Energická blondína Xénia Gregušová (23) nám v rozhovore poodhalila súkromie influencerskej hviezdy. Dozviete sa, prečo dokázala odmietnuť viaceré spolupráce, najmä tie, s erotickým nádychom, prečo jej telo nezdobí žiadne tetovanie a či dostane v máji pusu pod rozkvitnutou čerešňou.

Xénia, máte za sebou prvé fotenie pre pánsky magazín BREAK. Bolo zábavné?
Bolo uvoľnené. Veľmi mi pomohlo, že som osobne poznala pani produkčnú, takže som necítila žiaden ostych. Vidno, že fotograf je profesionál, pretože na množstvo fotiek, ktoré sme spravili za jeden deň, to bolo celkom svižné. Všetko bolo tip top pripravené, skvelý scenár a navyše sme sa poriadne nasmiali. Pevne verím, že čitateľom BREAK-u urobia fotografie radosť a vyčaria im úsmev na tvári.

Vnímate sa ako celebrita, keďže vás môžeme poznať z viacerých televíznych relácií?
Určite nie, iba som sa mierne zviditeľnila. No chcelo to istú námahu, aby som uspela. Celebrity sú pre mňa herci alebo speváci a seba, skôr ako influecerku, zaraďujem do inej kategórie. V našom svete je jednoduchšie sa presadiť, lebo náš produkt si sami organizujeme a sme strojcom vlastného úspechu. Taký uznávaný herec to má ťažšie. Vyžaduje si to väčšiu drinu a to viem ja osobne oceniť. Môj rýchly vzostup prišiel vďaka reality šou, ale uznávam ľudí z nášho fachu, ktorí si svoje meno budujú dlhé roky na základe tvrdej práce.

Pred dvomi rokmi ste vyhrali reality šou Farma, do čoho ste investovali výhru?
V prvom rade som vďačná za všetky milé stretnutia, správy a povzbudenia od ľudí, ktoré má stále dobíjajú energiou. Čo sa týka financií, po zdanení som vyhrala 60-tisíc eur, bol to super štart do života, ale pred finále som deklarovala, že sa s finalistami podelím, takže z toho bolo 30-tisíc eur. Investovala som ich do kúpy auta, ktoré som dovtedy nemala a niečo do nového bytu.

Foto: Ondrej Hajník

Aktuálne je váš jediný zdroj príjmu Instagram. Je náročné byť v dnešných časoch influencerom alebo je to relatívna pohoda?
Nie je to ľahká, ale ani veľmi ťažká práca. Potrebujete si to nastaviť, pretože môžete natočiť spoluprácu aj za 5 minút, ale je to odfláknutá robota. Potom sú aj takí, ktorí si dajú námahu, premýšľajú o tom, čo robia a tú pridanú hodnotu je vo výsledku aj cítiť. Pri renovácii bytu som spoluprác mala viac, teraz to však selektujem, aby som profil nemala zahltený spoluprácami. V poslednej dobe sme s priateľom investovali do techniky, spravili sme si štúdio a chceme sa posúvať dopredu.

Máte nejaké červené čiary, za ktoré nie ste ochotná ísť?
Jednoznačne to boli keto diéty, pretože s nimi nie som stotožnená a je jasné, že do takejto spolupráce nepôjdem. Rovnako som mala požiadavky na promo sexuálnych hračiek a to som ihneď odmietla. Teraz mám asi 4 dlhodobé spolupráce, im sa venujem naplno – od športovej výživy až po kozmetické produkty.

Na fotení ste vyzerali šťastne, máte nádhernú postavu. Ako sa o ňu staráte?
Obmedzila som rýchle občerstvenie a nezdravé jedlá, k tomu pravidelne cvičím. Chce to len pevnú vôľu. Celý život športujem, nabrala som iba na základe jojo efektu, sama si totiž myslím, že som kilá rýchlo zhodila. V prvom rade sa však vo svojom tele cítim dobre. To je podľa mňa najdôležitejšie. Netreba sa prioritne pozerať na kilá, ale na to, aby sme sa cítili dobre.

Počas fotenia sme si všimli, že nemáte žiadne tetovanie. Tomuto modernému fenoménu sa nechystáte podľahnúť?
Mám fóbiu z ihiel. Aj keď mi berú krv, tak odpadávam. Celkovo sa bojím, že by som to neskôr ľutovala a navyše nechcem mať svoje telo v budúcnosti posiate nejakými nápismi a obrázkami. Nevylučujem to, ak v tom nájdem hlbší zmysel. Nehovorím nie, no v tejto fáze mi to príde nezmyselné.

Foto: Ondrej Hajník

Máte nejaký krátkodobý pracovný sen?
My máme s priateľom naplánovaný biznis v horizonte dvoch rokov. Čo, to vám zatiaľ nepoviem. Po Farme som si chcela otvoriť tanečnú školu, no zatiaľ na to nebol čas, ale to je môj sen. Pred Farmou som učila 4 roky v tanečnej škole, baví ma pracovať s deťmi a tiež by som chcela viac robiť pre starších.

Aký je váš odkaz pre mládež?
Nech nestrácajú čas vecami, ktoré ich nebavia a nenapĺňajú. Skôr nech robia, to, čo ich baví i keď cesta k úspechu bude ťažšia. Život je krátky, žite ho tak, aby ste nič neľutovali.

Čo vo vás evokuje máj, lásky čas?
S priateľom sme spolu tri roky a máj je pre nás čarovný mesiac. Vždy si v tomto mesiaci ideme dať symbolickú pusu pod čerešňu, ale láska kvitne stále, nielen v máji. Po chmúrnych dňoch konečne začíname cítiť leto, všetko je v kvete, ale v tejto súvislosti súcitím so všetkými alergikmi. Začína doba kolieskových korčúľ, dlhých prechádzok a výletov, čo s priateľom Lukášom milujeme.

Cítite lásku stále rovnako?
Tri roky pre niekoho nie je veľa, pre niekoho je to dosť. Ja necítim, že by to na začiatku bolo najkrajšie. Mám to skôr naopak, vo fáze spoznávania som viac a viac zaľúbená.

Priateľa ste spoznali na Farme, bola to láska na prvý pohľad?
Lukáš mi hovoril, že som sa mu páčila už počas súťaže. Vraj začal ku mne niečo cítiť, no ja som bola opatrnejšia a nechcela som veci riešiť pred kamerami. Po súťaži sme sa stretávali ako partia z Farmy, neskôr už len sami dvaja a napokon sme si povedali, že nám je fajn, tak to spolu skúsime.

Foto: Ondrej Hajník

Spomínate si, keď už je ten máj, kedy padla prvá pusa?
Lukáš zorganizoval jednu akciu u neho doma na Spiši. Zišlo sa nás viac, zabávali sme sa a tam padla prvá pusa. Najúžasnejšie bolo, že celé to bolo tajné a pred kamarátmi sme sa robili, že spolu nič nemáme a nesmierne nás to oboch bavilo. Prišlo ďalšie stretnutie všetkých farmárov u Lukáša doma na Silvestra, tam sme to už netajili a do éteru sme to vyzvonili na Valentína.

Takže ste romantická duša?
Sklamem vás, nie som. Mám rada pekné veci, ale napríklad, keď prídem domov a celá spálňa je posiata ružami, to ma skôr rozosmeje, ako poteší. U mňa nehrozí, že by si ma niekto získal kyticami ruží. Raz za čas je to v poriadku, ale skôr som za konkrétne skutky, ktoré lásku dokazujú, tie sú najdôležitejšie.

Čo vás na mužoch najviac vzrušuje a špeciálne na vašom priateľovi?
Vždy sa rada pozriem na vyšportovaných mužov, páčia sa mi perfektne upravené brady a aj pekný úsmev. Páči sa mi, keď je odo mňa muž vyšší. A Lukáš spĺňa všetky moje predstavy. Nepatrí medzi typických „svalnáčov“, tí ma príliš nepriťahujú. Rada by som vám o ňom veľa povedala, pretože je to naozaj úžasný muž, hoci najskôr vôbec nebol môj typ. Ale je ochotný, nápomocný a rozdal by sa pre druhých. Oceňujem to, že máme podobný humor.

Ktoré romantické gestá a miesta lásky ste si najviac zapamätali?
Na Valentína sme išli na chatu, bola celá zasnežená a bolo to nádherné. Ja si vážim také drobné maličkosti, ako sú raňajky do postele alebo to, že mi každý deň s niečím pomáha. Ako som už spomínala, veľké okázalé gestá ma nenapĺňajú. A naše večné miesto bude farmársky dom, kde ma zo žartu prvýkrát požiadal o ruku a mali sme aj fiktívnu svadbu. Čarovné to bolo tým, že sa to odohrávalo pri jazere, pri západe slnka. Mne skutočne veľa netreba.

Ktoré mužské vlastnosti neznášate?
Nemám rada typy ľudí, ktorí majú svoju pravdu a neakceptujú názory iných. Tiež sa mi nepáči, keď sa muži o seba prehnane starajú, sú doslova takí cukríkoví a ani to, keď sa ihneď urazia. Neobľubujem ani typických frajerov, celkovo sa mi nepáčia arogantní muži a nemali by byť ani prehnane žiarliví.

Foto: Ondrej Hajník

Máte za sebou aj súťaže krásy, nechcete sa profesionálne venovať modelingu?
Nevylučujem to, ale mám iné priority. Na jednej strane je to pekný svet, ale mňa by to nenapĺňalo. Na prvý pohľad vyzerá modeling ako jednoduchý život, ale v skutočnosti ide o náročnú prácu, no sama sa v tom nevidím.

O čom najviac snívate?
Chcem mať rodinu, domček, dve deti a psa. Toho psa chcem už teraz, do bytu mám už vyhliadnutého talianskeho chrta. Nie je to ľahké, lebo chceme s priateľom aj dosť cestovať, takže uvidíme. Ak by bola taká možnosť, radi by sme žili v Španielsku, lebo obaja milujeme tamojšiu klímu, kultúru a jazyk. Celkovo mám rada všetko španielske.

Ako znie zadanie na tohtoročnú cestovateľskú destináciu?
Chceme sa ísť pozrieť na safari. Rada by som cestovala aj na Aljašku. Síce tam je zima, ale chcela by som ju spoznať. A určite niekedy v živote na vlastné oči vidieť polárnu žiaru, takže na Island či do Fínska sa rozhodne musíme vybrať.

Čo by ste odkázali na záver čitateľom magazínu BREAK?
Najmä buďte zdraví, to je najdôležitejšie. Rovnako prajem všetkým šťastie, užívajte si leto a keďže je máj, mesiac lásky, ľúbte sa.

Foto: Ondrej Hajník

KTO JE XÉNIA GREGUŠOVÁ (23)
– známa slovenská influencerka, víťazka súťaže FARMA 12 z roku 2020
– narodená 12. júna 1999 v Žiline
– znamenie Blíženec
– na Instagrame ju sleduje takmer 270-tisíc sledovateľov
– miluje šport, propaguje zdravý životný štýl

DOTAZNÍK
Cestovateľský sen: Aljaška
Obľúbená farba: modrá
Obľúbený spevák: Snoop Dog, 50 Cent, Daddy Yankee
Najlepší film: seriál Papierový dom
Obľúbená influencerka: Lucy Pug – Lucia Hrušková
Typická vlastnosť: netrpezlivosť
Životné krédo: Ži tak, aby si nič neľutoval.

Foto: Ondrej Hajník
Produkcia: TOP Hostesky

Foto: Ondrej Hajník


Mohli by vás zaujať:

Okúzľujúca Barbora Švidraňová: Sex najskôr až po piatom rande
Krásna Kristína Krajčírová: V súkromí žije život bez make-upu
Elena & Lola: Naše horúce covergirls