do života nepridali. Šport a životný štýl však všetko zmenili! Nežijem nočný život, nikdy nepijem alkohol, nefajčím, nechodím na večierky ani si neviem predstaviť svoj život inak. Milujem svoj život, milujem žiť inak.

Foto: Mafin Laurincová

Prezraďte nám vaše plány do budúcnosti na poli fitness tréningov a programov. Chystáte niečo nové?
O tomto nemôžem zatiaľ veľa písať, ale deje sa toho veľmi veľa, no kým nie som „ready“, nerada hovorím o svojich plánoch. Určite ma sledujte a onedlho sa dozviete viac (úsmev).

Fenomén sociálnych sietí tu s nami bude už asi navždy. Pokiaľ by ste neboli influencerkou, čomu by ste sa venovali?
Myslím si, že influencerstvo nie je len otázkou rozhodnutia. Tiež som sa nerozhodovala, že sa ňou stanem a začnem sa tým zaoberať. Prišlo to samo, len som si zacvičila, postla svoje jedlá, tréningy ako súčasť môjho života. Vždy som sa snažila zverejňovať kvalitné fotky a followeri len prichádzali. Ak by ale neboli sociálne médiá, bola by som trénerka. Ešte pred Instagramom som pracovala ako trénerka. Boli to ťažké, ale krásne tri roky. Zobudila som sa o štvrtej ráno. O pol piatej som už trénovala v suteréne so starými váhami a o siedmej som išla autobusom do telocvične, kde sa deň začínal už o siedmej ráno. Večer som ešte do deviatej mávala klientky. Bolo to veľmi vyčerpávajúce, ale milovala som to natoľko, že by som určite začala odznova a bez problémov.

Ktorého inšpiratívneho influencera sledujete vy?
Na Instagrame nesledujem veľa influencerov. Predtým som sledovala tisíce ľudí, ale znížila som to na 180. Ani neviem, či je na Slovensku niekto, kto by ma inšpiroval alebo mal podobný štýl, väčšinou sa ostatnými nezaoberám, ale rada pochválim ženy, ktoré majú pekný profil. Kto je však podľa mňa krásny, má perfektný tvar postavy a pôsobí milo je Justina Gradek (poľská modelka).

Foto: Mafin Laurincová

Aký je váš postoj k súčasným trendom? Svet napreduje neuveriteľným tempom, vytvoril sa kult dokonalého tela, šialenej módy, super zdravých potravín, moderné technológie, kde sa len pozrieme. Je to svet, ktorý vás láka alebo je to niekedy už prehnané?
Svet sa vyvíja a bude stále modernejší a vyspelejší, nemyslím, že je to prehnané. Vyhnúť sa technológiám je nemožné. No som rada, že som zažila aj to pravé a skutočné detstvo na dvore, v bahne, na ulici bez telefónu a s priateľmi. Ale keby som si mala vybrať, tak módu a životný štýl 19. storočia mám veľmi rada. A, samozrejme, k zvádzaniu mužov patrilo aj nosenie šiat. A tiež rešpekt jeden voči druhému.

Vieme o vás, že milujete módu a kvalitné kúsky. Myslíte si, že dáma môže chodiť aj v teplákoch a pritom pútať pozornosť okolia?
Samozrejme (smiech), tepláková súprava môže dokonale upútať pozornosť ľudí, najmä ak je to priliehavý strih. Preferujem ženské kúsky, ale tiež sa rada športovo obliekam. Myslím si, že to môže byť aj veľmi sexi. To, čo ale nikdy nenosím, sú oversize kúsky. Tento štýl je mi veľmi vzdialený, ale nájdu sa aj takí, ktorým sa to obzvlášť hodí.

Radíte sa k ženám, ktoré majú vysoké nároky a očakávania od svojho partnera, no zároveň túžia po dokonalom šťastí vo vzťahu?
Vzťah je založený na chémii a bezpečie je spojené so šťastím. Zovňajšok, ale aj vnútorné hodnoty sú pre mňa veľmi dôležité. Nemám žiadne očakávania, už sme sa spoznali, samozrejme, existujú vzostupy a pády, ale ak sa dvaja ľudia milujú, idú aj cez oheň, cez vodu.

Foto: Mafin Laurincová

Kto je pre vás synonymom sexi, inteligentného a atraktívneho muža z oblasti svetového či slovenského show biznisu?
Jednoznačne The Rock Dwayne Johnson. Úplne odlišná postava Toni Mahfuda – je pre mňa „baby face”, ale niečo na ňom je. Nesmiem vynechať ani protagonistu filmu 365 dní, Michele Morrone, ten je ale príliš chlpatý (smiech) a to ja moc nemusím.

Akí muži vás vo všeobecnosti priťahujú?
Myslím si, že na Zemi neexistuje kritickejšia žena. Ak s niekým nefunguje chémia hneď pri prvej príležitosti, už ma nezaujíma. Preto je veľmi ťažké vyhovieť mi. Ale takto je to v poriadku, len málokto by ma mohol zviesť.

Je teda podľa vás chémia a sex vo vzťahu tým najdôležitejším partnerským prvkom alebo je to niečo celkom iné? Čo je podľa vás tajomstvom spokojného života vo dvojici?
Samozrejme, jeden z najdôležitejších! Aspoň ja si to myslím. Bez dobrého sexu si svoj vzťah ani neviem predstaviť. Najkrajšie na vzťahu je, keď sa tomu druhému úplne odovzdáš, pretože miluješ každý jeho kúsok tela. A myslím si, že dobrý sex tiež posilňuje vzťah. A čo spokojný život? Vnútorný mier! Úplne vážne si to myslím, vnútorná harmónia a zdravie.

Foto: Mafin Laurincová

Máte vysnívanú destináciu alebo krajinu, kde by ste chceli pobudnúť dlhšie?
Jednoznačne Maledivy a Las Vegas. Nie som taký vyhliadkový typ, pre mňa je postačujúci piesok a kúsok krásneho mora alebo oceánu. Nech mám teplo, silné slnečné svetlo a som veľmi šťastná. Na druhej strane by som si rada pozrela každé zákutie Vegas.

Aké rande by bolo pre vás naozaj nezabudnuteľným, dobrodružným zážitkom, na ktorý by ste ešte dlho spomínali?
Nemôžem odpovedať na „čo by bolo keby“, pretože keby som to mohla povedať, nebolo by to nezabudnuteľné. Myslím si, že muž by mal vedieť, ako ženu dostať úplne do kolien. Žene stačí niekedy tak málo (úsmev). Len sa k nej musíte vedieť správať, nie sa hrať na namysleného „sedliaka“ – prepáčte za ten výraz, ale išlo to zo srdca.

Čo by ste na záver nášho rozhovoru odkázali čitateľom magazínu BREAK, samozrejme, najmä nášmu mužskému publiku?
Iste ste nečakali túto odpoveď, ale viac tréningu a menej ega. Väčší rešpekt, buďte, páni, gentlemanmi, pretože žena bude po boku muža žiariť iba vtedy, ak muž dokáže umožniť žene byť ženou!

Foto: Mafin Laurincová

 

Monika Jákliová
– narodená 14. 4. 1994 v Dunajskej Strede v znamení Barana
– bikini fitness modelka a  fitness trénerka
– životná partnerka zápasníka OKTAGON MMA Gábora Borárosa
– pôsobila ako „ring girl“
– úspešná slovenská influencerka, na Instagrame má 265-tisíc sledovateľov
– aktívna na sociálnych sieťach, kde prezentuje zdravý životný štýl, fitness plán na skrášlenie ženských postáv dynamickým tréningom a správne nastavenie tréningových programov do života.

Dotazník:
Cestovateľský sen: Maledivy s vlastnou vilou
Najatraktívnejší muž: The Rock Dwayne Johnson
Obľúbený film: The Gentlemen
Top módny návrhár: Louis Vuitton
Najobľúbenejšia fitnesska: Janet Layug
Sexi herečka: Margot Robbie
Najobľúbenejšie jedlo: palacinky s Nutellou
Obľúbený drink: pomarančový fresh
Typická vlastnosť: tvrdohlavá, milá, nápomocná
Najlepšia kniha: Veľký Gatsby – originálna verzia z roku 1925 od F. Scott Fitzgeralda

Produkcia: Kristína Kucková
Foto: Mafin Laurincová
Vizáž: Petra Fraňová

Foto: Mafin Laurincová

Naše ostatné cover girls:

Ako sme pre vás fotili Vanessu Šarköziovú?
Kristina Kormuthova: Necháva sa unášať pocitmi
Influencerky Viviane & Ema: Nebudete vedieť, na ktorú sa skôr pozerať