V lete zrejme o niečo častejšie. Nástrahy leta vo forme výstrihov a sporého oblečenia žien na nás číhajú na každom kroku. Prečo sme takí posadnutí prsami a vieme vôbec čo s nimi?

Výstrih alebo dekolt je jednou z vecí, na ktorých rád spočinie náš zrak. Priťahuje nás a dráždi. Otvára dvere našej fantázii, keď sa snažíme predstaviť si, čo je pod ženským oblečením. Prsia majú jednoducho akési čaro, ktoré nás priťahuje.

PREČO MUŽI ČUMIA ALEBO: „KAM POZERÁŠ? OČI MÁM VYŠŠIE!“
Na prsia sa pozeráme radi možno preto, že je to jedna z prvých vecí, ktoré vidíme spolu s perami, vlasmi a nohami. Navyše sú príjemné na pohľad. A nezáleží na tom, či sú prsia veľké alebo malé. Výskum totiž ukázal, že muži berú prsia ako vážnu krásu a preferujú poprsie priemernej veľkosti, ale aj plné. Nie veľké balóny, ktoré už pomaly neodolávajú gravitácii. Hoci proti chuti žiaden dišputát. Mnoho ľudí si to zrejme neuvedomuje, ale z biologického hľadiska mužov priťahujú ženy, ktoré sú zdravé a veľmi plodné. A znakom plodnosti sú práve prsia. Dávajú predstavu, že žena môže mať deti a vychovávať ich. Larry Young a Brian Alexander, autori knihy s názvom Chémia medzi nami: Láska, sex a veda príťažlivosti, sú navyše presvedčení, že keď muž vidí, dotkne sa alebo masíruje ženské prsia, vyvolá to rovnakú sériu mozgových príhod ako dojčenie. V mužovom mozgu sa uvoľňuje chemikália dobrého pocitu a muž je podvedome priťahovaný k prsiam. Akákoľvek interakcia medzi mužom a párom prsníkov potom pomáha spojiť muža s jeho polovičkou. A nielen to. Jedna zo štúdií ukazuje, že muž môže mať zdravší a dlhší život, keď sa asi pätnásť minút denne pozerá na prsia. Pomáhajú mužovi prestať myslieť na stresujúci deň, ktorý mal, a mať chvíľku na oddych. Je to príjemný spôsob zbavenia sa stresu a zahnania zlej nálady. Takže kým v tom výstrihu budú prsia, budeme „čumieť“!

Foto: iStock

MUŽSKÉ FANTÁZIE
Obrovský rozdiel medzi mužmi a ženami je v tom, že muži sa vzrušujú vizuálne. Vzrušuje ich už len pohľad na ženské telo. Pevné prsia upútajú pozornosť každého muža, sú vizuálnym stimulom na to, aby sa sexuálne vzrušil. Bude zvedavý, ako budú vyzerať bez akéhokoľvek oblečenia a aký to bude pocit dotýkať sa pŕs a hrať sa s nimi. A tam sa začína prebúdzať mužská fantázia…

Medzi prvotnými predstavami muža je chytiť pevne obe prsia, vrhnúť sa na bradavky ako na volské oko, cmúľať ich a hrýzť a na záver – zaboriť medzi ne celú svoju tvár, urobiť pár rýchlych pohybov hlavy zo strany na stranu a napodobniť pri tom zvuk motorového člna. Áno, predstava je to „rajcovná“, avšak pripomína len scénu z tvrdšieho porno filmu. V skutočnosti by vás zrejme žiadna žena za takýto počin nepochválila. Problém je v tom, že nikto nehovorí mužom, čo majú robiť s prsami.

ČO ROBIŤ S PRSAMI ALEBO: ČO MAJÚ RADY ŽENY?
O prsníkoch je známe, že sú erotogénnou zónou – miestom na tele, ktoré zvyšuje sexuálne vzrušenie. Stimulácia prsníkov a bradaviek dotykmi a hladkaním môže viesť k sexuálnemu vzrušeniu ženy. V rámci jediného výskumu tohto druhu z roku 2006 to potvrdzuje až 81,5 percenta opýtaných žien. Vzrušuje a posúva ich to na úplne novú úroveň. Niektoré ženy pri stimulácii prsníkov, dokonca dosiahli orgazmus. Mnoho mužov si to neuvedomuje, ale tí, ktorí to vedia, to využívajú vo svoj prospech. Prsia sú veľmi dôležitou súčasťou predohry. Väčšina žien zbožňuje, keď sa muž dotýka a bozkáva ich prsia. Môžete sa pred sexom bozkávať a dotýkať sa ženských pŕs, ale bozkávanie na pery nemá taký účinok ako bozkávanie na prsia. Ženu to dostane viac do varu, bude celá vaša. Pozornosť venujte aj bradavkám, vďaka ktorým vyzerá krásne predná časť pŕs, ale aj pre ich komunikačné schopnosti. Vzpriamená bradavka je známkou vzrušenia, ale aj chladu – závisí to od kontextu.

Foto: iStock

A na záver ešte pár rád:

Pochváľte ich: Keď chcete, aby sa nahá žena cítila pred vami sebavedomo, pochváľte jej prsia. Vyhnite sa veľkostným komplimentom, ako napríklad „obrovské“ ak sú veľké alebo „roztomilé“ ak sú malé. Namiesto toho jej povedzte, že jej prsia sú dokonalé, úžasné alebo vzrušujúce.

Buďte jemní: Aj keď tam hore slepo tápate, buďte jemný. Dotyk bradaviek aktivuje rovnakú časť mozgu, ktorá sa aktivuje dotykom klitorisu. Neštípte a nechytajte ženu za bradavky, pokiaľ vás o to sama nepožiada. Aj keď bradavky nie sú citlivé na úrovni klitorisu, sú dostatočne citlivé na to, že keď niečo, čo robíte, bolí – naozaj to bolí.

Používajte ústa, ale s mierou: S lízaním a saním bradaviek to nepreháňajte. Medzi pocitom vzrušenia a pocitom úlohy dojčiacej matky môže byť tenká hranica.

Mohlo by vás navnadiť:

Akých je desať najbežnejších sexuálnych fetišov?
Nečumte jej na kozy. Hrajte sa s nimi!
Ako zistiť, že sú umelé? Päť znakov, ktoré ju prezradia