Mnoho ľudí s fetišom musí mať poruke predmet svojej príťažlivosti alebo o ňom fantazírovať, či už sami alebo s partnerom, aby sa sexuálne vzrušili, dosiahli erekciu alebo orgazmus.

Výskum z roku 2015 naznačuje, že asi polovica ľudí sa zaujíma o sexuálne aktivity vymykajúce sa „normám“. Zaujímavé je, že úroveň záujmu o fetišizmus sa u mužov a žien výrazne nelíšil. Takže ak máte záujem vyskúšať niektorú z nasledujúcich možností, určite v tom nebudete sami. Aké sú teda najčastejšie formy výstrednej sexuálnej túžby?

Samozrejme, tento rebríček nie je možné považovať za stopercentne presný, ale na základe výsledkov viacerých štúdií je možné získať predstavu o tom, ktoré fetiše sú najrozšírenejšie, najpopulárnejšie a ktoré sa pri diskusiách o fetišoch ľudí objavujú znova a znova.

TOP 10
1. Fetiš na nohy
2. Výchovná a vnemová hra
3. Hranie rolí
4. Psychologické hra
5. Voyerizmus a exhibicionizmus
6. Zdržanlivá hra
7. Análna hra
8. Sex s inými ľuďmi
9. Spodná bielizeň
10. Fetiš predmety

Foto: Adobe Stock

FETIŠ NA NOHY
Keď ľudia premýšľajú o sexuálnych častiach tela, často diskutujú o erotogénnych zónach alebo genitáliách – penisoch, vagínach, prsiach a bradavkách, dokonca aj o zadkoch. Pre mnohých ľudí sú však nohy jednou z najsexi častí tela i napriek tomu, že v tradičnom sexe nezohrávajú nijakú rolu. Ľudí, ktorí majú fetiš na nohy, môže vzrušovať pohľad na chodidlá v určitej obuvi, napríklad na vysokých podpätkoch, rajcuje ich dotýkanie sa chodidiel vrátane masáže alebo sania prstov na nohe, zatiaľ čo iní preferujú šperky na nohách, novú pedikúru alebo tetovanie. Fetiš na nohy (Foot Fetish) zahŕňa taktiež footjobs, sexualizáciu siloniek, pančúch či ponožiek.

Vyskúšajte foot fetish: Začnite kúpaním nôh v teplej vode. Keď sa nohy vašej polovičky poriadne namočia, osušte ich uterákom a pomalým trením ich začnite masírovať. Použiť môžete aj masážny olej. Ak sa obaja cítite príjemne, môžete prejsť od masáže k bozkávaniu nôh partnerky alebo k jemnému cmúľaniu jej prstov na nohách.Vyskúšať môžete aj vzájomný footjob – jemné dotýkanie sa intímnych partií nohami.

VÝCHOVNÁ A VNEMOVÁ HRA
Výchovné a vnemové hry spolu súvisia a mnohé páry ich pri milovaní radi kombinujú. Obidve sú súčasťou BDSM praktík. Medzi výchovné hry patrí napríklad štípanie alebo hryzenie bradaviek, liatie horúceho vosku na partnera, výprask v podobe facky, plesnutie po zadku rukou alebo bičíkom. Pri vnemovej hre je najčastejšie používané zaviazanie očí, aby ste partnera pripravili o jeden z vnemov – zrak. Následne môžete použiť pierko na šteklenie alebo prejsť kockou ľadu po tele. V mnohých prípadoch nejde o to, aby boli tieto hry bolestivé, ale dráždivé a zmyselné.

Foto: Adobe Stock

HRANIE ROLÍ
Hranie rolí je kreatívny a experimentálny fetiš, ktorý môže byť navyše zábavný pre oboch partnerov. Obzvlášť vtedy, ak svoju rolu podčiarknete správnym oblečením či kostýmom. Pusťte uzdu svojej fantázii a uvidíte, že vám v hlave bude bežať niekoľko scenárov. Klasikou je študentka a profesor, pacientka a lekár, prostitútka a policajt, prípadne predstieranie, že vy a vaša partnerka ste milenci, ktorí majú tajný pomer. Tabuizovanejšou témou je napríklad rola malého dievčatka a ocka, spojená s predstieraním iného veku a incestných predstáv. V mnohých prípadoch sa jeden fetiš prekrýva s ďalšími.

PSYCHOLOGICKÁ HRA
Psychologická hra spočíva v dominancii a submisivite, nadvláde a podriadení. Áno, aj tento fetiš je súčasťou BDSM praktík. Okrem rozdelenia alebo výmeny sexuálnej moci ho sprevádza hrubý slovník, poníženie, príkazy a udeľovanie trestov za ich nesplnenie. Hrubý slovník je pre udelenie trestu a poníženie viac-menej nevyhnutný, no fungovať bude aj nazývanie submisívneho partnera jeho menom.

VOYERIZMUS A EXHIBICIONIZMUS
Prvú päťku najčastejších fetišov uzatvára voyerizmus – sexuálne potešenie zo sledovania iných ľudí, ktorí sú nahí, masturbujú alebo sa oddávajú sexu. Tak ako pri všetkých fetišoch, aj tu je dôležitá vzájomná dohoda. V tomto prípade sa týka povolenia pozerať sa. Sledovať niekoho bez jeho vedomia je neprijateľné. Ak je pre vás dôležité nevedieť o prítomnosti osoby, ktorá vás sleduje, môžete to ľahko predstierať. Využijete na to hranie rolí.

Vyskúšajte voyerizmus: Sadnite si do rohu miestnosti alebo sa v nej ukryte. Nechajte svoju partnerku vyzliecť sa zo sexi šiat a masturbovať. Dohodnite sa s ňou, nech predstiera, že nevie, či sa niekto pozerá. Sledujte ju potichu zo svojho úkrytu. Pre oboch to môže byť veľmi sexi.

Opakom voyerizmu je exhibicionizmus, čo znamená dosiahnuť sexuálne potešenie tým, že vás ostatní môžu sledovať alebo vás môže pri sexe niekto prichytiť. Skvelým, ale najmä bezpečným prostredím je v takom prípade napríklad sexuálna párty. Medzi tie riskantnejšie patrí outdoor sex, sex na frekventovaných miestach a na verejnosti.

(Pokračovanie nabudúce.)

Mohlo by vás navnadiť:

Fetiše, ktoré nie sú také ZVRHLÉ, ako si myslíte
Bizarný fetiš: Milujem, keď po mne šliapu ženy
Bondage: Sexuálne otroctvo a disciplína