Práve súčasná pandemická situácia ešte výraznejšie posilnila ich počty sledovateľov i fanúšikov a špeciálne rýchlo rástol pre covid obmedzenia aj záujem o online cvičenia. Dôkazom toho je aj fitness influencerka a športovkyňa, temperamentná blondínka Martina Takáčová (32), ktorá sa vďaka celebritnej, ako i medzinárodnej klientele a unikátnej spolupráci s Tatianou Židekovou, stala mimoriadne obľúbenou.

V mesiaci november zdobíte titulku pánskeho magazínu BREAK po prvýkrát. Poznáte náš lifestylový časopis a ako vnímate ponuku na fotenie?
Magazín BREAK, samozrejme, poznám a ponuku na fotenie do časopisu beriem ako novú skúsenosť. Fotografku, s ktorou som pre vás fotila, mám rada a poznáme sa, takže som vedela, že to bude príjemné.

Ako fitness influencerka sledujete aj najnovšie lifestylové alebo módne trendy?
Musím sa priznať, že nie som úplne lifestylový ani módny guru. Ale, samozrejme, ako každá žena sa príležitostne rada pekne oblečiem. Pri mojej práci som aj tak najčastejšie v športovom, čiže áno, ak si na niečom ulietavam, tak sú to práve športové outfity.

Prezentujete sa cez sociálne médiá, vaša popularita a publikum, ktoré vás sleduje neustále rastie. Ste úspešnou fitness influencerkou, ako vnímate súčasný fenomén sociálnych sietí a influencerstva?
Influencerstvo je pre mňa ešte novinka. U mňa sa to všetko zomlelo veľmi rýchlo, najmä kvôli projektu online cvičenia, ktorý sme začali spolu s Táničkou Židekovou. Sociálne siete majú veľkú silu a práve prostredníctvom nich komunikujem s ľuďmi, ktorí chcú niečo zmeniť a cvičia podľa nášho programu.

Foto: Mafin Laurincová

Spomenuli ste váš úspešný fitness projekt, ktorý ste vytvorili spoločne s populárnou influencerkou Tatianou Židekovou, porozprávajte nám o ňom viac….
S Táničkou sme v čase korony začali realizovať cvičenia na doma. Začalo to úplne neplánovane, ja som pôvodne chcela robiť hodiny pre mojich klientov, ktorí so mnou cvičili, ale nemohli chodiť do fitness centra, pretože bolo pre pandémiu zatvorené. Po pár hodinách som si zavolala ako hosťa Táňu, keďže mi tam chýbal „sparing partner“ a jej cvičenie veľmi chýbalo. Tánička zverejnila naše cvičenie aj na svojom Instagrame a vznikol z toho veľký boom! Stále sa pridávalo viac a viac ľudí. Sme veľmi šťastné, že vznikla na Slovensku, ale aj v Čechách takáto veľká komunita ľudí, ktorých pohyb baví. Chcú sa zlepšovať a skúšať aj iné cviky, ktoré do nášho tréningového programu zaraďujeme. Mojimi klientmi je aj niekoľko známych osobností. Za všetkých môžem spomenúť napríklad Barborku Švidraňovú.

Ako ste sa dostali k športu, viedli vás k nemu rodičia?
K športu ma odmalička viedol najmä môj otec, ktorý ma učil takmer všetky športy od lyžovania, cez plávanie a navyše so mnou doma vytrvalo cvičil gymnastické premety a mlynské kolá. Som mu zato veľmi vďačná. Športové aktivity milujem.

Vyštudovali ste v Košiciach STU odbor financie, bankovníctvo, investovanie, nechceli ste sa uberať týmto smerom? Využívate vaše vzdelanie aj teraz?
Už na škole som vedela, že ma ekonómia nebaví a nevedela som si samú seba predstaviť sedieť niekde v banke. Aj keď som sa kancelárskym prácam v živote nevyhla a niekoľko rokov som robila aj v tejto sfére. No už vtedy som to musela kompenzovať tréningom a bolo pre mňa utrpenie sedieť na zadku 8 hodín (smiech).

Založili ste si spolu s manželom fitness centrum. Prečo ste sa rozhodli podnikať práve v tejto oblasti?
Môj manžel sa tiež venoval športu, hrával aktívne basketbal ešte v časoch, keď sme sa spoznali. Ja som postupne absolvovala niekoľko školení a kurzov a získala fitness certifikáty v Prahe i v susednom Rakúsku, čiže to bol prirodzený proces. Naše fitness centrum by ale určite nebolo, ak by ma k tomu doslova „nedokopal“ manžel. Mali sme vtedy ešte malé dieťa. Timon mal iba rok a pol a ja som sa toho veľmi bála. Nakoniec to hodnotím ako veľmi dobré rozhodnutie.

Foto: Mafin Laurincová

Ako zasiahla pandémia vaše podnikanie? Zmenilo sa niečo, čo sa už možno nevráti do pôvodných koľají?
 Zmenilo sa skoro všetko. Fitness centrá a celkovo služby tohto charakteru boli zasiahnuté podľa mňa úplne najviac. Prvá vlna prišla práve v čase, keď bolo naše fitness centrum najviac rozbehnuté. Veľmi ma to mrzelo, pretože sme do toho investovali veľa energie a času, aby všetko fungovalo, ako má. Ľudia sa po uvoľnení opatrení, samozrejme, vrátili, ale keďže situácia stále nie je ideálna, čo sa týka obmedzení, zamerali sme sa aj na tréningy v online priestore. To je momentálne veľmi obľúbené.

Aké služby poskytujete vo vašom fitness centre a ktoré sú tie hlavné dôvody, prečo vás klienti vyhľadávajú?
Do fitness centra k nám chodia ženy aj muži a majú na výber z viacerých trénerov. Som rada, že muži strácajú predsudky pred cvičeniami ako je napríklad jóga a uvedomujú si, aká je flexibilita a mobilita dôležitá v každodennom živote. Máme skvelú fyzioterapeutku, ktorá má aj mužskú klientelu na fyziotréningy, masáže a iné terapie. Hlavným dôvodom, prečo k nám ľudia chodia, je najmä súkromie. Fungujeme iba „one to one“, to znamená tréner a cvičenec. Nemáme voľné vstupy, čo podľa mňa vyhovuje mnohým ľuďom a zabezpečí im to väčší komfort počas cvičenia.

Trénujete celebrity, ale aj bežných ľudí. Trénujete ženy aj mužov. Vnímate medzi nimi nejaké rozdiely?
Nie, a ja rozdiely nerobím. Beriem klienta ako človeka a individualitu, s ktorým pracujeme na dosiahnutí jeho osobných cieľov. Tréner musí byť na svojho zverenca stále prísny a nerobiť rozdiely ani ústupky.

Keď sa chceme dostať do formy alebo schudnúť do plaviek, čo odporúčate? Ako začať a hlavne vytrvať v samotnom procese premeny?
Dôležité je mať správne nastavenie najmä v hlave. Odhodlanie ráno vstať a ísť makať nemôže trvať len mesiac alebo dva. Nenechať sa odradiť prvými svalovkami, dokázať si aj trochu odoprieť na úkor toho, že telo vám to krásne vráti. Najťažšie je sa na tento režim nastaviť, ale nerobím pri klientoch nijaké extrémy. Všetko chce čas a dôležitý je aj „balance“ (rovnováha), takže neobetovať zas úplne všetko a hlavne nepreháňať to.

Foto: Mafin Laurincová

Je dôležité byť pri chudnutí alebo formovaní postavy pod dohľadom odborníka alebo sa do toho môžeme pustiť aj na vlastnú päsť?
Určite sa chudne a formuje lepšie pod dohľadom trénera, lebo vás vyburcuje a namotivuje ku lepším výkonom. Aspoň by teda mal. Ale niekedy stačí naozaj málo a hýbať sa môže človek aj sám. Prechádzka každý deň, nechodiť všade autom alebo úplne základný tréning. Všetko považujem za lepšie ako sedieť doma na gauči a nerobiť nič.

 Čomu sa venujete vo voľnom čase? Pestujete aj nejaké rekreačné športy?
Mám veľmi rada turistiku s rodinou. Snažíme sa viesť syna k tomu, aby mal vzťah k športu a mal rád prírodu. Zo športov som si minulý rok obľúbila skialp a skúšam liezť, ale v tom som ešte naozaj iba začiatočník.

Je podľa vás dôležitý kult krásy a dokonalosť tela, ako to vnímate?
Je veľmi dôležité, aby sme sa vo svojom tele cítili dobre. Nič nie je na žene viac sexi ako keď je spokojná sama so sebou. To platí vlastne aj pri opačnom pohlaví. Pre mňa sa krása nerovná dokonalosť, ale rada pracujem na svojom tele, aby bolo v čo najlepšej forme a čo najviac funkčné, ako je to len možné.

 Jedna pikantná otázka, čo si myslíte o sexe ako súčasti zdravého životného štýlu?
 Sex je určite nevyhnutná súčasť zdravého životného štýlu, a to nielen po fyzickej, ale najmä po psychickej stránke. Nakoniec aj samotné cvičenie nám pomáha, aby sme boli výkonný aj v tejto sfére (úsmev).

Foto: Mafin Laurincová

Ktorý športovec je podľa vás najviac sexi?
 To je ťažká otázka. Paradoxne mi teraz napadajú samé ženy športovkyne, ktoré sú podľa mňa ideál krásy. Napríklad taká Anna Kurnikovová, Maria Sharapová alebo zo Sloveniek Daniela Hantuchová. Ale už ho mám! Najsexi športovec je podľa mňa americký basketbalista NBA Cleveland Cavaliers Kevin Wesley Love.

Keď sme pri tých mužoch a opačnom pohlaví, ktoré mužské vlastnosti vám najviac imponujú?
Na mužoch mi imponuje najviac cieľavedomosť, zmysel pre humor, kreativita a spoľahlivosť.

Aké sú Vaše plány dobudúcna a ktoré sny si ešte chcete splniť?
Mám ešte veľa nesplnených cestovateľských snov a je veľa krajín, ktoré chcem navštíviť. Láka ma Južná Afrika. Na jar veľmi túžim zrealizovať zoskok padákom.

Magazín BREAK je určený primárne pre mužov, aký je teda váš odkaz pre našich čitateľov?
 Milí muži, buďte dobrí na svoje ženy, uctievajte svoje bohyne. Športujte a buďte tou najlepšou verziou samých seba.

Foto: Mafin Laurincová

Martina Takáčová:
– narodila sa 5. 7.1989 v znamení Raka, v Košiciach,
– študovala na STU v Košiciach, odbor financie, bankovníctvo a investovanie,
– aktívne sa odmalička venovala športu, hlavne baletu a gymnastike,
– získala fitness certifikáty v Prahe i v susednom Rakúsku,
– od roku 2014 žije a podniká v Žiline, spolu s manželom a ich synom Timonom,
– majiteľka fitness centra a trénerka celebrít,
– vytvorila úspešný online fitness projekt spolu s influencerkou Tatianou Židekovou,
– obľúbená fitness influencerka a ambasádorka obchodných značiek,
– na Instagrame ju sleduje takmer 50-tis. fanúšikov.

Dotazník:
Cestovateľský sen: Južná Afrika
Najobľúbenejšia športová značka: Nike
Obľúbená športovkyňa: Kirsty Godso
Najsexi herec:  Bradley Cooper
Najobľúbenejší film: In time
Obľúbené jedlo: cestoviny
Najchutnejší drink: čaj earl grey
Typická vlastnosť: bojovnosť a pracovitosť
Najinšpiratívnejšia influencerka: každý deň ma inšpiruje najväčší „hustler“ Tatiana Žideková
Životné krédo: Ukáž, čo je v tebe! Buď dôsledný! Urob to, čo povieš! Dávaj viac, ako berieš!

Produkcia: Romana Paulen
Foto: Mafin Laurincová
Vizáž: Kristy Wolf

Foto: Mafin Laurincová


Poznáte naše predchádzajúce cover girls?
Mladá diablica Vanessa Šarköziová
Monika Jákliová: Nad jej krivkami žasnú muži aj ženy
Kristina Kormuthova: Necháva sa unášať pocitmi