S trochou predvídavosti a plánovania môžete zmeniť fantáziu na sexi realitu. Podmienkou je byť pripravený.

Trojka je najbežnejšou sexuálnou fantáziou u mužov aj žien. Vyplýva to z prieskumu 4175 osôb, ktorý uskutočnil Dr. Justin Lehmiller pre jeho knihu s názvom Povedz mi, čo chceš. Z veľmi rozmanitej vzorky ľudí vo veku od 18 do 87 rokov uviedlo 95 % mužov a 87 % žien, že fantazírovali o sexe s viacerými partnermi. Lehmillerov výskum odhalil, že títo ľudia považujú trojku za fantáziu, ktorá len v ojedinelých prípadoch dopadne podľa ich predstáv. Nepochybne preto, že každý zo zúčastnených jednotlivcov mal iné očakávania. Ešte predtým, než skočíte do trojky, by ste si preto mali so svojou partnerkou položiť štyri otázky:

Ako to ovplyvní váš vzťah?
Trojka môže vášmu sexuálnemu životu dodať trochu korenia, ale zároveň môžete zažiť chvíľku trápnosti a napätia. Ak uvažujete o sexe v trojici, najdôležitejšie je všetko dopredu naplánovať. Svoju fantáziu a očakávania dôkladne prediskutujte so svojou partnerkou. Dohodnite sa, či to bude jednorazová záležitosť a ako budete riešiť situáciu, ak sa niečo pokazí. Nevynechajte ani tému prípadnej žiarlivosti, ktorá môže narušiť váš partnerský vzťah.

Foto: pexels.com / cottonbro

Kto by mal byť treťou osobou?
Ak ste sa rozhodli, že chcete mať trojku, nad touto otázkou musíte poriadne porozmýšľať. Prizvať niekoho do trojky nie je také jednoduché, ako pozvať niekoho na návštevu či sledovanie filmu. V prvom rade by ste sa mali dohodnúť na tom, či prizvanou sobou bude muž alebo žena. Určite vám napadne osloviť niekoho z priateľov, ktorým najviac dôverujete. V mnohých prípadoch sa však veci skomplikujú a na scénu nastúpi neistota. Zo zoznamu vynechajte aj bývalých milencov či milenky. Skúste hľadať inde, napríklad v podobne zmýšľajúcej komunite, cez zoznamovacie weby či aplikácie a sexchaty. S cudzími ľuďmi si nemusíte vytvoriť dlhodobé puto, na druhej strane sa vystavujete väčšiemu riziku, že vás prizvaná osoba nebude priťahovať. Pred samotnou trojkou sa všetci traja stretnite na nejakom verejnom mieste, kde spolu všetko preberiete. Nezabudnite na potenciálne bezpečnostné riziká, napríklad v podobe pohlavných chorôb. Je úplne normálne ukázať si navzájom výsledky testov, teraz nemyslíme len tie na koronavírus.

Aké sú vaše očakávania?
Ide o ďalšiu zásadnú otázku. V prvom rade by všetci zúčastnení mali byť slobodne rozhodnutí, že chcú trojku absolvovať. Nikto by s ňou nemal súhlasiť len pre naliehanie jedného z partnerov. Napĺňať fantáziu niekoho iného bez akejkoľvek vnútornej túžby vás ničím príjemným nenaplní. Dokonca je pravdepodobné, že budete trojku nenávidieť. Bolo by naivné myslieť si, že trojka vyrieši problém vo vašom vzťahu, hoci by išlo len o nudný sexuálny život. Sex v trojici môže do vašej spálne vniesť divoký a dobrodružný tón, ale rovnako ako pri sexe medzi štyrmi očami, ani toto spojenie pravdepodobne nebude viesť k žiadnym zásadným zmenám vo vašom vzťahu. Čo by ste teda mali od trojky očakávať? Napríklad to, že si svoj (už dobrý) sexuálny život okoreníte zábavným a vzrušujúcim zážitkom.

Aké sú vaše pravidlá?
Vždy je užitočné stanoviť si základné pravidlá. Napríklad čo je povolené, čo je zakázané, ako sa striedať, kto sa môže koho dotknúť (a kde) a podobne. Mnoho žien nechce dovoliť bozkávanie, pretože ho považujú za veľmi intímne. Pravidlá sa líšia pár od páru, no pravidlo bezpečného sexu by malo platiť vždy. Pri každej výmene partnera by mal muž použiť nový kondóm. Zabránite tak prenosu vzájomných telesných tekutín, ktoré môžu obsahovať baktérie, infekcie a vírusy. Okrem väčšieho počtu kondómov by ste mali mať aj lubrikant, prípadne sexuálne hračky a toaletné vreckovky.

Myslite na to, že aj keď pozvete do svojej postele tretiu osobu, neznamená to, že sa trojka musí zrealizovať za každú cenu. Prestať môžete kedykoľvek. Dohodnite si s partnerkou signál, aby ste si mohli naznačiť, že niečo nie je v poriadku. Pomôcť v takej situácii môže napríklad veta: „Potrebujem sa napiť.“ A buďte zdvorilí, najmä k prizvanej osobe. Aj ona musí mať právo ukončiť trojku alebo povedať, ak sa jej niečo nepáči.

Foto: pixabay.com

Deň „D“
Aj keď sa to ľahšie povie, ako urobí, pokúste sa v deň „D“ na samotnú trojku nemyslieť. Stretnutie začnite pohárom vína a ľahkými predjedlami. Rozprávajte sa, flirtujte. Skôr ako sa nazdáte, niekto urobí prvý krok. V rámci predohry môžete začať vzájomnou masážou. Nezabudnite na príjemnú hudbu. Samotná trojka by mala byť dosť organická. Pohybujte sa, dotýkajte sa a manévrujte tak, ako sa vám páči. Preberte vedenie alebo sa nechajte viesť. Hlavné je, aby ste sa cítili prirodzene. Trojky zväčša trvajú dlhšie ako párový sex, takže môžete svojich partnerov nasmerovať do pozícií, ktoré chcete vyskúšať. Navádzajte ich pohybmi, nie slovami. Venujte pozornosť aj jemným zmenám v reči tela oboch vašich partnerov, ich dýchaniu a iným sexuálnym prejavom. Ak sa vám bude zdať, že jeden z partnerov je mimo hry, natiahnite ruku a začnite sa s touto osobou hrať. Zapojíte ju tým do akcie. Nezabúdajte na to, že aj takéto sexuálne dobrodružstvo sa raz skončí. S dostatočným časovým predstihom sa rozhodnite, čo sa bude diať a informujte o tom obe osoby. Možno sa budete chcieť okamžite rozlúčiť, trochu sa povaľovať alebo sa spoločne maznať pod prikrývkami. Len nezabudnite odkomunikovať, či je v hre aj spoločný spánok alebo nie, aby nikto nebol nakoniec prekvapený

Mohlo by vás inšpirovať:

Mokré radovánky trochu inak… v prúde „zlatého dážďa“
Ako si so zadnou dierkou užiť iba rozkoš?
Orgazmus na viac spôsobov