V uplynulých rokoch sa podstatne viac ľudí hlási k tomu, že by chceli zažiť análny sex. Niekomu to príde hnusné, iným extrémne vzrušujúce. K partnerke buďte úprimní a povedzte jej dôvody, prečo to chcete vyskúšať. Dobré argumenty by ju mohli presvedčiť. Ak sa rozhodnete užiť si to „v doggy style“, nezabudnite na tieto body. 

1. Netlačte partnerku do análneho sexu

Akýkoľvek sex, pri ktorom je využitý nátlak, je zlý. Netreba zabúdať na to, že zadok sa skladá z dvoch zvieračov a pri nepríjemnom pocite sa dokáže stiahnuť. Ak sa tam nechcete ubytovať natrvalo, nenúťte nikoho k takémuto aktu. Niekedy sa podarí, že žena pri análnom sexe dosiahne orgazmus, ale väčšinou je to z toho dôvodu, že ju stimulujete aj prstami. Takže nemajte príliš veľké očakávania. 

2. Použite lubrikant

Použitie lubrikantu, či už na vodnej alebo silikónovej báze, zvýši vaše potešenie a uspokojenie tisícnásobne. Oba typy maziva sú bezpečné, no ten silikónový vydrží dlhšie. Nezabúdajte na základy anatómie. Konečník nie je vagína a nevzniká v ňom žiadne mazivo. 

3. Použite kondóm

Pri análnom sexe môže byť prenášaný vírus HPV rovnako ako iné infekcie typu HIV, chlamýdie, kvapavka, herpes a iné. Nezabúdajte na to, že ide o análny otvor a všetci veľmi dobre vieme, na čo primárne slúži. Nejde o voňavú a čistú ľaliu.

Nájdete tam veľa baktérií, na ktoré si treba dať pozor. Väčšina ľudí ani netuší, že majú vírus HPV, ktorý môže zvýšiť riziko rakoviny. Chráňte svoje i partnerkino zdravie použitím kondómu pri análnom sexe, informuje portál menshealth.com.

4. Vnikajte pomaly

Nie sú všetci odborníkmi na anál a väčšina ľudí ho pozná iba z porna. Análny sex môže byť veľmi príjemný pre mužov aj ženy, ak je vnikanie pomalé a šetrné. Ak obidvaja súhlasíte, použijete dostatočne veľa lubrikantu a ste triezvy, môžete zažiť príjemné pocity. Po viacerých skúsenostiach môžete zvážiť aj intenzívnejší styk. Ísť ako zbíjačka v tomto prípade znamená bolesť a nie potešenie. 

5. Nekrížujte

Hoci ste v porne videli striedanie dier hlava-nehlava, rozhodne sa to neodporúča. Mohli by ste zaniesť do pošvy baktérie, ktoré sa nachádzajú v konečníku. Hneď na začiatku si teda určite, ktorý otvor chcete navštíviť.