Pre magazín BREAK prezradila, akí muži jej imponujú, aká je jej predstava romantického večera a či miluje Vianoce.

Marianna, prečo ste sa rozhodli pre spoluprácu s naším pánskym magazínom BREAK? Zaujímate sa o lifestylové tituly?
Bolo obdobie, keď som sa tešila na nový mesiac a prečítala som všetky dostupné lifestylové magazíny od začiatku do konca. V posledných rokoch si však vyberám vyslovene pár časopisov, na ktoré si krvopotne nájdem čas, lebo ma tematicky zaujímajú… Milujem Vianoce a fotenie pre váš magazín s touto tematikou sa mi zdalo ako veľmi príjemné spestrenie tejto podivuhodnej doby.

Ste veľmi obľúbená a neustále žiariaca moderátorka na obrazovkách rôznych televízií. Čomu podľa vás vďačíte za vaše úspechy a neustály záujem zo strany divákov aj médií?
Je ťažké hodnotiť samu seba, ale myslím si, že moja prirodzenosť a pozitívny prístup k životu ma dlhé  roky drží tam, kde som. Asi som silná povaha a navyše narodená pod šťastnou hviezdou (úsmev).

Vyštudovali ste psychológiu na Univerzite Komenského v Bratislave. Rozmýšľali ste niekedy, ktorým smerom by ste sa v psychológii uberali, ak by ste neboli moderátorkou?
Samozrejme, často sa k psychológii vraciam. Je každodennou súčasťou môjho života. Ak by som sa jej venovala v praxi, robila by som pravdepodobne systémovú psychoterapiu.

Šaty LIU•JO CENTRAL, Bratislava | Dekorácie a kreslo home&you CENTRAL, Bratislava | Svietiace písmená SVET PÍSMEN. Foto: Mafin Laurincová

Marianna, aj vďaka spolupráci s vami sme zistili, že ste veľmi príjemná, pozitívna a neustále sa usmievate. Ste neprehliadnuteľná aj napriek všetkým ostatným mladším tváram moderátoriek. Ako vnútorne zvládate konkurenciu a až nespravodlivý tlak na ženy ohľadom veku a starnutia?
Možno to bude znieť nepravdivo, ale ja to vôbec neriešim. Prijímam sa takú, aká som. Moje roky aj skúsenosti považujem skôr za benefit ako hendikep. Keď som bola mladšia, užívala som si výhody s tým spojené, teraz si užívam to, čo si môže dovoliť žena v mojom veku. A je toho omnoho viac ako pred 20 rokmi!

Dovolíme si skonštatovať, že nepotrebujete žiadne veľké skrášľovacie procedúry a postupy, pretože ste prirodzene zaujímavá a krásna žena, idol mužov. Môžete nám priblížiť, čo vás v živote poháňa dopredu a čo vás ako ženu neustále napĺňa a teší?
Ďakujem veľmi pekne. Teší ma, že som zdravá a tiež všetci moji blízki. Dnes je to naozaj oveľa vzácnejšie ako prednedávnom. A s tým sa spájajú aj ďalšie okolnosti, ktoré ma tešia. Keď som zdravá, môžem cvičiť, behať, kamkoľvek ísť, čokoľvek robiť. Netajím sa tým, že ma silno napĺňa materstvo a starostlivosť o rodinu. Teším sa, že som stále žiadaná aj ako moderátorka a, samozrejme, aj komplimenty od mužov sú pohladením ega.

Začínali ste vo verejnoprávnom médiu, dlhé roky ste pôsobili v komerčnej televízii, prešli ste aj cez najčítanejší denník Nový Čas, ale vrátili ste sa späť do RTVS. Kruh sa uzavrel. Tu moderujete športové správy, čo je jedna z najobľúbenejších relácií vôbec. Vďaka nej ste tento rok získali prestížne ocenenie OTO. Aký je teda váš vzťah k športu?
Šport ma sprevádza počas celého života. Vždy som mala rada pohyb, chodila som na rôzne športové krúžky, roky sa venujem joge, chodím behať, rada plávam a momentálne cvičím pilates na reformeroch. Náš otec je veľký športový fanúšik, takže šport bol aj na obrazovkách u nás doma samozrejmosťou.

Mohli by ste nám prezradiť, aká téma sa vám najlepšie moderuje?
Samozrejme, povedať divákom, že Petra Vlhová je majsterkou sveta, je oveľa príjemnejšie, ako oznámiť zákaz vychádzania z domu… Avšak divákom sa snažím podať aj menej príjemné informácie tak, aby neboli frustrovaní. Najradšej však moderujem spoločenské akcie, kde sa ľudia zabávajú. V uvoľnenej atmosfére sa mi pracuje ľahšie a užívam si to.

Šperky SOFIA.sk | Šaty CHANTALL | Svietiace písmená SVET PÍSMEN. Foto: Mafin Laurincová

Čo sa podľa vás stane s televíziou ako médiom v budúcnosti? Bude záujem o programy narastať zo strany divákov alebo budú skôr upadať a klesať, ak berieme do úvahy nárast internetových televízií, rôznych webových portálov a sociálnych médií?
Súčasná mladá generácia nechce čakať na svoj obľúbený program do večera, byť limitovaná časom a obťažovaná reklamnými pauzami. Chcú mať prístup k aktuálnym informáciám a zábave kedykoľvek a kdekoľvek. Keď zoberieme do úvahy, že s týmito návykmi budú pokračovať do budúcnosti, neviem si predstaviť, že by si o 20 rokov sadli do obývačky a pozerali televíziu v takej forme, ako funguje dnes.

Máte nejaký nesplnený sen v rámci moderovania? Čo by ste ešte chceli dosiahnuť v práci, prípadne v inej oblasti?
Už som sa „namoderovala“ naozaj dosť. Veď len za tie tri roky, čo som v RTVS, som odmoderovala okrem každodenných Góly-Body-Sekundy štyri veľké celovečerné projekty naživo, bola som hostkou, spolumoderátorkou alebo nejakou súčasťou mnohých relácií a programov. Takže ambície v tomto smere sa mi napĺňajú. Avšak mojím zatiaľ nesplneným snom je mať vlastné kvetinárstvo. To si nechávam ako krásnu víziu do budúcna.

Máte jedno dieťa, syna Romanka. Ako vás zmenilo materstvo?
Keď som sa stala mamou, pochopila som, na čo som tu. Nehovorím, že som predtým nežila plnohodnotný život, ale keď sa mi narodil syn, upratali sa mi životné hodnoty, pochopila som, čo je a čo nie je pre mňa dôležité. Byť rodičom je nesmierne zodpovedná úloha, veď od nás do veľkej miery závisí, aký život bude dieťa mať. Preto to neberiem na ľahkú váhu, ale zároveň si to naplno užívam.

Čo považujete vo vašom živote za najväčší úspech a najväčšiu radosť?
Tu je odpoveď úplne jednoznačná. Moja rodina a naše dieťa.

Darčeky PUPA Milano CENTRAL, Bratislava Šaty a sukňa CHANTALL | Šperky SOFIA.sk | Svietiace písmená SVET PÍSMEN. Foto: Mafin Laurincová

Všade sa hovorí o pozitivizme, všetko máme vnímať len v kladnom znení, prekážky, problémy, neúspech aj starosti. Stotožňujete sa s myšlienkou neustáleho úsmevu na perách aj napriek všetkým neradostným okolnostiam? Ako ich v zdraví prekonať, hlavne v tejto dobe?
Určite sa s tým problémy prekonávajú ľahšie. Ale skúste povedať človeku v akútnej depresii, nech je veselý a všetko bude fajn. Tak to nefunguje. Ja si skôr myslím, že je to o vnútorných nastaveniach, ktoré ovplyvňujú mnohé okolnosti. Na to tu nemáme priestor, ale mám pre čitateľov jeden trik. Keď je vám ťažko, pozrite sa na seba do zrkadla, usmejte sa – aj nasilu! Udeje sa nejaká zvláštna chemická reakcia, vyplaví sa aspoň trocha hormónu šťastia a vám bude o čosi lepšie. Naozaj to funguje.

Ideálny romantický večer podľa Marianny Ďurianovej?
Úprimne, ja príliš na romantiku nie som (úsmev), takže počas romantického večera mi úplne stačí chutné jedlo, kvalitné víno a oheň v krbe.

Foto: Mafin Laurincová

Ako vnímate mužov, čo vás na nich fascinuje a čo odpudzuje?
Páči sa mi, keď je muž zdravo sebavedomý. Keď je dobrý v tom, čo robí. Imponuje mi, keď je pozorný, galantný a slušný. Keď nedáva seba na prvé miesto, vie sa pohybovať v spoločnosti a primerane sa o seba stará. A dobrý humor je bonus.

Aký je podľa vás rozdiel medzi mužmi Slovákmi a cudzincami vo vzťahu k ženám alebo vo všeobecnosti?
Aj z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že je skvelé, keď majú partneri spoločný kultúrny background. Keď sa môžu zhovárať napríklad o rovnakých rozprávkach z detstva, spomínať na „šóry“ na mandarínky alebo si spievať ľudové pesničky. Samozrejme, poznám aj zmiešané páry, kde to roky krásne funguje. Tam je predpoklad veľkej dávky tolerancie z oboch strán, tí ľudia sú vyzreté osobnosti. V každom prípade to je veľmi individuálne.

Dekorácie a kreslo home&you CENTRAL, Bratislava Opasok CHANTALL Kabát a kabelka LIU•JO CENTRAL Bratislava Šperky SOFIA.sk Darčeky PUPA Milano, CENTRAL, Bratislava. Foto: Mafin Laurincová

Čo je najväčším konfliktom v náhľade na vzťahy medzi mužmi a ženami? Sú naozaj muži z Marsu a ženy z Venuše?
Myslím si, že nie sme až takí vzdialení (úsmev). Budeme asi len z opačných koncov jednej planéty. My ženy si často situácie zbytočne komplikujeme, muži fungujú na jednoduchších vzorcoch, čo im celkom aj závidím. Ale veľa vecí som chlapom odpustila, keď sa mi narodil syn. Pochopila som, že oni sa  jednoducho s nejakými predispozíciami narodia. Napríklad, keď niečo hľadajú, naozaj to nevidia i napriek tomu, že sa na to pozerajú. Alebo väčšinou myslia presne to, čo povedia. My za tým hľadáme skryté významy a ďalšie možnosti. Ak sú však principiálne rozdiely medzi partnermi, tam to nikdy fungovať nebude, pretože ľudia sa v zásade nemenia.

Ako relaxujete popri náročnej práci moderátorky? Kde by ste sa chceli ocitnúť v čase ničnerobenia?
Budem sa opakovať, keď poviem, že milujem slnko, teplo a more. Takže pre mňa sa absolútny relax a ničnerobenie spája s dovolenkou, resp. výletom. Ideálne niekde na bielom piesku pri Indickom oceáne s mojimi najbližšími…

Šperky SOFIA.sk, Šaty Sugarbird Avion, Bratislava. Foto: Mafin Laurincová

Čo je pre vás synonymom vzrušujúceho zážitku?
Niečo nečakané, príjemné, nadštandardné a neopakovateľné.

Vnímate Vianoce ako pozitívny a naplňujúci čas? Ako ich trávite?
Vianoce skutočne milujem. Už od začiatku decembra si ozdobujeme byt, pečieme medovníčky, lebo tá vôňa a atmosféra je čarovná. A keďže Romanko má len 8 rokov, sviatky sú u nás naozaj rozprávkové. Vždy sa veľmi teším aj na štedrú večeru, keď sa pri jednom stole stretneme aj s rodičmi, súrodencami a ich rodinami.

Novavice Sugarbird Avion, Bratislava Šperky SOFIA.sk Sveter, podprsenka, parôžky LINDEX. Foto: Mafin Laurincová

Dotazník
Najatraktívnejší herec: George Clooney.
Najobľúbenejší drink: Šampanské s jahodami.
Najkrajší vianočný darček: Dovolenka na ostrovoch Maldivy.
Typická vlastnosť: Optimizmus.
Najobľúbenejšia pieseň: Last Christmas, George Michael.
Najkrajší deň v živote: Narodenie syna.
Najobľúbenejší film: Lepšie neskoro ako nikdy.
Najobľúbenejšia kniha: Lži na pohovke.
Najobľúbenejšia herečka: Diane Keaton.
Cestovateľský sen: Austrália, Nový Zéland.
Životné motto: Ži a nechaj žiť.


MARIANNA ĎURIANOVÁ

Narodená 27. 1. 1977 v Žiari nad Hronom.

Obľúbená slovenská moderátorka, ktorá žiari na televíznom nebi už 20 rokov.

Vyštudovala odbor psychológia na Univerzite Komenského v Bratislave.

Televíznu kariéru úspešne odštartovala v Slovenskej televízii (RTVS), neskôr sa uplatnila v Televízii Markíza, kde bola jednou z najobľúbenejších moderátoriek hlavného večerného spravodajstva. Ponuku dostala aj od konkurenčnej TV JOJ, no po výmene riaditeľa sa plány nepodarilo uskutočniť.

Od roku 2015 moderovala internetové správy denníka Nový Čas. Nakoniec sa v roku 2018 opäť vrátila
do materskej RTVS, kde sa objavuje v úlohe moderátorky športového spravodajstva Hlavných správ.

Má jedného syna, 8-ročného Romanka s partnerom Romanom Doležajom.

Získala ocenenie OTO 2020 v kategórii Moderátor/ka športu.

Zúčastnila sa obľúbenej show Let´s Dance, kde sa stala nekorunovanou kráľovnou štandardných tancov.

Foto: Mafin Laurincová
Vizáž: Martina Glaser
Produkcia: Kristína Kucková
Ďakujeme SVET PÍSMEN www.svetpismen.sk a partnerom fotenia


Kto boli naše predchádzajúce cover girls?

Zo zákulisia: Ako sme fotili decembrovú titulku s Mariannou Ďurianovou?
Rapová kráľovná s názorom: Alessia Capparelli

Nina Rihová: Zvodná ambasádorka s dokonalými mierami