Spisovateľ Martin Petro má už za sebou pár románov, niekoľko poviedok a mnoho scenárov a iných kreatívnych textov. Tentoraz pre čitateľov pripravil napínavý triler plný zvratov, ktorého hlavnou postavou je mladý úspešný spisovateľ. Mohlo by sa zdať, že ide o viac či menej autobiografické dielo. Ale je tomu naozaj tak?

„Pri písaní knihy autor zažíva šialený emočný kolotoč. Toto som chcel nejakým spôsobom zachytiť a preniesť na čitateľa. Aby ho na každej strane prekvapilo niečo iné, nové, nečakané. Aby si povedal, že takéto niečo ešte nečítal, lebo ten príbeh je doslova bláznivý. Inšpiroval som sa azda všetkým, čo bolo práve po ruke: aktuálnym počasím, spoločenskou situáciou, hrnčekom s kávou či mojím kocúrom. Predlohu mi ponúkla moja vlastná práca a inšpiráciu som našiel v ľuďoch okolo seba,“ odpovedá Martin Petro na otázku, čo ho inšpirovalo pri písaní románu Hlavný hrdina.

Stratený vo vlastnej tvorbe
Valter Vinter je vášnivý spisovateľ. Napísal dokonalú knihu, ktorá zožala nevídaný čitateľský úspech. Sláva a peniaze ho však postupne stiahli ku dnu. Výčitky utápa na dne fľašky, keď sa mu začne ozývať fanúšik, ktorý sa dožaduje dlho očakávaného pokračovania.

Valter sa po siedmich rokoch konečne vracia k písaniu a snaží sa vytvoriť dielo, ktorým prekoná sám seba. Nevinné odkazy však rýchlo eskalujú vo vyhrážky. Aj zo strachu o vlastný život dáva na papier všetko, no po prebdetých nociach pri písacom stroji stojí pred vážnou dilemou: Kde je pomyselná tenká hranica medzi fikciou a skutočnosťou? Medzi odžitým a vymysleným? Keď sa autor stratí vo vlastnom príbehu? Alebo až keď sa stane svojím vlastným hlavným hrdinom?

Martin Petro pochádza z Bratislavy a živí sa tvorbou obsahu. Vo voľnom čase pracuje v športovej televízii ako komentátor, scenárista a moderátor. Vyšli mu dva komerčne úspešné romány, po ktorých si povedal, že to na tretíkrát urobí konečne poriadne. Podľa vlastných slov, ktorým sa dá iba ťažko veriť, má v šuplíku odložené nevydané rukopisy nevyčísliteľnej hodnoty. Päť miliónov znakov aj s medzerami. Martin je ženatý, má syna, dve babky a jedného deda.

 

Možno vás oslovia:

Nemáte nápad na dobrú knihu? Ochotne vám poradíme
Vražedná terapia: Desivý triler z tajomnej psychiatrickej kliniky
Kto večer s dobrou knihou líha, tomu hlava lepšie stíha