Prečo na minulosti obete nič nesedí?
Detektív seržant Washington Poe bojuje na súde proti nútenému vysťahovaniu zo svojho milovaného domčeka na samote, keď ho náhle odvolajú k prípadu muža, ktorého ubili na smrť bejzbalovou pálkou v zapadnutom bordeli. Poe je zmätený – on loví sériových vrahov, a toto vyzerá na tuctovú vraždu rukou pasáka. Jeho účasť si však osobne vyžiadali ľudia, ktorí radšej zostávajú v ústraní. Keď sa Poe a spoločensky neobratná programátorka Tilly Bradshawová začnú vŕtať v prípade, vynoria sa pred nimi zdanlivo nezodpovedateľné otázky: Prečo na minulosti obete, ktorá prešla previerkami najvyššieho stupňa pre strategicky dôležitú prácu, nič nesedí? Prečo zostala na mieste vraždy drobná dekorácia a prečo ju niekto z vyšetrovateľov ukradol? Aká je súvislosť medzi vyšetrovanou vraždou a bezchybne vykonanou bankovou lúpežou spred troch rokov, pri ktorej nebolo nič odcudzené?
M. W. CRAVEN: ZÓNA SMRTI
Ikar, 2023

Nočná mora každého rodiča
Večným bojom medzi rodičmi a dospievajúcimi deťmi býva dodržiavanie večierky. Rodičia nemôžu zaspať, kým nepočujú zabuchnutie domových dverí signalizujúce bezpečný návrat ich ratolesti, a tínedžeri sa zasa snažia uchmatnúť si nejaký čas navyše. Najhorším scenárom však je, keď sa dieťa zo zábavy s kamarátmi vôbec nevráti. Tejto nočnej more čelia aj rodičia v strhujúcom trileri Do polnoci doma. Päť tínedžerov sa spoločne vyberie po zábave do lesa, no domov sa vrátia len štyria. Tieň podozrenia padne na šestnásťročného Connora, ktorý pred políciou mlčí a nechce o osudnej noci vypovedať. Jeho rodičia neveria, že by ich syn mohol mať niečo spoločné so zmiznutím dievčaťa, a tak začnú pátrať na vlastnú päsť…
T. M. LOGAN: DO POLNOCI DOMA
Tatran, 2023

O žene chytenej v sieti klamstiev
Novinka americkej spisovateľky Leah Konenovej ponúka čitateľovi triler plný zvratov a napätia. Predstavte si, že ste práve utiekli z najhoršieho vzťahu vo svojom živote. Zmiznete čo najďalej a všetko, čo vám zostalo, je jeden kufor a modrina pod okom. Predstavte si, že z nových susedov sa stanú vaši priatelia, ktorých ste tak zúfalo potrebovali. Sú zábavní, milí, chápaví a nadovšetko sa milujú. Predstavte si, že sa namočia do problémov. Že sa o nich šíria nepravdy a ohrozuje to ich etky ich problémy sa tým vyriešia. Urobili by ste to pre nich? Ide predsa len o jednu nevinnú lož…
HELEN FLOOD: MILENEC
Slovart, 2023

Neuzavreté prípady vrážd
Michael Connelly, autor série bestsellerov, v ktorých hlavnou postavou je losangeleský detektív Harry Bosch, prichádza s novinkou Púštna hviezda. Bosch sa na sklonku kariéry vracia k svojej „bielej veľrybe“ – nedoriešenému prípadu, ktorý ho stále máta. Musí nájsť a potrestať vraha, ktorý pre peniaze vyvraždil rodinu s dvomi deťmi. Aby to dosiahol, musí sa pokúsiť zachrániť čerstvo obnovené oddelenie neuzavretých prípadov, ktoré stojí a padá na odhalení toho, kto zabil sestru vplyvného mestského politika. Obe rodiny potrebujú satisfakciu, Bosch to nesmie vzdať. Musí byť húževnatý ako „púštna hviezda“ – kvet, ktorý rastie na hrobe štvorice obetí v Mohavskej púšti a nezabije ho sucho, horúčavy, a ani nočný mráz.
MICHAEL CONNELLY: PÚŠTNA HVIEZDA
Slovart, 2023

Kráľovná – oddaná korune
Kráľovná Alžbeta II. predstavovala pre milióny ľudí na celom svete stelesnenie britskej monarchie. Korunu zdedila v roku 1952 a na tróne strávila sedem desaťročí, teda dlhšie než ktorýkoľvek jej predchodca. Historik, novinár, životopisec a znalec britskej kráľovskej monarchie Matthew Dennison, vo svojej knihe Kráľovná, ponúka detailný a zasvätený pohľad na Alžbetin životný príbeh od detstva cez dospievanie až po panovanie v ére bezprecedentných zmien. Zaznamenáva jej radosti a triumfy, ale aj sklamania a útrapy. Je jedinečným dôstojným životopisom zástankyne typických britských hodnôt, ktorá si zaslúži pozornosť nielen pre svoje postavenie, ale aj ako výnimočná osobnosť.
MATTHEW DENNISON: KRÁĽOVNÁ
Slovart, 2023

Autobiografický motivačný manifest
Cameron Hanes je obyčajný neobyčajný muž, spisovateľ, manžel a neprekonateľný lovec lukom a šípom, ktorý sa nikdy neuspokojí s najlepším možným výsledkom – vždy chce viac. Vo svojej knihe Vydržať sa pokúša ukázať čitateľom, že každý môže byť najlepšou verziou samého seba. Nie je v tom nijaký tajomný recept, iba viera vo svoje schopnosti a ochota vydržať nepohodlie a bolesť kvôli sladkej odmene na konci. Verný svojim zásadám a vďaka odhodlaniu a sebadisciplíne pochopil, že všetko je skutočne len v našej mysli a ľudské telo dokáže aj nemožné. Stačí sa nevzdať, veriť si a tvrdo pracovať, rozvíjať svoju vášeň. Nik nemusí byť priemerný, všetci môžeme zo svojho života vyťažiť všetko.
CAMERON HANES: VYDRŽAŤ
Tatran, 2023

Jedinečný návod na šťastie a úspech
Otužovanie je predovšetkým o vytrvalosti, sebakontrole a vnútornom pokoji, ktorý vo vode Dodáva telu energiu v každodennom živote. Nie je prospešné len pre myseľ, ale aj pre telo. Prospieva srdcu, pľúcam a pokožke, dokonca aj imunitnému systému životu. Nájdete v nej recept, ako sa psychicky pripraviť na prvý ponor do studenej vody a ako sa stať ľadovým medveďom bezpečne a čo najjednoduchšie. Zimné kúpanie sa stalo populárnym hobby, ktoré môže zvládnuť takmer každý, treba len vedieť ako na to.
ED MYLETT: SILA EŠTE JEDNÉHO Tatran, 2023


Mohlo by vás zaujať:

Jediná aprílová istota je dobrá kniha
Na dobrú knihu ani partnerka nemôže žiarliť. Či?
Urobte im miesto vo svojej knižnici …