Presne taká je najkrajšia Slovenka roku 2007 Veronika Vágner Husárová. Pri fotení do nášho pánskeho magazínu BREAK nám prezradila, ako oslavuje najromantickejší deň v roku, ktorý je zároveň aj jej narodeninovým, ale aj to, ako by mal fungovať láskyplný vzťah s dávkou tolerancie a slobody a čo pre ňu znamenajú životné výzvy.

Veronika, pre magazín BREAK fotíte titulku po prvýkrát, ako sa vám spolupracovalo? Mali ste už v minulosti skúsenosť s pánskym časopisom?
Áno, v minulosti som fotila pre jeden český pánsky lifestyle a rada sa inšpirujem pánskymi magazínmi. Zo slovenských patrí BREAK k mojim najobľúbenejším. Bolo mi potešením s vami spolupracovať, myslím, že výsledok bude stáť za to. Ďakujem celému tímu!

Čítate teda aj pánske magazíny?
Áno, občas venujem svoju pozornosť aj týmto smerom. Rada sa inšpirujem pánskou energiou, nápadmi a štýlom, ktorý je jedinečný práve pre svoj mužský aspekt.

V roku 2007 ste vyhrali Miss Slovensko a stali ste sa najkrajšou Slovenkou. Od detstva ste sa ale venovali tancu, kto alebo čo vás najviac ovplyvnilo v živote a v jeho smerovaní?
Ja by som asi začala tým, že kto. Moji rodičia ma vychovávali s tou najväčšou láskou a v živote mi naozaj nič nechýbalo. Keď som bola malá, hrala som tenis, ale na kurte som skôr tancovala, ako dobre zahrala forehand. Moje kroky následne viedli do tanečného klubu v Komárne, kde sa všetko začalo. Je to dlhá cesta, ktorou som prešla, ale tanec môže „za to“, že som sa stala modelkou. Od 14 rokov som v Bratislave, kam som kvôli profesionálnemu tancu prišla. Milujem tanec, bol a je mojou vášňou… Najviac ma ale v živote ovplyvnil môj syn a rola matky. Je to úžasný malý človiečik, ktorý spolu s mojím manželom môj život nesmierne obohacujú.

Ale to, že som sa stala matkou, neznamená, že som prestala byť ženou, vášnivou a milujúcou výzvy, práve naopak, cítim sa lepšie než kedykoľvek predtým.

Vy ale nie ste iba krásna, ale aj študovaná a múdra. Študovali ste právo na jednej zo slovenských univerzít, ale aktívne sa mu momentálne nevenujete…
Máte pravdu, doštudovala som právo pred 10 rokmi, ale rada tvorím… Svet PR a marketingu mi je bližší. 6 rokov som sa podieľala na tvorbe lifestylového magazínu, ktorý bol mojou srdcovou záležitosťou, spoluorganizovala som podujatia a vernisáže. Teraz sa venujem PR, organizovaniu eventov (verím, že čoskoro opäť) a hlavne marketingu na sociálnych sieťach, keďže sa momentálne skoro všetko presunulo do online priestoru.

Kožená bunda Farah X Michaela, popruhy Zheni Studio – predáva Virvar. Foto: Mafin Laurincová

To ste nám na ďalšiu otázku nahrali, pretože o vás vieme, že ste veľmi populárna a aktívna na sociálnych médiách aj na Instagrame, rada sa prezentujete?
Instagram je médium, čiže kanál, ktorým sa prezentujete presne tak, ako to vy chcete. Táto prezentácia ma baví, pretože ste si sama tvorcom fotografií, textu. Pre klientov ste taká malá reklamná agentúra.

Na svojom instagramovom účte propagujete rôzne výrobky, ale ako sme si všimli, ste ich tvárou výhradne vtedy, ak ich aj skutočne používate. Je pre vás dôvera v značku pre online prezentáciu dôležitá?
Tým, že pôsobím vo sfére PR a marketingu, môj Instagram je aj jednou zo zložiek mojej práce, ale tak ako píšete, snažím sa byť úprimná a transparentná k mojim followerom. Každá spolupráca je pre mňa takou malou výzvou, kde musím vytvoriť celý content (obsah), dať nejakú pridanú hodnotu celej fotke a aj produktu, u mňa to nie je len o tom, že sa „odfotím“ a ani u množstva iných tvorcov (influencerov).

Ako na vás pôsobí modeling v súčasnosti, keď je väčšina modeliek na sociálnych sieťach? Dá sa bez nich ešte v tejto dobe robiť modeling alebo sú nevyhnutnou súčasťou?
Myslím, že sociálne siete sú len doplnok, určite sa aj dnes modeling bez nich robiť dá.

Ak by ste sa nestali modelkou, čo iné by vás lákalo a čomu by ste sa teoreticky venovali, ak nie modelingu?
Okrem modelingu mám svoju vlastnú firmu, ktorá pôsobí, ako som už spomínala, v oblasti PR a marketingu. Tá je pre mňa momentálne najväčšou profesijnou výzvou, okrem spolupráce s mojou dlhoročnou kamarátkou, ktorá sa už roky venuje výrobe smoothie a s ktorou sme spolu vytvorili moje VVBeautysmoothie. Je to 3-dňový smoothie program na doplnenie minerálov, vitamínov a ja sa vždy po ňom cítim lepšie, dá sa začať a objednať si ho len na jeden deň. Ja som túto kúru absolvovala aj pred našim fotením do magazínu BREAK (úsmev).

Pripravujem jeden vlastný projekt, ktorý je mojím životným snom. Čaká ma ešte celý výrobný proces, ale verím, že najneskôr v lete bude spustený.

Foto: Mafin Laurincová

Neskromne povedané, vyzeráte ešte lepšie ako v čase Miss. Venujete sa zdravej strave, cvičeniu a neuveriteľne tvrdo na sebe pracujete. Ako to robíte, že napriek veku stále kvitnete a žiarite?
Ďakujem veľmi pekne (úsmev). Venujem sa joge, občas pripojím aj beh. Joga je pre mňa veľmi komplexná, lebo do nej zapájate telo aj myseľ, balančné pozície sú výborné na uvedomenie si „tu a teraz“, to znamená, že keď stratíte focus, tak stratíte balans. Pri joge absolútne vypínam okolitý svet a sústredím sa iba sama na seba. To je veľmi dôležité.

Investujete rovnaké množstvo času aj do zdokonaľovania mysle a osobnosti ako do zovňajšku a práce s telom?
Neskutočne ma bavia konverzácie s ľuďmi, ktorí sú súčasťou napríklad IT sveta. Mám kamaráta, ktorý pracuje s umelou inteligenciou a jeho pohľad na život je úplne iný. Rada svoj život obohacujem o iné názory, pohľady, rada posúvam svoje hranice a v živote milujem výzvy.

Nafotili ste svetové kampane kozmetických, vlasových značiek Sassoon a Pantene. Máte nádherné vlasy, no vnímame vás ako exotickú tmavovlásku, nelákala vás niekedy zmena farby vlasov?
Mala som asi všetky farby vlasov od popolavej, blond, ryšavej aj čiernej, ale moju farbu vlasov mám na sebe najradšej. Keď chce žena zmenu, kvalitná farba je tá najrýchlejšia voľba.

Ste vydatá za svoju dlhoročnú lásku. Prezraďte nám recept na šťastný partnerský vzťah v akejkoľvek oblasti spolužitia. Je to možno klišé, ale aj tak ho chceme vedieť.
Návod na vzťah nemám, každý vzťah je jedinečný a život nám prináša množstvo situácií, keď prehodnocujeme, čo naozaj chceme a čo nie, je to veľmi ťažké. V takých momentoch som sa sústredila na podstatu vzťahu. To, po čom som celý život túžila a v týchto kritických situáciách som v ňom našla, je opora, citová stabilita, láska, vášeň.

Raz som povedala, že veľké percento vzťahu tvorí sexuálny život a súlad v tejto sfére je jedným z veľmi podstatných bodov.

Kožená bunda a čižmy z pytóna Farah X Michaela, predáva Virvar. Foto: Mafin Laurincová

Ak by ste nestretli svoju životnú lásku v takom mladom veku, myslíte si, že by ste ako úspešná modelka „zakotvili“ v inej krajine, možno s nejakým cudzincom?
Navštívila som veľa krajín a spoznala veľa ľudí, ale domov som cítila iba pri jednom.

Čím vás teda manžel očaril?
Môj muž je veľký flegmatik, fascinuje ma jeho pohľad na svet a ako veci vníma. Náš vzťah je veľmi špecifický, milujem jeho vôňu, nadhľad, štýl… On je môj domov, neviem to inak opísať. Cítila som to iba pri ňom.

Ktoré vlastnosti vám na mužoch imponujú?
Tajomnosť a jedinečnosť.

Láka vás dobrodružstvo spoznávania, niečo prekvapujúce a neštandardné? Čo by to bolo?
Kuba s medzizastávkou v Kolumbii.

Kožená bunda Farah X Michaela, predáva Virvar. Foto: Mafin Laurincová

Február je mesiac lásky a zamilovaných. Vieme o vás, že ste sa narodili 14. 2., teda na Valentína. Robíte v ten deň niečo špeciálne, posielate si s manželom stále valentínky a robíte prekvapenia?
Ja prekvapujem (provokujem) každý deň, niekedy aj seba. Valentín alebo 19. apríl, je to úplne jedno, prekvapovať treba vždy, nemám rada stereotyp.

Paradoxne, na Valentína sme vždy doma, lebo… Srdiečka, balóniky nie sú naozaj môj štýl. Minulý rok som trávila narodeniny v Paríži s Mona Lisou a bol to pre mňa veľký zážitok. Iný… A to v živote chcem nachádzať, teda inakosť.

Čo najromantickejšie ste v živote zažili?
To si nechám pre seba, ale nie som úplne klasický romantický typ. Za romantické ale považujem, keď muž varí večeru a vidím, že tá príprava ho baví, pritom sa spolu rozprávame a pijeme dobré červené víno. Samozrejme, že mu rada tú prípravu jedla spestrujem a spríjemňujem (úsmev). Čas a pozornosť milovaného človeka je pre mňa najväčším darom.

Mohli by ste naznačiť pánom, čitateľom magazínu BREAK, čím by vás mohli zaujať, ak by ste boli voľná?
Odpoviem inak… Mňa vzťah neobmedzuje, práve naopak, som slobodná bytosť, tak ako všetci. Som tam, kde chcem byť a s tým, s kým chcem byť. Manželstvo je cesta, na ktorú som sa rozhodla ísť s mojím mužom, nie vždy je ľahká, ale je krásna. Vybrali sme si jeden druhého a navždy už zostaneme milujúca rodina, a to je pre mňa to najpodstatnejšie. Takže „čo ak“ neriešim. Žijem tu a teraz, najlepšie ako viem, s láskou a pokorou.

Foto: Mafin Laurincová

DOTAZNÍK:

Cestovateľský sen: Kuba a Kolumbia.
Obľúbená farba: Čierna.
Najobľúbenejšia pieseň: The Notorious BIG – Juicy.
Najkrajší film: Frida.
Najobľúbenejšia modelka: Bella Hadid.
Obľúbený režisér: Walter Elias „Walt“ Disney.
Najchutnejšie jedlo: Ustrice.
Najobľúbenejší drink: Prosecco.
Typická vlastnosť: Úprimnosť.
Najlepšia kniha: Malý princ.

Životné motto:
– Ži, miluj seba, svojich blízkych, život, objavuj, nestrácaj čas tým, čo zmeniť nevieš, ale pracuj na tom, čo zmeniť vieš.

– A čo som sa v živote naučila ja sama, že aj z bolesti sa dá čerpať energia, tú, ktorú potrebuješ na to, aby si sa posunul ďalej, ale už inak.

 

Veronika Vágner Husárová (33) 

  • narodená 14. 2. 1987 v Komárne, v znamení Vodnára, výška 176 cm
  • úspešná slovenská modelka a tanečnica, bývalá Miss Slovensko z roku 2007, reprezentovala Slovensko na Miss World v Číne v roku 2007
  • v roku 2008 sa objavila ako profesionálna tanečníčka v slovenskej verzii Dancing with the Stars
  • spolupracovala na celosvetovej kampani vlasových značiek Sassoon a Pantene
  • predvádzala kampaň šperkov pre exkluzívnu značku Louis Vuitton v Prahe
  • zastupuje ju agentúra Focus Model Management
  • dosiahla vzdelanie doktorka práv na Paneurópskej vysokej škole
  • od roku 2014je vydatá za Juraja Vágnera, majú spolu jedného synčeka Alexa (5)
  • pravidelne sa venuje cvičeniu, najmä joge, venuje sa aj výberu zdravých potravín, má rada minimalizmus, a to nielen vo výbere šiat a odevov

Foto: Mafin Laurincová
Styling: Milan Štefan, Virvar
Vlasy: Ján Molnár
Make up: Tomáš Vida
Produkcia: Kristína Kucková
Za priestor na fotenie ďakujeme Palace Art Hotel Pezinok


Naše predchádzajúce cover girls:

Žena mnohých tvárí: Simonetta Hladká
Marianna Ďurianová: Teší ma, že som stále žiadaná
Rapová kráľovná s názorom: Alessia Capparelli