Jej hereckou túžbou je stvárniť romantickú postavu princeznej. Tajuplná Simonetta (27), narodená v znamení Panny, sa nám vyznala, že mužov nezvádza ani nebalí, je vraj „stará škola“. Imponujú jej prirodzení a charizmatickí muži, ktorí vedia variť. Tak čo, páni, mali by ste šancu práve vy?

Simonetta, ste pôvabná, mladá a talentovaná herečka. Kde vás mohli naši čitatelia zaregistrovať? Venujete sa naplno herectvu alebo vás živia aj iné projekty?
Herectvo ma neskutočne napĺňa. Nie som však ten typ človeka, ktorý by vydržal len pri jednej činnosti. Vaši čitatelia ma mohli vidieť v seriáloch Oteckovia, Ochrancovia, Detektív Dušo, Rodinné prípady, Susedské prípady a tiež v medzinárodnom filme Pivnica pod taktovkou ruského režiséra Igora Vološina. Okrem herectva sa venujem aj modelingu. Fotím rôzne projekty, medzi ktorými sa nájdu aj reklamné kampane. Čitatelia môžu môj hlas poznať aj z rozhlasových hier Slovenského rozhlasu. Nemám stereotypnú prácu, za čo som veľmi vďačná. Všetky moje aktivity ma napĺňajú. Snažím sa medzi sebou všetko vyvážiť. Neviem si predstaviť venovať sa činnostiam, ktoré by ma nenapĺňali.

Ako ste si užili titulkové fotenie pre náš pánsky magazín BREAK, vieme, že nebolo vaše prvé…
Táto spolupráca bola už moja druhá pre váš časopis. Pred pár rokmi som sa predstavila čitateľom v rubrike Vychádzajúca hviezda. Už vtedy bola atmosféra na fotení fantastická a inak to nebolo ani teraz. Skvelé fotenie, profesionálni a perfektní ľudia. Ďakujem za túto príležitosť.

Vieme o vás, že rada hráte na zobcovej flaute a na klavíri. Vždy vás to ťahalo aj k hudbe alebo je len súčasť hereckej práce?
Môj názor je taký, že každý herec má len obrovskú výhodu, ak je vo svojej profesii všestranný. Ja som sa hre na zobcovej flaute, klavíri, spevu a tancu venovala už od malička. Navštevovala som ZUŠ v Ilave. Vo voľnom čase sa rada vraciam aj k hudbe. Vždy pri nej zrelaxujem.

Vo filmoch a seriáloch ste už hrali, ale ako sme sa dozvedeli, lákajú vás úlohy romantických princezien, ktoré by sa vám perfektne hodili. Ktorú princeznú by ste chceli stvárniť?
Určite by som si rada zahrala dva rozdielne typy princezien. Viem si predstaviť princeznú Ladu (Princezná so zlatou hviezdou na čele) a princeznú Annu (Kráľ Drozdia brada).

Foto: Mafin Laurincová

Zahrali ste si aj v československom horore The Show, ktorý bude mať premiéru v roku 2021. Čím vás oslovujú horory a rôzne žánre typu triler?
Práveže mňa osobne horory a trilery absolútne neoslovujú. Tieto typy žánrov nemám rada. Paradoxne v ňom účinkujem a dokonca stvárňujem jednu z hlavných postáv, 20-ročnú Kristínu.

Podelíte sa s nami o váš najzábavnejší zážitok z natáčania?
Určite áno, bolo to práve z natáčania spomínaného hororu The Show. Vrátnik nás v noci pri natáčaní omylom zamkol v domnienke, že sa v budove už nik nenachádza. Bola to vtipná až hororová situácia, ako sme sa snažili dostať z budovy von (smiech).

Ktorý herec alebo herečka je pre vás profesionálnym vzorom?
Nikdy som nemala a ani nemám herecký vzor. Obrovské skúsenosti som nadobudla pri natáčaní medzinárodného filmu Pivnica, kde som si zahrala pri takých významných menách ako Jean-Marc Barr, Olga Simonova, John Christian Robinson. Sú to ľudia, ktorí majú už veľa skúseností a taktiež veľa odohrané.

Čo hovoríte na neustále rezonujúcu otázku rovnoprávnosti pohlaví aj vo sfére filmu a umenia, najmä pri obsadzovaní rolí a filmových úloh? Máte pocit, že si vás režiséri vyberajú len vďaka kráse, postave a peknej tváričke?
Nie, nemyslím si to. Zatiaľ som účinkovala v projektoch, kde som nikdy nestvárňovala postavu „sexi krásavice“. Zakaždým to boli obyčajné, jednoduché, nevyzývavé mladé dievčatá. Aj keď mám 27 rokov, hrávam stále veľmi mladé postavy (študentky, 16- až 20-ročné).

Aká ponuka na spoluprácu by vás vedela nadchnúť tak, že by ste dokázali podstúpiť zmenu vizáže a imidžu?
Som človek, ktorý sa skôr reálnymi očami pozerá na svet. Teším sa na každú spoluprácu, ktorá pre mňa vždy veľa znamená. Hovorím, že pri každom projekte začínam od nuly a je to pre mňa výzva. A či by som vedela podstúpiť zmenu imidžu a vizáže? Áno, vedela. Naša profesia prináša aj takéto zmeny.

Foto: Mafin Laurincová

Neustále sa hodnotí atraktivita, postava, tvár a krása žien, je na ne vyvíjaný obrovský tlak v médiách alebo na sociálnych sieťach. Viete si predstaviť, že by sa to vymenilo a takto kriticky by sme hodnotili atraktivitu mužov?
Nie, neviem si to vôbec predstaviť. Aj tak je najdôležitejšia u oboch pohlaví vnútorná krása.

Ako vnímate mužov, čo vás na nich fascinuje a čo odpudzuje?
Na mužovi ma zaujme v prvom rade jeho charizma. Imponujú mi muži, ktorí si vedia vážiť ženy, majú zmysel pre humor, sú spravodliví a pokojní. Čo mi je na mužovi veľmi sympatické, je varenie (úsmev). Nemám rada namyslených a arogantných mužov.

Ste typicky romanticky a jemne pôsobiaca žena. Taká žena je snom mnohých mužov, pretože podľa prieskumov muži potrebujú niekoho ochraňovať. Ako ich zvádzate a čím ich viete zaujať?
Romantická a jemne pôsobiaca žena, ako ste ma charakterizovali, úplne to na mňa sedí. Dokonca aj introvert. Pre mňa je veľmi ťažká otázka, ako viem zvádzať a zaujať muža. Je to zrejme moja charizma a prirodzenosť. Čo zo mňa vyžaruje. Rozhodne nie som typ ženy, ktorá by balila muža a zvádzala ho. Patrím ešte do „starej školy“.

Aký typ muža je teda pre vás príťažlivý, čo si všimnete ako prvé na sympatickom pánovi?
Pre mňa je príťažlivý prirodzený muž s príjemným vystupovaním a úsmevom. Nemám rada, keď sa muž príliš snaží zaujať a chce byť stredobodom pozornosti v spoločnosti.

Ktoré povolania mužov alebo profesií na vás pôsobia atraktívne až zvodne?
Mužské profesie, ktoré na mňa pôsobia atraktívne až zvodne, sú plavčík, hasič a fitness tréner (smiech).

Foto: Mafin Laurincová

Ktorý herec je pre vás najpríťažlivejší?
Jednoznačne Zac Efron.

Ak by ste si mohli vybrať akúkoľvek rolu alebo profesiu okrem hereckej, ktorá by to bola?
Určite by to bola profesia, ktorá súvisí predovšetkým s deťmi, ale aj dospelými ľuďmi. V minulosti som sa chcela stať klinickou logopedičkou.

Ako v dnešných dňoch relaxujete, čo je pre vás synonymom oddychu?
Snažím sa predovšetkým myslieť pozitívne. Relaxujem prechádzkami v prírode, čítam knihy, pozerám filmy. Samozrejme, patrí k tomu aj šport, joga a turistika.

Aké nové výzvy a projekty na vás čakajú v roku 2021?
Nerada by som niečo zariekla, a tak prezradím len to, že budem účinkovať v úplne novom česko slovenskom kriminálnom seriáli.

Máte do nového roku aj nejaké predsavzatie?
Nedávam si predsavzatia. Jediné, čo si prajem, je zdravie. Nech čo najskôr skončí toto nepriaznivé obdobie pre všetkých ľudí v pracovnej či inej sfére. Hlavne, aby boli ľudia k sebe ústretovejší, ľudskejší a láskavejší.

Čo by ste na záver rozhovoru odkázali najmä našim mužským čitateľom?
Všetkým mužským čitateľom vášho magazínu by som odkázala, aby si vážili svojich blízkych, rodinu, ale najmä ženy. A v tejto nepriaznivej dobe prajem hlavne veľa zdravia, trpezlivosti a príjemného čítania BREAK-u.

Foto: Mafin Laurincová

SIMONETTA HLADKÁ (27)

Narodená v Ilave na strednom Považí, je narodená v znamení Panny v posledný augustový deň, meria 168 cm.

Od 8 rokov sa venuje modelingu a fotí a predvádza módu pre slovenských módnych návrhárov Janku Jurčenko, Moniku Lacekovú, Zlaticu Hujbertovú a Borisa Hanečku.

Nafotila obálku slovenskej autorky Janky Benkovej s názvom Šťastie.

Na obálku svojej knihy si ju dokonca vybrala americká spisovateľka Julie Anne Long.

Talentovaná herečka študovala na VŠMU, objavila sa v seriáloch Oteckovia, Ochrancovia, Detektív Dušo, Rodinné prípady, Susedské prípady, v medzinárodnom filme Pivnica pod taktovkou ruského režiséra Igora Vološina, kde stvárnila náročnú psychologickú rolu a hlavnú detskú postavu Lenku.

Kedysi blondína, dnes hnedovláska.

Talentovaná aj v oblasti hudby, ovláda hru na zobcovej flaute a klavíri.

Vo voľnom čase sa rada venuje športu, turistike a cestovaniu.

Relax a inšpiráciu najčastejšie hľadá v prírode.

Dotazník

Cestovateľský sen: USA – New York.
Najobľúbenejšia farba: Fialová.
Obľúbená skupina: Coldplay.
Najlepší film: Niekto to rád horúce.
Najobľúbenejšia herečka: Audrey Hepburn.
Najkrajšia modelka: Miranda Kerr.
Najlepší režisér: Lars von Trier.
Obľúbené jedlo: Špagety.
Najobľúbenejší nápoj: Káva.
Typická vlastnosť: Ctižiadostivosť.
Najkrajší deň v živote: Každý deň.
Životné motto: „Pravá krása ženy sa odráža v jej duši, v jej dobrote, láskavej starostlivosti, vo vrúcnej láske, akú preukazuje.“

 

Foto: Mafin Laurincová
Vizáž: Luccifer Makeup
Produkcia: Kristína Kucková
Ďakujeme svadobnému salónu WEM za zapožičanie šiat na fotenie.

Foto: Mafin Laurincová


Naše predchádzajúce cover girls:

Marianna Ďurianová: Teší ma, že som stále žiadaná
Rapová kráľovná s názorom: Alessia Capparelli
Nina Rihová: Zvodná ambasádorka s dokonalými mierami