Rozmýšľajú nad ním rovnako muži aj ženy. Fantazírovali ste o ňom aj vy, no nenabrali ste ani odvahu zistiť, či by vaša partnerka súhlasila? Možno vám práve tento článok podá pomocnú ruku a pomôže otvoriť dvere k novému potešeniu.

Análny sex sa stal mainstreamom. Praktizuje sa čoraz častejšie v spálňach po celom svete, a to bez ohľadu na pohlavie či sexuálnu orientáciu. Výsledky jednej z nedávnych amerických štúdií ukázali, že s análnym sexom má skúsenosť 37 percent opýtaných žien a 43 percent mužov. Väčšina z nich uvádza, že pri ňom prežívajú najintenzívnejšie orgazmy.

Mýty a predsudky
Ženy sa obávajú praktizovať tento druhu sexu najmä kvôli predsudkom. Považujú ho za „špinavý“. Obava žien, že ich análna penetrácia prinúti ísť na „veľkú“ alebo ušpinia partnerov penis je pochopiteľná. Ženy odjakživa kladú dôraz na to, aby sa mužom páčili a voňali im. Každá sa bojí faux pas, že ju muž po análnom sexe nebude vidieť ako krásnu a žiadúcu, ale navždy si ju bude predstavovať ako ženu pokrytú výkalmi. Ak je však trávenie vašej polovičky v poriadku, je málo pravdepodobné, že k podobnej nehode dôjde. Stolica totiž zostáva v tele vyššie nad konečníkom, v časti známej ako sigmoidné hrubé črevo, čo stačí na to, aby bol análny kanál čistý a pripravený na hranie.

K odmietaniu prispievajú aj mýty o tom, že análny sex ženám neprináša rozkoš a je bolestivý. Pravdou však je, že v konečníku je viac nervových zakončení ako vo vagíne. Práve z tohto dôvodu môže byť pre ženy omnoho intenzívnejší. Análny sex by nikdy nemal bolieť. Ak je bolestivý, niečo robíte zle. V mnohých prípadoch stačí viac uvoľniť svalstvo, použiť väčšie množstvo lubrikantu alebo to jednoducho skúsiť inokedy.

Foto: Adobe Stock

Zlomte tabu
Ak vás análny sex láka, musíte sa o ňom so svojou partnerkou najskôr porozprávať. V žiadnom prípade ju neskúšajte nečakane prekvapiť so slovami: „Prepáč, pošmykol som sa a zasunul som do nesprávnej dierky“. Väčšina žien už análny sex niekedy vyskúšala, výsledkom čoho bol jeden z dvoch pocitov: bolesť alebo potešenie. Keby to bola bolesť, je pravdepodobné, že bude váhať, či to skúsiť znova. Ak bude ochotná vyskúšať ho znova, budete musieť byť mimoriadne pripravení, aby ste spolu dosiahli príjemnejšie výsledky. Neponáhľajte sa a o všetkom komunikujte. V prípade bolesti alebo veľmi nepríjemného pocitu si dohodnite heslo, ktoré rešpektujte.

Od predohry k orgazmu
U mnohých žien platí, že akémukoľvek sexu by mala predchádzať predohra. Pri análnom sexe to platí dvojnásobne. Dostatočná predohra bez náhlenia vám pomôže dostať sa k vytúženému cieľu. Predtým, než sa jej začnete venovať je dobré zadoček umyť mydlom a vodou, prípadne použiť análnu sprchu. Predohra análneho styku môže začínať lízaním análneho otvoru (anilingus/rimming) a prstovaním. Je málo pravdepodobné, že tým spôsobíte svojej polovičke bolesť. Netreba zabúdať na to, že v análnom otvore nevzniká žiadne mazivo, preto je dôležité používať lubrikant – veľa lubrikantu. Druhou rukou sa pri tom môžete venovať dráždeniu klitorisu alebo pŕs. So samotnou penetráciou sa neponáhľajte, vyskúšajte pred ňou análne guličky prípadne análne zátky.

Požiadajte svoju partnerku, aby vám dala vedieť, ak to začne byť bolestivé. Postupujte pomaly. Najprv skúste zasunúť len špičku vášho penisu. Ak je vniknutie partnerke nepríjemné alebo bolestivé, počkajte chvíľu, upokojte sa, pridajte lubrikant a potom pokračujte. Najťažšou časťou bude dostať do zadočku celý žaluď vášho penisu. Svalstvo zvierača sa prirodzene napne, aby zabránilo vstupu. Keď sa to stane, nevnikajte nasilu. Pokračujte v plytkom prenikaní dovnútra a von len špičkou penisu. Keď ucítite, že sa svalstvo trocha uvoľňuje, jemne zatlačte žaluď do zvierača. Akonáhle preniknete do vnútra, budete cítiť výrazný rozdiel. Zvierač sa bude naďalej pevne sťahovať okolo vášho penisu, ale vo vnútri bude mať viac priestoru. Niektorí muži považujú tento pocit za mätúci a stratia erekciu. To nevyhnutne neznamená, že nechcete alebo nemôžete mať análny sex. Váš penis len potrebuje čas, aby sa prispôsobil novému prostrediu.

Pri análnom styku si musíte byť aj naďalej vedomí každého svojho pohybu. Ak budete vo vnútri príliš drsní, môžete partnerke spôsobiť značnú bolesť. Nemôžete prirážať do jej konečníka tak silno ako do vagíny. Zmierte sa s tým a naďalej venujte pozornosť tomu, ako sa cíti. V prípade, že vás o to požiada, prestaňte. Svojou ohľaduplnosťou a vnímaním partnerky jej môžete privodiť extatické stavy a najintenzívnejší, dokonca análny orgazmus.

Ak u vás zvíťazí sebectvo a budete sa sústrediť len na svoje potešenie, budete s ňou mať análny sex pravdepodobne poslednýkrát.

Foto: Adobe Stock

ZÁSADY ANÁLNEHO SEXU

Análny sex by ste nemali mať len preto, že to chce jeden z vás. Ak vaša partnerka na análny sex pristúpi, komunikujte o všetkom a neponáhľajte sa.

Nikdy ho nepraktizujte na sucho. Ideálne je použitie dostatočného množstva lubrikačných gélov na báze vody.

Vyhnite sa používaniu znecitlivujúcich krémov (napr. s obsahom lidokaínu), vďaka ktorým síce zmiernite bolesť, no zároveň môžete prehliadnuť vážne poranenie konečníka.

Vynechajte zo svojho jedálnička orechy, semienka a pikantné jedlá, ktoré by mohli análny styk znepríjemniť

Nepraktizujte análny sex ak váš konečník nie je čistý a vaše črevá sú stále plné. Buďte mimoriadne opatrní, ak trpíte hemoroidmy.

Pred análnym stykom nie je nevyhnutné použiť análnu sprchu, no zadoček každopádne umyte vodou a mydlom.

Nemyslite si, že pri análnom sexe nie je potrebné používať kondómy len preto, že partnerka pri ňom nemôže otehotnieť. Majte na mysli možnosť prenosu pohlavných chorôb, vrátane oparu, či herpesu.

Ak v rámci súlože prechádzate z análneho sexu na vaginálny, vymeňte kondóm, alebo sa umyte antibakteriálnym mydlom a vodou. Znížite tým potenciálne riziká prenosu rektálnych baktérií do vagíny a vzniku infekcií, na ktoré sú ženy náchylné.

Nepoužívajte análne hračky, ktoré nie je možné ľahko dostať von.

Foto: Adobe Stock


Mohlo by vás zaujať:

Za čo všetko môže porno? Za análny sex aj holenie od pása dole
Päť vecí, ktoré by ste mali vedieť o análnom sexe
Je pre vás análny sex tabu? Kto ho skúsil neľutuje