Ich krimiromány s detektívom Joonom Linnom a vyšetrovateľkou Sagou Bauerovou sa tešia obrovskej popularite na celom svete. V novom detektívnom príbehu Pavúk majú vyšetrovatelia dočinenia so sériovým vrahom. Je však veľmi netypický…

Pavúk je už deviatym kriminálnym prípadom, ktorý vyšetruje švédsky detektív fínskeho pôvodu Joona Linna so svojím tímom. Tentokrát musí nájsť vraha, ktorý svoje obete necháva rozpúšťať v kyseline zabalené v akejsi imitácii pavúčieho kokonu, doslova vystavené na tajuplných miestach.

Hra o čas s pavúkom v jeho vlastnej sieti
Pred troma rokmi dostala Saga Bauerová nečakanú pohľadnicu. Neznámy odosielateľ sa v nej vyhrážal zbraňou s deviatimi bielymi nábojmi, pričom jeden z nich mal byť určený pre inšpektora Joona Linnu. Zachrániť ho vraj môže jedine Saga. Čas však pokojne plynie ďalej a z pôvodnej hrozby sa stane len bezvýznamná provokácia, ktorej Joona Linna neprikladá veľký význam. Až doteraz. Na malom ostrove pred prístavom Kapellskärs bolo nájdené telo rozpustené v kyseline a na mieste činu ostala biela nábojnica. Odkaz chladnokrvného vraha je jasný. Toto je prvá vražda a ďalšia bude nasledovať, ak sa vyšetrovateľom nepodarí rozlúštiť komplikované hádanky. Joona Linna a Saga Bauerová musia spojiť sily, aby zachránili ďalšie obete, kým bude príliš neskoro. Vyšetrovanie však neprináša očakávané výsledky a to len prehlbuje ich zúfalstvo. Navyše indície, ktoré zanecháva vrah, začínajú viesť k Joonovi. Z miest ďalších nájdených obetí sa, našťastie, stáva akási pavučina, ktorá sa začína podobať konkrétnemu písmenu abecedy. Čo však, ak sa tento vrah nedá zastaviť? Podarí sa Joonovi a Sage dolapiť pavúka v jeho vlastnej sieti? A čo ak sa sami chytili do jeho siete?

Lars Kepler je pseudonym spisovateľskej dvojice, ktorú tvoria manželia Alexander Ahndoril a Alexandra Coelho Ahndorilová. Meno Lars si zvolili podľa autora slávnej trilógie Millennium Stiega Larssona a priezvisko podľa významného nemeckého astrológa Johannesa Keplera. Alexander sa narodil roku 1967, študoval na univerzite v Štokholme film, náboženstvo a filozofiu. Dnes je jedným z najslávnejších švédskych spisovateľov. Alexandra sa narodila roku 1966 vo švédsko-portugalskej rodine. Venuje sa literárnej kritike a je autorkou viacerých úspešných románov. Manželia Ahndorilovci majú tri dcéry a žijú v Štokholme. Séria krimirománov s detektívom Joonom Linnom zaznamenala mimoriadny čitateľský úspech, doteraz sa predalo vo svete viac než 14 miliónov výtlačkov v 60 krajinách.

Mohli by ste sa začítať:

Aj keď sa všetko skončí: Súčasný román o klimatickej kríze
Obscuritas: Nové krimi spoluautora kultovej série Millenium
Bezhlavý čas z búrlivých čias Rakúsko-Uhorska