Slovenský kaskadér sa v Hollywoode nestratí !Najnovší film Stevena Spielberga Ready Player one je čoskoro v našich kinách, no nie každý vie, že sa v ňom objavil aj Róbert Hladík.

Slovenský kaskadér pracoval so Spielbergom

„V Ready Player One som sa predstavil ako jeden z vojakov, takže jeden z mnohých. Taktiež som dubloval za herca Bena Mendelhsona a vtedy som sa stretol aj s pánom Spielbergom,“ povedal Robo. Spolupracovalo sa mu s ním veľmi dobre.

„Prišiel za mnou, zoznámili sme sa a povedal mi, ako by si scénu predstavoval. Dubloval som teda Bena, ktorý bol pripútaný v sedadle v akejsi guli, ktorá sa točila rôznymi smermi. Nakoniec aj herec nabral odvahu a skúsil to tiež. Myslím, že bol Steven spokojný,“ prezradil s úsmevom Robo.

Slovenský kaskadér Robo Hladík sa nestratí.

Hviezdne vojny po slovensky

Tento rodák z Piešťan dokonca spolupracoval aj na ďalšom veľmi očakávanom filme. Išlo o megalomanský projekt z prostredia Hviezdnych vojen s názvom Solo: A Star Wars Story, ktorý má u nás premiéru v máji. Dokonca ho uvidíte v traileri ako imperiálneho vojaka a občas sa mihnú i jeho ruky v kokpite legendárnej lode Millennium Falcon.

Minulý rok dokonca spolupracoval aj s Bradom Pittom. „Na filme War Machine som pracoval šesť týždňov v Spojených arabský emirátoch. Asi štyri týždne z toho som strávil s Bradom v jednom aute.

„Vo filme ma síce nevidno, ale pôsobil som ako vodič v jeho armádnom vozidle. Šoféroval som aj vojenský Hummer, čo bol vynikajúci zážitok,“ pochválil sa Robo. Podľa jeho si s Bradom veľmi dobre rozumel. „Brad bol veľmi priateľský. Najviac sme sa rozprávali o motorkách, keďže aj on si rád vo voľnom čase zajazdí,“ dodal Robo. Celý rozsiahly rozhovor nájdete v minuloročnom augustovom čísle magazínu BREAK.

Foto titulky: Ready player one, Continental film Sk.