Severná Afrika je mimoriadny región. Ukrýva v sebe krajiny od Maroka po Egypt, a hoci sa nám najviac spájajú s historickými pamiatkami, púšťami, krásnym morom a dovolenkou, majú v sebe aj unikátne jedlo, ktorému podľahnete.

KOŠARI
K najdokonalejším pouličným jedlám celej severnej Afriky patrí košari, ktoré je pýchou egyptskej gastronómie. Mnohí Egypťania, ale aj turisti po návšteve tejto krajiny, ukážu na košari prstom, ak sa rozprávame o najobľúbenejšom jedle. Nájdete ho po celej krajine, a hoci si sem-tam všimnete jemné odchýlky, dokonalé košari musí v sebe obsahovať zmes ryže aj cestovín, k tomu sa pridáva šošovica, cícer a nesmie chýbať ani opekaná cibuľka. Všetko je naukladané vo vrstvách a prvou výzvou bude košari premiešať tak, aby vám z neho nepadalo na ulicu. Dokonalým prídavkom je napokon vo finále ešte rajčinová omáčka, čili a ocot ochutený cesnakom. Ak si to neviete predstaviť, vyberte sa do Egypta, pretože len kvôli tomuto jedlu sa sem oplatí cestovať. Košari vzniklo z núdze, kedy ostávalo na hostinách veľa surovín, a tak ich jedného dňa všetky premiešali. Niekedy stačí málo na to, aby sa zrodila ikona. Košari ňou skutočne je a Egypťania by si dnes bez neho zrejme vôbec nedokázali predstaviť svoje pouličné jedlo.

Foto: iStock

MERGUEZ
Maroko je síce krajinou dokonalých tadžínov, no ak príde reč na streetfood, potom hrá veľmi často prvé husle merguez. Za neznámym názvom sa skrývajú takmer dokonalé klobásky z jahňacieho alebo hovädzieho mäsa. K nim sa pridá špeciálna zmes korenín od rasce cez pikantnú harissu, sušený cesnak až po sumak a tieto drobnosti premenia klobásky na jedlo, na ktoré si v týchto končinách veľmi rýchlo vypestujete závislosť. Grilujú ich priamo na ulici, na námestiach a výborné ich robia aj na slávnom námestí Jamma el-Fna v centre Marakéšu. Vždy ich dostanete v jednej porcii niekoľko a veľakrát si poviete, že si ešte pridáte. Výborne sa hodia k šalátom z čerstvej zeleniny a marockému chlebu chubz. Merguez nájdete aj v Alžírsku, no tie marocké sú o nepatrný kúsoček chutnejšie.

Foto: Tasteatlas

BRIK
V Tunisku je najpopulárnejším streetfoodom brik, ktorý nájdete takmer úplne všade. Často pripomína trojuholník, čím sa nápadne podobá na indické samosy, ale chutí úplne inak. Jeho základom je tenučké, chrumkavé cesto, ktoré sa bude krásne lámať hneď, ako do neho zahryznete. Je podobné gréckemu filo cestu, hoci tu sa volá malsouqa. Práve jeho tenkosť dokáže to, že plnka Briku nie je zabalená len v jednej vrstve, ale má ich hneď niekoľko. Sú uložené na sebe a práve to im zaručí tú povestnú chrumkavosť. Brik môže mať viacero rôznych plniek, no tou najčastejšou, a teda aj najobľúbenejšou, je tuniak, ktorý sa premieša s bylinkami, korením, koriandrom a čili. Obľúbený brik má aj zmes mletého mäsa, ale miestni milujú tuniaka na všetky spôsoby, a tak si získal najviac fanúšikov. Špeciálnejšiu verziu nájdete aj s vajcom, no aj bez neho je toto jedlo vynikajúcim spestrením tuniskej ulice.

Foto: iStock

FALAFEL (TAMIYA)
Jedlom, ktoré si získava čoraz väčšiu popularitu nielen v severnej Afrike či na Blízkom východe, ale aj po celom svete, je falafel. Jeho pointa tkvie v jednoduchosti a chuti, ktorou si dokázal získať milióny fanúšikov. Falafel na severe Afriky je odlišný od toho, aký dostanete v Sýrii, Libanone či Iraku. V Egypte ho dokonca volajú tamiya a mnohí ho pasujú za kráľa egyptského streetfoodu. Falafel prezradí obrovská panvica plná oleja, v ktorej sa pripravuje a práve jeho čerstvosť je to, čo si vás získa. Egyptský falafel vytvoria zo zmesi bôbov alebo cíceru, pridajú štipku korenia, soli, všetko to poriadne premiešajú a napokon neforemnú guľôčku vhodia do vriaceho oleja. Stačí minúta či dve a falafel je na svete. Môžete ho dostať samotný, no ešte lepší je v egyptskom chlebe zvanom aiš, do ktorého sa pridá tahini, nakrájaná zelenina či nakladané uhorky. Napokon sa na naň tak namotáte, že ho budete hľadať každý deň.

Foto: iStock

BROCHETTE
Ak sa na severe Afriky, no najmä vo francúzsky hovoriacich častiach, stretnete s jedlom brochette, môžete si byť istí, že ste natrafili na vynikajúce jedlo. Brochette pripomína kebab a veľmi vzdialene by sme ho mohli opísať aj ako šašlík. Spočíva totiž v napichovaní kúskov mäsa na ihlu. Najčastejšie ide o jahňacie, hovädzie či kuracie mäso a aby sa zvýraznila jeho chuť, ponorí sa predtým do marinády z orientálnych korenín. Až potom sa brochette položí na gril a začne rozvoniavať. Nebýva obrovský, a tak počítajte s tým, že ak si objednáte porciu, zrejme dostanete niekoľko paličiek, pričom každá z nich bude mať len zopár kúskov mäsa. Dnes už nájdete aj zeleninovú verziu tohto jedla, grilované kúsky rôznych druhov zeleniny, čo na ochutnanie vôbec nie je zlé.

Foto: iStock

FOUL
K najlepším pouličným raňajkám, na aké môžete na severe Afriky natrafiť, patrí foul medames. Najčastejšie sa s ním stretnete v Egypte, no nájdete ho aj Líbyi či v Tunisku. Samo osebe predstavuje slovíčko foul bôb a práve on je dušou celého jedla. Pouličné jedlo býva často mimoriadne jednoduché a foul je najlepším dôkazom. Predstavte si bôb, ktorý sa pomerne dlho dusí, aby sa začal takmer rozpadať na kašu. Tá sa dochutí rascou, cesnakom citrónovou šťavou, soľou, drveným alebo nakrájaným čili a napokon sa pokvapká či doslova zaleje olivovým olejom. Toto jedlo nájdete aj v reštauráciách, ale nikdy ho nikde nepripravia tak dokonale ako práve na ulici. Medzi najunikátnejšie miesta patrí stará Káhira v oblasti brány Bab Zuweila. V tejto štvrti sa foul pripravuje od 11. storočia, a tak si môžete byť istí, že budú presne vedieť, ako to majú robiť. Vezmite si k foulu chlebové placky a máte pred sebou kúsok raja.

Foto: Tasteatlas

ŠAWARMA
Šawarmu dnes poznáme aj z našich končín, no keď príde reč na severnú Afriku, často tu hrá veľmi dôležitú úlohu. Nájdete ju od Egypta po Maroko, pričom všade ju robia trošku inak a prispôsobia si ju k regiónu, v ktorom sa nachádzate. Podľa mnohých ju robia najlepšie v Alžírsku, a to vďaka omáčkam, ktoré sa k šawarme podávajú. Šawarmu spoznáte na ulici ľahko, pretože stačí, ak uvidíte obrovské kusy mäsa napichnuté na ihle, ktorá sa krúti okolo vlastnej osi. U nás doma sa nám podobá na doner kebab alebo gyros. Kusy mäsa vám narežú na tenké pásiky a tie vám dajú buď do placky, alebo do pečiva, ktoré pripomína rožok či bagetu. V Egypte vám k šawarme dajú sezamovú pastu tahini, v Alžírsku cesnakové alebo čili omáčky, ktoré sa k mäsu neskutočne hodia. Niekde dostanete ako prílohu čerstvú, inde zase nakladanú zeleninu. Tohto jedla sa v regióne človek naozaj neobje.

Foto: iStock

GARANTITA
Alžírsko síce nepatrí medzi najnavštevovanejšie krajiny regiónu, no aj napriek tomu tu nájdete vynikajúce jedlo. K najunikátnejším, lokálnym streetfoodom z alžírskych ulíc patrí garantita, ktorá je najlepšia v pobrežnom, historickom meste Oran. Garantita je mimoriadne jednoduché jedlo a na jej prípravu domáci používajú cícerovú múku, olej, koreniny a vodu. Následne sa celé cesto pokryje vrstvou z vajec a dá zapiecť do rúry alebo na oheň. Spoznáte ho podľa príjemnej vône a často podľa ľudí, ktorí čakajú v zástupe vždy, keď sa čerstvé porcie vyberú z rúry. Do rúk dostanete garantitu horúcu a predtým, než sa do nej pustíte, spomeňte si, že sa k nej hodí ešte drvená rasca alebo pikantná pasta harissa. Napokon si vás svojou chuťou získa, hoci ste to možno na prvý pohľad vôbec nečakali.

Foto: Tasteatlas

Viac o zaujímavom streetfoode…

Kde ochutnať najlepší streetfood sveta?
Malajská Laksa: Vychádzajúca hviezda streetfoodu
Singapur a streetfood s Michelinom