Erika, zdobíte májovú titulku magazínu BREAK, ako sa vám s nami spolupracovalo?
Musím sa priznať, že spolupráca s tímom pri fotení a rovnako pri rozhovore bola viac ako úžasná, cítila som sa výborne aj vďaka tomu, že fotografkou bola žena, Angie. Celé to bolo ženské a veľmi príjemné. Babské popoludnie a pritom sexi fotenie.

Ste známa z televíznych obrazoviek a veľmi obľúbená moderátorka TV JOJ. Je táto práca vaším splneným snom?
Ja som si nikdy nevysnívala byť moderátorkou. Celé sa to vyvinulo postupne a pomaličky. Začínala som ako reportérka v Markíze, v hlavnom spravodajstve. Až neskôr som prešla do televízie JOJ, kde som okrem spravodajstva moderovala aj obľúbenú reláciu Črepiny s hviezdičkou. Bola to jedinečná relácia, ktorá sa venovala erotickej publicistike s edukatívnymi prvkami, bohužiaľ, v súčasnosti tento typ programu na obrazovkách televízii chýba. Postupne som sa dostala až k showbiznisu, ktorý ma zaujíma dodnes. Na moderovaní milujem predovšetkým živé vysielania, primárne Ranné noviny. Sú zábavné, živé a pestré. Vznikajú tam rôzne nepredvídateľné a autentické situácie, a to ma na tom baví. Nechcem tým povedať, že ma baví vymýšľať si, ale baví ma byť na pľaci kreatívna, a preto milujem živé moderovania. Skvelé sú moderovania festivalov alebo eventov pre rôzne firmy. Tam môžem byť sama sebou a aj vtipná, občas (smiech). Naozaj mi veľmi chýba, že sa počas pandemického obdobia nedajú moderovať práve takéto akcie.

Na akých televíznych projektoch aktuálne pracujete? Prezraďte našim čitateľom, či aktuálne pripravujete niečo nové, na čo sa môžu tešiť?
Momentálne moderujem dve relácie v televízii JOJ, obe sú naživo. Ranné noviny, kde skoro ráno vstávam, pretože mám na starosti sekciu Showbiznisu a ďalšou reláciou je Top Star, ktorá sa vysiela naživo okolo obeda. Pripravujem aj zákulisie tejto relácie, a zároveň sa striedame s kolegyňami pri jej moderovaní. Mojím najnovším počinom je, že ako redaktorka pripravujem celé zákulisie relácie Bez servítky.

Podprsenka Aubade a náušnice Marina Fossati, butik na Femme. Foto: Angelika Skladanová

Pri vašej práci sa stretávate s množstvom známych, inšpiratívnych ľudí a celebrít. Čo vám to dalo, prípadne čo vás to naučilo a do akej miery vás to ovplyvňuje?
Pokiaľ ide o moje stretávania so známymi ľuďmi, naučilo ma zostať pokorná. A to aj vo chvíli, keď máš pocit, že si už slávny, lebo si bol už dvakrát na obraze, trikrát o tebe niečo odvysielali a napísali a tebe z toho doslova prepne. Takže beriem to tak, že treba zostať pri zemi. Treba byť normálny, správať sa slušne k ľuďom, aj keď som známa z obrazovky. Je veľa hviezdičiek, ktoré sa párkrát niekde objavili a správajú sa arogantne. Často to aj veľmi rýchlo skončí. Osobne si vážim ľudí ako Karel Gott alebo Marika Gombitová, Mekky Žbirka, ľudia, ktorí naozaj niečo dokázali. Robila som napríklad rozhovor aj s Michaelom Douglasom a Catherine Zeta-Jones, a napriek ich svetovej sláve to boli normálni a veľmi príjemní ľudia. Takých ľudí si nesmierne vážim, avšak „rýchlo-kvasené“ celebrity, namyslené a arogantné, ktoré sa dvakrát niekde objavia a nevedia sa zmestiť do kože, mi presne ukazujú, že takto naozaj nie.

Spomínali ste vaše moderátorské skúsenosti v súvislosti s reláciou Črepiny s hviezdičkou. Ako teda vnímate nahotu?
Nahota mi neprekáža, absolútne. Tým ale nechcem povedať, že chodievam na nudistické pláže alebo že si obzerám nahých ľudí, to vôbec nie, ale ja najradšej chodím nahá. Pokiaľ by to bolo možné, chodím tak všade, ale keďže sa to nedá, tak chodím nahá iba po svojej záhrade. Pre mňa by bol ideálny svet, keby ľudia chodili nahí a mali by sme konečne svätý pokoj od oblečenia (úsmev).

Erika, máte ešte nejaký nesplnený sen?
Pokiaľ sa pýtate na nesplnený sen v oblasti televízie, určite by som veľmi rada mala vlastnú show, kde by som sa mohla rozprávať so zaujímavými ľuďmi. S ľuďmi, ktorí niečo v živote dokázali a možno so Slovákmi, ktorí nás v zahraničí reprezentujú. Toto by ma naozaj veľmi bavilo, vchádzať ľuďom do súkromia, zisťovať o nich viac, samozrejme, to, čo mi dovolia. Takže odpoveď znie áno, show. Diskusnú, príjemnú, to by ma bavilo.

Šaty Faust a náušnice Marina Fossati,butik na Femme. Foto: Angelika Skladanová

Každé dieťa si niečo vysnívalo a chcelo to možno neskôr v živote aj reálne dosiahnuť. Keď sa obzriete späť do minulosti, čím ste chceli byť?
Čo je zaujímavé, tak doteraz neviem, čím som chcela byť. Nikdy som nemala vyhranený štýl, ale pravdepodobne, ak by som si mohla ešte raz vybrať, išla by som na medicínu. Momentálne sa mi to plní prostredníctvom mojej mladšej dcéry Alexky, ktorá študuje medicínu. Venovala som sa aj marketingu, takže aj táto oblasť by ma celkom bavila. No musím sa priznať, že ma vždy lákala televízia, film a kamery. Či už pred kamerou alebo za kamerou, je to pre mňa také najväčšie lákadlo.

Ako na vás pôsobí televízna popularita a to, že vás ľudia na ulici spoznávajú?
Áno, spoznávajú ma. Čo ma celkom šokuje, je to, že ma ľudia spoznávajú absolútne nenalíčenú, keď tankujem alebo som v potravinách, často sa mi prihovárajú. Našťastie, nemám žiadnu negatívnu skúsenosť, skôr sa chcú iba porozprávať alebo odfotiť.

Na sociálnej sieti aktívne komunikujete, máte vyše 18 000 fanúšikov, no vaše súkromie si strážite. Je vo vašom živote aktuálne nejaký muž?
Pokiaľ ide o môj súkromný život, tak áno, snažím sa ho veľmi nekomunikovať. Na sociálnej sieti komunikujem iba to, čo chcem. Áno, už sa tam objavil aj môj partner, s ktorým som takmer 2 roky. Volá sa Karol a je z úplne inej brandže ako ja. Rozumieme si najmä pokiaľ ide o šport. Neustále sme niekde na horách a trávime spolu veľa času športom a cestovaním, ak to situácia umožňuje.

Foto: Angelika Skladanová

Ste atraktívna žena, športovo založená, cvičíte, otužujete, plávate, lyžujete, udržujete sa v skvelej forme. A občas aj pred kamerami pár kíl zhodíte…
No pre mňa, ako pre väčšinu žien, asi platí, že keď nešportujem a zjem čokoľvek, tak priberám, myslím, že s týmto bojuje naozaj veľmi veľa žien. U mňa to platí dvojnásobne, kedysi som súťažila vo fitness, vtedy sa mi pri tých drastických diétach podľa všetkého pokazil metabolizmus, čiže pokiaľ sa spustím pri strave, prestanem robiť kardio záležitosti alebo prestanem cvičiť, okamžite naberám. Čiže si musím dávať extrémny pozor na stravu. Tým, že moja mama mala problémy s cukrom, mala by som jesť menej a častejšie. Oveľa viac zeleniny a viac ovocia a to kardio je naozaj dôležité. Treba chodiť pešo, „pobežkávať si“ alebo občas ísť aj do posilňovne. Problémom je, že sme pri tých našich pracovných vyťaženiach väčšinou stále v aute. My si v garáži sadneme do áut, vystúpime v práci, sedíme pri počítači, sedíme v strižni a pohyb tam chýba. Podľa mňa po 40-tke, aj keď máte pohyb a neupravíte stravu, je to amen.

Prednedávnom ste sa vrátili z Kanady. Viete si predstaviť život aj v inej krajine?
Nemám krajinu, kde by som chcela žiť. Musím sa priznať, že Slovensko milujem, mne sa tu páči, mám tu rodinu, priateľov, zázemie. Ale som ten typ, že veľmi veľa a často cestujem. Precestovala som už kus sveta. Milujem more a milujem teplo, takže ak by som musela vybrať, asi by to bolo niečo takéto. No aj tak by som to musela striedať s nejakou chalúpkou v horách, kde by som mohla lyžovať. Takže niečo na striedačku.

Aké typy mužov vám imponujú a priťahujú vás?
Nebudem tajiť, že ma pri mužoch zaujíma aj vzhľad, to, ako muži vyzerajú, nepovažujem za niečo prízemné alebo jednoduché. Podľa mňa muž musí zaujať, v tomto som trošku náročnejšia. Páčia sa mi muži, ktorí sa o seba starajú. To znamená, že nemajú pivné bruško a cvičia. Páčia sa mi vysokí muži. Priznávam, kedysi sa mi veľmi páčili austrálski surferi (úsmev), ale dnes to už nemám presne vyhranené. Je dôležité, aby ma ten muž mal rád a bral ma takú, aká som, lebo nie som jednoduchá osoba a hlavne, aby sme mali spoločné záujmy, to je veľmi dôležité. Nemyslím si, že protiklady sa priťahujú, práve naopak, partneri musia mať spoločné záujmy a musia byť ochotní spolu tráviť svoj voľný čas a vtedy to naozaj funguje.

šaty Elisabetta Franchi, butik La Femme. Foto: Angelika Skladanová

Ako vnímate slovenských mužov a kto je pre vás synonymom sexi, atraktívneho „alfasamca“?
Vo všeobecnosti sú slovenskí muži veľmi pekní a tým, že som pocestovala kus sveta, tak to hovorím zodpovedne. Na Slovensku máme krásnych mužov, múdrych mužov, šikovných mužov. Ale pokiaľ sa pýtate, ktorí z tých známych mužov sa mi páči najviac, tak odpovedám Janko Koleník. On je výzorovo muž, ktorý sa mi naozaj páči, je vysoký, vyšportovaný, proste sexi.

Erika, ste príťažlivá a veľmi príjemná žena, máte dve krásne dospelé dcéry, úspešnú kariéru a priateľa. Čo viac by ste chceli v živote dosiahnuť?
Pokiaľ ide o sny a plány, napriek tomu, že mám iba 43 rokov, musím povedať, že som veľmi spokojný a šťastný človek, pretože mám dve nádherné, veľmi šikovné a múdre dcéry, ktoré sa venujú tomu, čo ich napĺňa. Staršia dcéra Patrícia má 24 rokov, žije v Toronte a pracuje v banke. Zároveň študuje na vysokej škole. Mladšia dcéra Alexandra má 22 rokov a študuje medicínu v Bratislave. Popri štúdiu pracuje. Takže by som povedala, že moje dva projekty v živote, tie ktoré mi najviac vyšli, sú moje dve dcéry. Robia obrovskú radosť nielen mne, ale aj môjmu bývalému manželovi. A čo by som chcela ja? V podstate cestovať, to by ma bavilo najviac. Popritom chcem pracovať na tom, čo ma baví a čomu sa venujem posledných 20 rokov, a to je práca v televízii. … a mať krásny život spolu so svojím partnerom, takže ja toho už veľa nepotrebujem.

Čo by ste na záver nášho rozhovoru zaželali čitateľom magazínu BREAK?
Čitateľom magazínu BREAK želám predovšetkým to, aby boli zdraví, pretože ak budú mať zdravie, budú mať všetko. A aby boli šťastní, aby mali čas a možnosti robiť to, čo ich skutočne baví. Aby si život naplno užívali a nielen ho prežívali.

Šaty Aniye By butik La Femme. Foto: Angelika Skladanová

ERIKA BARKOLOVÁ
– 19. september 1977, Bratislava, znamenie Panna
– populárna slovenská moderátorka a reportérka
– úspešnú televíznu kariéru začínala v Markíze ako reportérka hlavného spravodajstva
– v roku 2008 sa stala súčasťou tímu spravodajstva v TV JOJ
– 13 rokov pôsobí v TV JOJ ako moderátorka, reportérka a redaktorka
– moderovala obľúbenú reláciu Črepiny s hviezdičkou – erotická publicistika
– v súčasnosti sa podieľa na príprave alebo moderovaní relácií TOP STAR, Dobré ráno a Bez servítky
– získala nominácie na OTO v užšej kategórii
– na Instagrame ju sleduje vyše 18 000 ľudí
– pravidelne sa venuje cvičeniu, najmä otužovaniu a každodennému tréningu

DOTAZNÍK:
Cestovateľský sen: Havaj – ten už bol, Japonsko, Francúzska Mikronézia
Obľúbený film: Let/The Flight
Najobľúbenejšia herečka: Diana Mórová
Najkrajšia modelka: Simona Krainová
Najchutnejšie jedlo: Vysmážaný rezeň a zemiakové pyré
Najobľúbenejší drink: Červené víno
Typická vlastnosť: Manažérka roka, spájač ľudí
Najsexi slovenský herec: Janko Koleník
Najlepšia kniha: Knihy Renáty Názlerovej
Obľúbená skupina: IMT Smile
Životné motto „Lietaj ako motýľ, len si nespáľ krídla.“

Produkcia: Kristína Kucková
Foto a vizáž: Angelika Skladanová – Angel Photostudio 
Za poskytnutie priestorov na fotenie ďakujeme hotelu Park Inn by Radisson Danube Bratislava

Naše predchádzajúce cover girls:

Single Lula Gachulincová nové známosti nerieši
Dominika Jurena Stará: Zmyselná inak
Veronika Vágner Husárová: Milujem životné výzvy