Z malého, rozkošného a mimoriadne talentovaného dievčatka s rómskym pôvodom, na ktorý je patrične hrdá, vyrástla zmyselná a krásna diablica Vanessa Šarköziová (21).

Vanesska, poznáte pánsky časopis BREAK? Prvýkrát budete zdobiť našu titulku. Ako sa vám páčilo fotenie?
Fotenie bolo úplne skvelé, veľmi som si to užila. Celý tím bol úžasný. Navyše modely od Janky Pištejovej – to ani nemusím hovoriť, milujem ju, veď posúďte sami.

Pochádzate zo slávnej hudobníckej a umeleckej rodiny Ernesta a Silvie Šarköziovcov – Cigánskych diablov. Považujete to za výhodu alebo to môže byť aj nevýhodou pri presadení sa v hudobnom priemysle?
Je to možno výhoda v tom, že poznám všetky ťažké úskalia. Poznám taktiež spôsob, akým sa organizujú koncerty či PR a, samozrejme, neskutočná výhoda je v tom, že moji rodičia mi vedia skvele poradiť vo všetkých umeleckých veciach. Nevýhoda je možno taká, že niektorí ľudia majú vo zvyku škatuľkovať deti slávnych rodičov.

Myslíte si, že ak by ste sa do umeleckého prostredia nenarodili, vydali by ste sa iným smerom alebo by to bola opäť hudba?
To je veľmi ťažká otázka, rodina a zázemie človeka podľa mňa veľmi formujú. Ak by som sa narodila do právnickej rodiny, je dosť pravdepodobné, že by som sa vydala práve tou cestou.

Foto: Mafin Laurincová

Spomínate si, kto vás prvý v rodine priviedol k láske k hudbe? A kto je vašim vzorom?
Hudba bola v mojom živote prirodzene už od narodenia, čiže nik konkrétny to nebol. Nielen moji rodičia, ale celá moja rodina sú hudobníci. Najväčším vzorom sú mi, samozrejme, rodičia (úsmev).

Váš hlavný hudobný záber je kontrabas, ktorý ste vyštudovali na bratislavskom Konzervatóriu, ale venujete sa aj spevu. Čo aktuálne študujete?
Aktuálne študujem ešte 5. ročník na Konzervatóriu odbor spev a súbežne aj 2. ročník na VŠMU odbor kontrabas.

Vyrastali ste v umeleckej rodine s rómskymi koreňmi. Vy sa rovnako ako aj vaši rodičia venujete cigánskej hudbe, ale čo napríklad taká opera alebo moderný spev?
Operný spev študujem a hrám v orchestri Opery a Baletu SND, čiže k tej mám, samozrejme, veľmi pozitívny vzťah. Čo sa týka moderného spevu, milujem množstvo jazzových, popových či funkových spevákov a speváčok. Ja ale tento žáner nespievam, teda iba niekedy súkromne v aute (úsmev).

Foto: Mafin Laurincová

Aké projekty momentálne pripravujete a s kým? Kde sa chcete ďalej uplatniť v hudobnej sfére?
Momentálne sa spolu s hudobníkom Milošom Bihárym venujem naplno Gypsy Jazz Projectu, s ktorým chystáme množstvo koncertov. Pre mňa je však projektom, na ktorý sa teším úplne najviac, projekt s komorným orchestrom bratislavského Konzervatória. V najbližšej dobe uskutočníme dva koncerty v Bratislave.

Od malička ste hrali v televíznych seriáloch, považujete sa aj za herečku? Baví vás účinkovanie v televíznych projektoch a ktorá z televíznych rolí vám bola najbližšia?
Povedala by som, že sa považujem iba za takú príležitostnú neprofesionálnu herečku (úsmev). Veľmi ma bavili všetky natáčania a ťažko si vybrať, ale najviac emócií vo mne asi zanechala moja posledná rola v Tajných životoch.

Môžu sa naši čitatelia tešiť na nejaké vaše ďalšie účinkovanie v televízii alebo vo filme?
Momentálne sa nič také nechystá, ale ak by prišla taká možnosť, bola by som veľmi rada.

Foto: Mafin Laurincová

Vieme o vás, že milujete telenovely. Ktoré sú vaše srdcovky a akú postavu by ste si rada zahrali v telenovele?
Milujem odmalička mexické telenovely a v posledných rokoch ešte viac turecké. Mojou najväčšou srdcovkou je  „Keď budeš moja“ a tiež „Spútaný motýľ“. V telenovele by som si chcela veľmi zahrať hlavnú kladnú postavu, ale taktiež aj tú zlú zápornú (smiech).

Zviditeľnili ste sa aj na rôznych módnych prehliadkach, ako vnímate módu? V úvode rozhovoru ste nám prezradili, že máte rada modely od Janky Pištejovej. Navyše v jej modeloch ste nafotili aj Cover pre náš magazín.
Módu milujem, ak by som nebola hudobníčka, určite by som chcela robiť niečo s módou. Janku zbožňujem, milujem úplne všetky jej modely, ktoré pôsobia veľmi zmyselne a žensky. Vždy sa veľmi teším keď mám tu česť ich mať na sebe.

Akú máte skúsenosť s fotením pre časopisy a s fotografovaním napríklad na sociálne siete?
Tieto fotenia mám veľmi rada, je to niečo iné ako robím bežne a vždy sa na to veľmi teším. Čo sa týka takých bežných fotografií na sociálne siete, tých si robím naozaj veľa a mám šťastie, že môj priateľ, rodina a kamaráti sú vždy takí ochotní a odfotia ma, aj keď občas trochu frflú (smiech).

Foto: Mafin Laurincová

Začali ste sa úspešne prezentovať aj cez sociálne siete a publikum vám neustále rastie. Ako vnímate to, že ste obľúbená a celkovo súčasný fenomén sociálnych sietí?
Sociálne siete sú v dnešnej dobe veľmi preferované aj ako PR a podľa mňa aj pre nás umelcov to môže byť veľkou pomocou, keď potrebujeme odprezentovať našu prácu. Ja na sociálnych sieťach sledujem veľa kamarátov, umelcov či rôzne fashion inšpirácie, a teda mám k Instagramu či Facebooku veľmi pozitívny vzťah. Samozrejme, všetko má svoju zdravú mieru.

Vieme, že ste už dlhšiu dobu šťastne zadaná. Môžete nám o vašom priateľovi prezradiť viac, čomu sa venuje a kde ste sa spoznali?
Poznáme sa prakticky už odmalička. Ale tak naozaj sme sa začali stretávať až na Konzervatóriu, keďže sme boli spolužiaci. Sme spolu už 6 rokov a mám pocit, že sa ľúbime stále viac (úsmev).

Keď sme už pri mužoch a opačnom pohlaví, ktoré mužské vlastnosti vám najviac imponujú?
Imponuje mi na mužoch predovšetkým zmysel pre humor, slušnosť a elegancia.

Foto: Mafin Laurincová

Ktorého mužského interpreta v zábavnom priemysle považujete za prototyp sexy príťažlivého muža?
Toto je pre mňa ťažká otázka. Naozaj som sa nad takým niečím ešte nezamýšľala, ale asi to bude  tým, že som tak dlho šťastne zadaná (smiech).

Určite ste s priateľom zažili romantické chvíle plné nádherných pocitov a zmyselnosti. Čo najromantickejšie ste spolu zažili a utkvelo vám to v pamäti?
Najnečakanejšie prekvapenie mi pripravil môj drahý len nedávno, keď mi priniesol krásnu kyticu žltých ruží, vraj k meninám. Keďže Vanessy je v úplne iný dátum, nechápala som. Potom mi však vysvetlil, že je Lindy a Linda je meno, ktorým mi hovorí len on, vraj by sa mi to meno veľmi hodilo. Bolo to veľmi roztomilé a veľmi ma to potešilo (úsmev).

Pôsobíte veľmi jemne. Ste krehký, romantický typ alebo zdanie klame a niekedy preváži váš temperament?
Som veľmi romantický typ ženy, no zároveň milujem rýchlu jazdu a adrenalínové kolotoče.

BREAK magazín je určený nielen pre mužov, ale aj pre ženy. Aké ženy sú podľa vás inšpiráciou pre mužov?
Myslím že to je veľmi subjektívne. Každá žena inšpiruje iného muža.

Čo by ste na záver nášho rozhovoru odkázali našim čitateľom, najmä mužskému publiku?
Aby svoje ženy rozmaznávali láskou, to je podľa mňa to najdôležitejšie (úsmev).

Foto: Mafin Laurincová

Vanessa Šarköziová
• narodená 4. apríla 2000 v Bratislave,
• znamenie Baran,
• všestranná slovenská speváčka, hudobníčka a príležitostná herečka,
• k hudbe ju priviedli jej slávny rodičia Ernest a Silvia Šarköziovci z Cigánskych diablov, kde s nimi od detstva účinkovala,
• na husle hrala od už od troch rokov, no jej hudobným nástrojom je kontrabas,
• vyštudovala bratislavské Konzervatórium,
• študuje na VŠMÚ – hudobný odbor kontrabas,
• pracuje v orchestri SND,
• spolupracuje s mladým a talentovaným hudobníkom Milošom Bihárym, s ktorým vytvorili Gypsy Jazz Project v roku 2020,
• na Instagrame má 10,5-tisíc sledovateľov,
• účinkovala v televíznych projektoch 10 pre Hollywood, Priateľky, Medzi nami, Cinka panna a Tajné životy,
• Vanesska miluje módu a v minulosti ju predvádzala aj na módnych mólach.

Dotazník:
Cestovateľský sen: Mexiko
Najobľúbenejšia módna značka/návrhár: Jana Pištejová a Karl Lagerfeld
Najobľúbenejšia pieseň: tých je veľmi veľa a ťažko si vybrať jednu
Najobľúbenejšia spevák/speváčka: Christina Aguilera a Louis Miguel
Najobľúbenejší film: Harry Potter
Najobľúbenejší herec/herečka: Anne Hathaway a Morgan Freeman
Najobľúbenejšie jedlo a drink: sushi a piña colada
Najobľúbenejší seriál: Lucifer
Typická vlastnosť: úprimnosť a nedokážem sedieť doma
Životné motto: Nikdy nerob ostatným to, čo nechceš, aby robili oni tebe. Ži tak, aby si bol šťastný ty a aj ostatní.

Foto: Mafin Laurincová

Produkcia: Kristína Kucková
Foto: Mafin Laurincová
Vizáž: Paulína Králiková
Ďakujeme za poskytnutie priestorov na fotenie ARCADIA boutique hotel Bratislava


Poznáte naše predchádzajúce cover girls?

Monika Jákliová: Nad jej krivkami žasnú muži aj ženy
Kristina Kormuthova: Necháva sa unášať pocitmi
Influencerky Viviane & Ema: Nebudete vedieť, na ktorú sa skôr pozerať