Vyžaduje si však len o niečo viac povoľnosti a otvorenosti experimentovať. Potom môže byť príjemnou sexuálnou aktivitou, netypickou predohrou, ale aj skvelým receptom na zahnanie nudy vo vašej spálni.

Analingus je zábavná sexuálna aktivita sama o sebe, ktorú si môžu užiť ľudia, bez ohľadu na pohlavie a sexuálnu identitu, ak si to želajú. Zatiaľ čo niektorí môžu túto aktivitu považovať za hlavný sexuálny akt dňa, pre iných môže byť spôsobom prípravy na análny sex. Záleží na každom jednotlivcovi a jeho partnerovi a na tom, na čo majú obaja chuť. Ak si myslíte, že analingus, rimming, rim job alebo ľudovo povedané „lízanie zadku“ v sebe zahŕňa len bozkávanie a lízanie konečníka, jeho cmúľanie, či zasúvanie špičky jazyka do análneho otvoru, ste na omyle. Rovnako sem patrí aj láskanie zadočku, jemné hryzkanie polovičiek a lízanie hrádze. Všetky tieto aktivity môžu stimulovať citlivé nervové zakončenia v okolí konečníka, prípadne v jeho vnútri. Ak sa vy a vaša partnerka rozhodnete preskúmať miesta, kam slnko zvyčajne nesvieti, máme tu pre vás niekoľko rád a tipov.

Foto: pixabay.com /lela

ANALINGUS: KROK ZA KROKOM

Komunikácia s partnerom: Pri každej sexuálnej aktivite je dôležitá komunikácia, dohoda oboch partnerov a dôvera. Ak chcete vyskúšať analingus, začnite tým, že svojmu partnerovi poviete, prečo sa vám to zdá sexi a prečo by ste to chceli začleniť do svojho sexuálneho života. Pred vyskúšaním akejkoľvek formy sexuálnej aktivity s partnerom, vrátane analingusu, potrebujete súhlas druhej strany. Taktiež sa nezabudnite dohodnúť na tom, kto bude lízať (aktívny analingus) a kto bude lízaný (pasívny analingus). Pamätajte, že dohodnutý analingus neznamená automaticky inú formu análneho sexu.

Odstránenie ochlpenia: Väčšina mužov, aj žien, má chlpatý zadok. Ak máte radi krátke a kučeravé ochlpenie okolo konečníka, potom tento krok kľudne vynechajte. Ak má však vaša partnerka skutočnú averziu k ochlpeniu na tele a chcete sa takto pobaviť, je načase urobiť kompromis. Odstránenie ochlpenia pomôže predísť starému známemu scenáru chĺpkov medzi zubami vašej partnerky. Navyše ľahšie dostane svoj jazyk a pery tam, kde ich budete cítiť najviac. Pri holení majte na pamäti, že chlpy rastú aj za časťou nazývanou perineum.

Hygiena: Základným predpokladom je dodržiavanie správnych hygienických postupov. Než sa pustíte do análnej hry, osprchujte sa a umyte si konečník teplou vodou a jemným mydlom pre intímnu hygienu. Ak máte obavy o čistotu, použiť môžete klystír alebo análnu sprchu. Buďte však opatrní – nadmerné výplachy môžu viesť k narušeniu zdravých črevných baktérií. Ak pociťujete plynatosť, zápchu alebo hnačku, počkajte kým sa váš tráviaci systém nevráti do normálu.

Bezpečnosť: Aj po dôkladnej hygiene sa niekto môže cítiť neisto pri priamom kontakte jazyka s konečníkom. A to je v poriadku! Akýkoľvek genitálny kontakt môže totiž viesť k prenosu baktérií, vrátane e coli a salmonely vírusu hepatitídy A a iných pohlavných chorôb (herpes, chlamýdie, kvapavka, HIV, syfilis, papilomavírus). V rámci prevencie sa preto otestujte na pohlavne prenosné choroby. Pri praktizovaní analingusu neprechádzajte na iné formy orálneho sexu. Ak by sa jeden z vás cítil pohodlnejšie, keby bola medzi vami bariéra, môžete siahnuť po ultra tenkých latexových rúškach na bezpečný orálny sex. Vytvárajú fyzickú bariéru medzi vami a čímkoľvek, čo lížete. Prijímajúca osoba cíti všetko, no bez priameho kontaktu.

Ochutený lubrikant: Aj jedlo chutí lepšie s troškou korenia. Zvoľte rovnaký prístup a pokvapkajte partnerovi konečník vašim obľúbeným ochuteným lubrikantom. Vaše pery a jazyk sa budú po citlivých miestach lepšie kĺzať a olizovaná časť tela bude vynikajúco chutiť. Pri použití orálnych rúšok siahnite obzvlášť po lubrikantoch na vodnej báze.

Experimentovanie: Experimentujte, pretože každý je iný. Začnite bozkávaním oblasti medzi genitáliami a konečníkom, tzv perineum. Zvážte použitie svojho teplého dychu alebo ľahkého studeného fúkania na vydráždenie týchto miest. Potom uvoľnite jazyk a začnite dlhými, pomalými lízaniami. Niektorí ľudia milujú pevné olíznutie zo širokého, plochého jazyka, zatiaľ čo iní
potrebujú jemné šteklenie špičkou jazyka, ktorá krúži okolo ich otvoru, alebo kreslí číslo osem. Ak ste prediskutovali aj pokus o prienik, môžete sa ponoriť trochu hlbšie. Skúste trochu strčiť jazyk do konečníka. Pri tomto druhu hry neplatí „čím hlbšie, tým lepšie“, postačí len veľmi plytký prienik. Hoci analingus môže byť úžasný, jeho kombinácia s inými typmi stimulácie môže byť skutočne ohromujúca. Mužom je možné masírovať hrádzu, aby bola stimulovaná prostata alebo aby sa do akcie dostal aj miešok a penis. V prípade žien sa odporúča pridať prstoklad alebo stimuláciu klitorisu.

Vhodné polohy: Zvolená poloha má zásadný vplyv na prístup k análu a schopnosť jeho dráždenia. Pre začiatočníkov sú vhodné základné polohy. Prijímateľ ležiaci na chrbte s kolenami ohnutými smerom k hrudi alebo ležanie na bruchu s mierne zdvihnutým zadkom. Obľúbenou polohou je aj nasadnutie na tvár, tzv. facesitting. Táto poloha umožňuje kontrolovať intenzitu dráždenia. Pozor treba dať na to, aby mohol pohodlne dýchať ten, kto zastáva aktívnu rolu. V prípade, že si chcete obaja užiť pasívnu aj aktívnu rolu súčasne, zvoľte polohu 69. Možno zažijete niečo, čo ste ešte nezažili.

Pri horúcich témach ešte ostaneme:

Je pre vás análny sex tabu? Kto ho skúsil neľutuje
Za čo všetko môže porno? Za análny sex aj holenie od pása dole
Päť vecí, ktoré by ste mali vedieť o análnom sexe