Lula Gachulincová nám v rozhovore pre magazín BREAK okrem iného prezradila, že je momentálne single a nové známosti nerieši, či by sa znovu dala nahovoriť na účinkovanie v reality šou a ako sa jej vďaka sociálnym médiám splnil sen.

Lula, toto je vaša prvá spolupráca s  magazínom BREAK, užili ste si ju?
Úprimne som sa veľmi tešila. Veľa z mojich krásnych kolegýň už bolo vo vašom magazíne a podľa výsledku som si bola istá, že spolupracujete len so špičkovým tímom. Celé fotenie som si nesmierne užila a výsledok naozaj stojí za to!

Naši čitatelia vás poznajú aj vďaka účinkovaniu v reality šou Farma. Čo vám to prinieslo? Boli ste pripravená na mediálnu pozornosť a občas možno aj na negatívne komentáre?
Stále hovorím, že je to moja najlepšia skúsenosť v živote. Naučila som sa tam pracovať sama so sebou, keďže som musela. To, čo bude potom, keď vyjdem von a či ma bude niekto nenávidieť, som neriešila. Vedela som, že to bude dobré a že si nájdem ľudí podobných sebe, ktorí ma budú podporovať a sledovať. Na začiatky s „hejtermi“ si pamätám matne, určite ma to hnevalo. Dnes som absolútne vyrovnaná a neexistuje, aby ma nejaký neznámy človek len tak vyviedol z miery.

Množstvo ľudí reality šou, konkrétne Farmu, nesleduje. Často ju považujú za treťotriednu zábavu. Povedzte nám, v čom môže byť podľa vás pre divákov zaujímavá?
Nečudujem sa. Aj ja som si to myslela, keďže som pred svojím účinkovaním nevidela ani jeden jediný diel presne z tých istých dôvodov. V podstate je to reality šou. Ona sama osebe „stupídna“ nie je. Záleží ale na tom, akých aktérov tam nasadia. Nasadzujú rôznych, lebo ľudí zaujímajú a prinášajú televízii interakciu od divákov. Prečo sú takíto ľudia atraktívni, je už len otázka na nich samotných (úsmev).

Foto: Mafin Laurincová

Na sociálnych sieťach a na Instagrame ste veľmi populárna. Získavate neustále viac a viac pozornosti. Pomohlo vám v tom aj účinkovanie v spomínanej reality šou?
Do reality šou som sa prihlásila, aby som bola verejne známa. Mala som pocit, že mám svetu čo povedať a vedela by som prostredníctvom mojich tipov inšpirovať iných. Našťastie sa mi to celkom podarilo a teraz si žijem svoj sen.

Ak by ste dostali možnosť zúčastniť sa reality šou, išli by ste znovu do toho?
Určite by som do toho znovu išla (úsmev).

S počtom vašich fanúšikov rastie aj váš vplyv. Cítite určitú zodpovednosť za prezentovanie sa na sociálnych sieťach alebo robíte iba to, čo vás baví?
Pomaličky sa stávam agresívnou na pomenovanie „influencer“. Je to koreň anglického slova
„influence“, čo znamená vplyv. Súhlasím, že na ľudí vplývam. Snažím sa vplývať najlepšie, ako
viem, ale nie som stroj. Prednedávnom našej profesii prischlo motto „s vplyvom prichádza
zodpovednosť“, ale ja sa necítim byť zodpovedná. Nie preto, že by mi boli moji sledovatelia
ukradnutí. Verím však, že sú natoľko inteligentní, že presne vedia, čo budú robiť ako ja v ich
prospech a čo naopak nie. Nikto sa ma nepýtal, či chcem byť influencerkou. Zrazu to len bolo
a niektorí ľudia si myslia, že som teraz „nadčlovek“, čo sa nikdy nemôže pomýliť. Keď to
zhrniem, nie som za nikoho zodpovedná, ale svoj vplyv na sociálnej sieti nezneužívam.

Vaše príspevky sú na sociálnych sieťach veľmi profesionálne spracované. Vysvetlite nám, ako to je s celým procesom? Kto vás pripravuje, fotí? Všetko si to potom spracovávate sama a postupne umiestňujete na siete?
Ďakujem za pochvalu. Snažím sa robiť veci najlepšie, ako viem a obzvlášť, keď som za to platená. Spokojnosť klienta je aj mojou spokojnosťou. Chcem, aby sa príspevky páčili mojim sledovateľom. Fotky si robím buď sama na samospúšť, alebo mi asistujú kamaráti, resp. ľudia, ktorí sú okolo mňa. Celú produkciu a úpravu si robím sama.

Foto: Mafin Laurincová

Čítate aj pánske magazíny? Aký máte pohľad na mediálne známych či neznámych mužov?
Priznám sa, že nemám veľa času na čítanie. Môj deň je taký vyťažený, že jediná vec, ktorú čítam, sú prospekty do školy. Študujem totiž na Vysokej škole ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave posledný 5. ročník. Celkovo sa mi na mužoch nepáči prílišná krása. Môže to znieť divne, ale nemám úplne rada dokonalú symetriu. Páči sa mi to, čo z muža vyžaruje a nie je vôbec podstatné, či je známy alebo nie.

Čo vám teda imponuje na opačnom pohlaví?
Na mužoch zbožňujem pohľad. Oči mi povedia všetko. Avšak viem, že sa mi nepáčia muži, ktorí berú ženy len ako hlupane alebo si myslia, že sa nevedia o seba postarať. To ma odrádza. A čo sa týka fyzickej príťažlivosti, nemám preferencie. Musí to proste ladiť.

Hovorí sa, že blondínky to majú u chlapov ľahšie, ale vraj brunetky milujú srdcom. Vy ste boli vždy brunetka? Čo by ste povedali na zmenu farby vlasov?
Och, bodaj by to bola pravda. Keď som mala 15 rokov, prefarbila som sa na blond. Moja mama a sestra sú blondínky a ja som nechcela byť čiernou ovcou rodiny. Keď som sa prefarbila, zistila som, že to nebolo farbou vlasov, naďalej som bola čiernou ovcou rodiny (smiech)! Boh skrátka vedel, prečo mi dáva hnedú farbu. Predsa sa ku mne najviac hodí, takže podobné faux pas u mňa už nehrozia.

Všimli sme si vaše krásne tetovania, dva nápisy v arabčine. Znamenajú láska a buď statočná. Prečo práve tieto slová?
Máte super postreh! „Buď statočná“ som si dala vytetovať po smrti môjho otca. Pripomína mi, že aj keď sú veci najhoršie, musím ísť skrátka ďalej. Vždy som bola sebestačná a nezastaviteľná. To som mala po mojom otcovi. Nápisom si pripomínam, že ak nebudem vládať, nech neprestávam, ale nech pridám do tempa. Druhé tetovanie „láska“ je pre mňa tá najkrajšia emócia zo všetkých. Láska je odpoveď na všetko.

Foto: Mafin Laurincová

Kto alebo čo vás v živote najviac ženie dopredu, motivuje a násobí radosť?
Ja sama som svojou najlepšou motiváciou. To, že veľa vecí neviem a môžem ešte dosiahnuť, ma posúva vpred. Zbožňujem na sebe pracovať a mám rada, keď za sebou vidím výsledky.

Ako by ste sa charakterizovali? Ste skôr romanticky ladená bytosť alebo si pragmaticky udržiavate odstup?
Som Kozorožec. Neromantik. Všetko prerátavam a som veľmi sarkastická. Ale ten, kto si nájde v mojom srdci miesto, pre toho sa stávam veľmi lojálnou a pre druhého viem urobiť všetko. Nejdem ani písať, ako veľmi si to ten človek musí u mňa zaslúžiť. Lebo veľmi… (úsmev).

Venujete sa aj športu. Aká pohybová aktivita je vám blízka?
Športu sa venujem už od malička. Tancovala som profesionálne 15 rokov disco tance. Práve im vďačím za moju lásku k športu, ako aj za moju flexibilitu. Momentálne cvičím iba rekreačne, napríklad vonku, ak to situácia dovolí. Jogu skôr beriem ako čistenie mysle a duše. V mojom hektickom živote je naozaj potrebná.

Spracovávate tutoriály a rôzne videá na make-up a riasy. Považujete krásu ženy spojenú s dokonalými úpravami alebo je to skôr o vnútornom vyžarovaní?
Každá žena to má v sebe od narodenia, či sa chce o seba starať viac alebo menej. Niektoré baby to nevnímajú ako najpodstatnejšiu vec v živote, ale to neznamená, že nie sú krásne. Ja sa rada upravujem, lebo sa tak dobre cítim. Je to pre mňa upokojujúce a cítim sa sviežo, cítim sa krásne. Avšak nie všetky ženy to majú ako ja, nemusia sa líčiť, nosiť podpätky a aj tak sa mi páčia. Takže áno, je to o vyžarovaní.

Vieme o vás, že úspešne podnikáte v segmente beauty a máte aj vlastnú značku. Prezraďte nám viac.
Veľmi dlho som pracovala ako vizážistka, takže som k beauty svetu mala stále blízko. Od malička mám v sebe podnikateľského ducha a bolo už len otázkou času, s čím začnem. Rozhodla som sa preto, čo mi je srdcu najbližšie. Viem, ako je to s e-shopmi a koľko z nich skončí do roka. Ja sa môžem pýšiť štvorročným fungovaním a som najlepšia na trhu. Po dvoch rokoch som pridala aj ďalší e-shop, síce s iným zameraním, ale to bol úmysel. Ten druhý s mojím menom spájať nechcem, prajem si, aby išiel aj bez môjho mediálneho výtlaku a musím uznať, že sa to darí.

Foto: Mafin Laurincová

Ste mladá a úspešná. Čo by ste ešte chceli dosiahnuť v živote a kde sa vidíte o pár rokov?
Ďakujem (úsmev). Chcem byť šťastná. Nech to znamená čokoľvek. Pri mojej motivácii, tempe
a trpezlivosti to bude snáď znamenať len to najlepšie. Konkrétne ciele na tak dlho nemám.
Žijem prítomnosťou, tu a teraz a chcem sa tešiť z maličkostí.

Prezradili ste nám, že ste sa nedávno rozišli s priateľom po troch rokoch vzťahu. Keďže máte aktuálne „single“ status, majú naši čitatelia u vás šancu? Ste otvorená novému vzťahu?
Momentálne neriešim nové známosti. Nechávam veciam voľný spád, ale nehrniem sa do ničoho.

Čo by ste si so sebou vzali na opustený ostrov, vyberte 5 nevyhnutných vecí.
Asi iba letenku naspäť. Neznášam totiž hmyz na opustených ostrovoch.

Všimli sme si, že najmä na Instagrame milujete letné zábery a letnú módu. Vybrali by ste si teda pre život krajinu so slnečným podnebím?
Áno, leto. Zbožňujem teplo, lebo je všetko lepšie. Jedlo je pestrejšie, outfity si môžem vyberať a nemusím vrstviť a špekulovať, vitamín D zo slnka a milión športových aktivít vonku. Keby som mohla, tak by som žila v krajine, kde je stále teplo. Ale keď ja mám tak rada to naše Slovensko (smiech).

Čo by ste odkázali pánom na Slovensku? Ako sa stať skutočným džentlmenom v očiach súčasných mladých žien?
Chlapi vedia, ako byť džentlmenmi. Len si niekedy myslia, že ženy priťahujú „zlí chlapci“. Neviem, ktorá žena je taká sadistická, ale ja si najviac vážim chlapa, ktorý sa ku mne správa ako k princeznej. Možno niekedy niekde takého stretnem (úsmev).

Foto: Mafin Laurincová

LULA GACHULINCOVÁ
– Bratislavčanka narodená 31. 12. 1994 v znamení Kozorožca
– úspešná slovenská influencerka a YouTuberka
– na Instagrame ju sleduje vyše 112-tisíc ľudí
– fotomodelka a podnikateľka
– známa farmárka z ôsmej série reality šou Farma
– pravidelne sa venuje cvičeniu, najmä posilňovaniu a zdravej výžive
– je študentkou ekonómie
– založila občianske združenie, ktoré pomáha ľuďom trpiacim psychickými chorobami

Dotazník
Cestovateľský sen: Singapur, Havajské ostrovy.
Najchutnejšie jedlo: Bolonské špagety
Najobľúbenejšia farba: Červená.
Najobľúbenejší drink: Cola Zero.
Najkrajšia pieseň: Peaches od Justina Biebera.
Typická vlastnosť: Tvrdohlavosť.
Najlepší film: Never back down.
Najkrajší deň v živote: Západ slnka v beach bare na Zanzibare
Najsexi herec: James Franco.
Najobľúbenejšia kniha: Tim Ferriss: Nástroje titánov.
Životné motto: Moje tajomstvo je jednoduché. Skrátka pracujem tvrdo.

Produkcia: Kristína Kucková
Foto: Mafin Laurincová
Vizáž: Tomáš Vida

Naše predchádzajúce cover girls:

Dominika Jurena Stará: Zmyselná inak
Veronika Vágner Husárová: Milujem životné výzvy
Žena mnohých tvárí: Simonetta Hladká