Štýlová Kristina Kormuthova  prijala naše pozvanie na nafotenie júlovej titulky magazínu BREAK a poskytla nám aj veľmi príjemný rozhovor.

Kristina, poznáte pánsky magazín Break ? Cover budete zdobiť po prvýkrát. Ako vnímate spoluprácu?
Break registrujem ako mesačník s dobrými článkami, inšpiráciami a krásnymi ženami. Fotenie išlo ako „po masle“, pretože si každý odviedol svoju prácu na 200 %. A pre časopis určený primárne pre pánov fotím prvýkrát v živote.

Začínali ste ako moderátorka v regionálnej a neskôr vo verejnoprávnej televízii v redakcii športových správ. Zviditeľnili ste sa priamo v terénnych reportážach a rozhovoroch. Mali ste vždy sen byť na očiach verejnosti?
Som extrovert, ktorý bol zvyknutý na publikum počas celej profesionálnej tenisovej kariéry, ktorá trvala 18 rokov. Okrem svetových hráčov/-čiek, som s otvorenými ústami sledovala aj reportérov či moderátorov, ich rozhľadenosť, zanietenosť a vznešenosť. Takže áno.

Zúčastnili ste sa súťaže Miss Universe, kde ste sa po prvýkrát stretli so svetlami reflektorov. Ako sa spätne pozeráte na túto skúsenosť a odporúčali by ste ju aj ostatným mladým dievčatám?
Pozerám sa na to ako na zážitok, na ktorom by som nič nemenila. Takže ak chce mladé dievča zažiť adrenalín z finálového večera a odniesť si množstvo pozitívnej energie, tak smelo do toho. Nie je to jadrová fyzika.

Foto: Angelika Skladanová – Angel Photostudio

Už ste spomenuli, že ste sa venovali tenisu, no pre zranenie ste skončili s aktívnou kariérou ešte ako veľmi mladá. Čo vám dali športové začiatky ?
Tenis rovná sa dennodenná disciplína, vytrvalosť, bojovnosť. A mať to ako prirodzenú súčasť bytia, rutiny, je tá najlepšia vec do ďalšieho či už pracovného, alebo súkromného života.

Prezentujete sa na sociálnych sieťach a máte aj vlastnú módnu značku KK, ktorej súčasťou je e-shop. Úspešne prezentujete vaše návrhy a módu priamo na sebe. Myslíte si, že je povinnosťou verejne známej osoby komunikovať s publikom a zdieľať iba etické názory a reklamu?
Žijeme v demokracii, teda aspoň naoko. Ja okrem svojej módy a aktuálnych pocitov z konkrétneho zážitku, ktorý práve prežívam, nič iné nezdieľam. A vnucovať niekomu etické, náboženské či politické názory je podľa mňa korčuľovanie na tenkom ľade.

Nedávno prebehla médiami správa, že napriek tomu, že aktívne cvičíte a zdravo sa stravujete, sa niektorí sledovatelia pustili do skutočne zvláštnych komentárov vašej postavy. Vraj priberáte aj napriek cvičeniu. Odpovedali ste skutočne s nadhľadom, inteligentne a s humorom sebe vlastným. Ako sa pozeráte na súčasný trend komentovania čohokoľvek, nenávistných a nemiestnych poznámok a vôbec na obrovskú liberalizáciu akéhokoľvek obsahu na sociálnych sieťach?
Začnem od konca. Som rada, že od 1. 7. už bude trestným činom akákoľvek kyberšikana. Nie každý je nad vecou ako ja. Niekomu môže takéto hlúpe komentovanie reálne ublížiť a mať následky. Negatívne, posmešné či urážajúce komentáre napíše len človek, ktorý je sám veľmi smutný a nespokojný s vlastným životom. Preto sa takýmito nepodstatnými vecami nezaoberám. Podľa mňa by mali dať ľuďom prístupové heslá k internetu iba po úspešnom absolvovaní IQ a EQ testov (úsmev).

Foto: Angelika Skladanová – Angel Photostudio

Na sociálnych sieťach prezentujete svoje vlastné módne kúsky, decentné šaty a športové outfity. Je pre vás prezentácia módy na sieťach primárna?
Pre mňa sú sociálne siete iba pracovným nástrojom, kde strávim minimum času. Neprežívam to. Primárne podstatný je pre mňa osobný čas strávený s blízkymi, smiechom a dobrým „prosečkom“ v ruke.

Milujete farebnosť, lesk a luxus, ale aj nádych uvoľnenosti a ležérnosti. Ak by ste mali charakterizovať svoj obľúbený štýl v oblasti módy?
Ležérny luxus (úsmev).

Kde čerpáte nápady na prezentovanie vašej módnej značky KK a ako to celé vzniklo?
Ja som začala robiť svoju značku naozaj od srdca, nie za účelom zbohatnúť, ale za účelom baviť sa a priniesť niečo nové, čo tu chýbalo. A ľudia to vycítili, pochopili, preto to ide celé akosi samo. Do dnešného dňa som nedala do marketingu ani euro. Ja ani v súkromí, ani v biznise nič neplánujem, nechávam sa unášať momentálnymi pocitmi, náladou a nastavením. Na nič netlačím. Nikdy. Ja sa chcem baviť.

Foto: Angelika Skladanová – Angel Photostudio

Vieme o vás, že ste sa po dlhých 12 rokoch rozišli s priateľom a momentálne ste „single“. Akí muži vás priťahujú?
Priťahujú ma muži, ktorí vedia, čo chcú, ktorí sa dokážu postarať o svoju rodinu či partnerku, ktorí vedia podporiť jej sny, ktorí majú silu si ma prirodzene získať, no nie mocou či peniazmi, (to si mnohí slovenskí páni mýlia), ale životným prístupom, nadhľadom, humorom a sebavedomím.

Ste štýlová a zaujímavá žena, doslova osudový typ. Prečo je podľa vás neustále narastajúci počet šikovných a krásnych žien stále slobodných, hľadajúcich pána dokonalého?
V prvom rade – ďakujem za komplimenty. Muži nezvládajú emancipované a samostatné ženy. Na začiatku si myslia, že áno, je to pre nich atraktívne, no neskôr im to prerastie cez ich ego.

Čo teda dnešným mužom chýba? Je verejným tajomstvom väčšiny úspešných žien, že zostanú radšej slobodnými ako vo vzťahu.
Podľa mňa chyba nastala ešte v detstve, keď ich matky buď veľmi rozmaznávali, alebo ich neviedli k tomu, ako si ženu ctiť, udržať, vážiť či milovať. A tento syndróm a ťarchu si nesú aj do vzťahov. A niektoré z nás nemajú čas ani chuť naprávať chyby ich matiek a prevychovávať. A potom, ak mám byť úprimná, neúspech či lenivosť muža, tiež nie je veľmi sexi.

Foto: Angelika Skladanová – Angel Photostudio

Ako by ste samu seba opísali v otázke pohľadu na mužov a na ich postavenie v spoločnosti. Kto je pre vás sexy, inteligentný a atraktívny muž?
Postavenie muža v spoločnosti sa priveľmi preceňuje. Ja to nevnímam ako problém. A kto je pre mňa sexi, inteligentný a atraktívny muž? Toho nepoznáte (úsmev).

Je podľa vás sexuálny život a celkové uspokojenie tela v dlhodobom vzťahu to najdôležitejšie alebo je to skôr niečo ako celkové duchovné naladenie a sex nie je až tak významný? Čo je esenciou spokojného života vo dvojici?
Sex nie je najdôležitejší. No je veľmi dôležitý. Chémia, prepojenie tela a mysle je skutočne sexi a vďaka nej dokážu dvaja prekonať množstvo prekážok. Nájsť to je ale husársky kúsok.

Máte vysnívanú destináciu, kde by ste sa chceli pozrieť alebo možno na nejaký čas vycestovať a žiť?
Ja som celý život na cestách. Neobsedím. Ale raz sa určite zastavím a hodím kotvu v malom malebnom prímorskom mestečku s malou kaviarničkou, kde budem s úsmevom na perách obsluhovať šťastných ľudí.

Foto: Angelika Skladanová – Angel Photostudio

Čo je pre vás synonymom vzrušujúceho zážitku s mužom?
Pre mňa je to akákoľvek činnosť s mužom, ktorého obdivujem a milujem. Trebárs aj ryby loviť na priehrade v Bolerázi (úsmev).

Ako vnímate súčasnú pandemickú situáciu, museli ste zmeniť podnikanie počas tohto obdobia? Zistili ste aj niečo o sebe, čo ste napríklad doteraz ani netušili?
Ja som nepotrebovala nič meniť, keďže som mala paradoxne biznis na najvyšších obrátkach. Podnikám online a mám e-shop. A verte mi, že ja už o sebe viem úplne všetko. Nepotrebovala som na to pandémiu.

Čo by ste odkázali čitateľom magazínu Break, najmä tej mužskej časti?
Muži, vzmužte sa! Ľúbte nás a hýčkajte. My sa vám za to krásne odvďačíme. Prekvapte nás, urobte niečo bláznivé, vyjdite von zo svojej komfortnej zóny. A nestavajte si v hlavách imaginárne a zbytočné prekážky, ktoré vám bránia vo výhľade ku krajšej budúcnosti.

Foto: Angelika Skladanová – Angel Photostudio


Kristina Kormuthova

– Trnavčanka narodená v znamení býka, momentálne žije v Bratislave,
– bývalá populárna slovenská moderátorka športových správ RTVS,
– zúčastnila sa súťaže Miss Universe SR 2008,
– vlastní módnu značku KK Atelier,
– je aktívna na sociálnych sieťach, kde prezentuje zdravý životný štýl,
– na Instagrame má 23,8-tisíc sledovateľov,
– v minulosti sa aktívne venovala tenisu,
– pravidelne cvičí a vnútorný pocit zdravia je pre ňu najdôležitejší.

Dotazník:
Cestovateľský sen: všetky som si už splnila
Najsexi muž: Gerard Butler
Typická vlastnosť: naivná
Najobľúbenejšia pieseň: nestačili by 2 vydania Breaku, toľko ich mám
Najlepší film: Holiday
Obľúbený módny návrhár: KK ATELIER 🙂
Najobľúbenejšia herečka: J-Lo
Najkrajšia modelka: Cindy Bruna
Obľúbený drink: Champagne
Najobľúbenejšia kniha: vkladná knižka
Životné motto: „Je ne regrette rien.“ V preklade: „Nič neľutujem.“

Foto: Angelika Skladanová – Angel Photostudio

Produkcia: Kristína Kucková
Foto: Angelika Skladanová – ANGEL PHOTOSTUDIO
Make-up & hairstyle: Boris Bordács
Za poskytnutie priestorov na fotenie ďakujeme X-BIONICR Sphere, Šamorín

Neváhajte spoznať ani naše predchádzajúce cover girls:

Influencerky Viviane & Ema: Nebudete vedieť, na ktorú sa skôr pozerať
Erika Barkolová: Nahota mi neprekáža
Single Lula Gachulincová nové známosti nerieši