Získala rôzne ocenenia Michelin a vďaka skvelej ponuke jedál, vycibrenej obsluhe a nezameniteľnej atmosfére ju navštívili aj mnohé známe osobnosti.

Menu inšpirované kráľovským stolovaním
Takmer bezkonkurenčne najlepšia poľská reštaurácia s tradičnou miestnou kuchyňou je spojená s modernou kreatívnosťou. O vynikajúce jedlá plné tradície, s inovatívnym nádychom, sa stará hlavný šéfkuchár Marcin Filipkiewics, ktorý má rovnako zásluhu na novom imidži prezentovania všetkých pokrmov. Marcin používa zásadne lokálne ingrediencie z miestnych riek, lesov, polí a včelínov.

Foto: Copernicus

V jedálnom lístku nechýbajú delikatesy z hríbov, z diviny alebo hydiny. Zahrnuté sú klasické jedlá ako hubový vývar, pečená kačica s celozrnnou kôrou či jeleň s horčicou varenou v medovine. Pokrmy sú kreatívne aranžované a pripomínajú kulinárske umelecké diela.

Foto: Copernicus

Ocenenia
Reštaurácia na čele so šikovným a oddaným šéfkuchárom bola ocenená tanierom Michelin ako aj tromi sadami príborov Michelin v roku 2020. Vďaka jej vysokej reputácii boli v Copernicuse hosťami aj známi umelci, herci, ale aj svetoví lídri ako napríklad George Bush alebo Kráľ Karol III. z Veľkej Británie.

Mohlo by vám zachutiť:

Meet Meat: Ísť svojou cestou je najviac
Le Taillevent: Zážitok luxusnej francúzskej reštaurácie
Sketch: Ikonická reštaurácia v srdci Londýna