Na prvý pohľad vás zaujme emotívny vzhľad s elegantnými líniami, exkluzívny lak mamba green a predná „crystal face“ so 131 LED diódami. Svoje čaro majú aj LED Matrix svetlomety. Verzia RS (rally sport) sa pýši čiernymi kontrastnými prvkami, ako sú lišty okien alebo zadný difúzor, dravosť zvýrazňuje červený reflexný pásik v zadnom športovejšom nárazníku. Tónovaná panoramatická presklená strecha (mimochodom najväčšia v ponuke automobilky) sa mierne zvažuje dozadu.  Najvýkonnejší automobil radu ENYAQ iV je vybavený aj väčšou batériou a dvoma elektromotormi (teda 4×4). Vysokonapäťový akumulátor pohonu je plne zabudovaný do spodnej časti karosérie a elektrické vozidlá nemajú prevodový tunel, priestor pre cestujúcich na zadných sedadlách je mimoriadne veľkorysý. Športový podvozok je vpredu nižší o 15 mm a vzadu o 10 mm. Batérie sú schopné rýchleho nabíjania. 82-kWh batériu tak možno dobiť z 10 na 80 % len za 29 minút. Doma to zvládnete za šesť až osem hodín pomocou nástennej nabíjačky AC ŠKODA iV Charger s výkonom až 11 kW.

Pre maximálnu úroveň aktívnej a pasívnej bezpečnosti je ENYAQ COUPÉ iV vybavené všetkými asistenčnými systémami značky. Napr. adaptívny tempomat, Travel Assist 2.5 adaptívny asistent jazdného pruhu vrátane rozpoznávania práce na ceste, asistenta pre jazdu v dopravnej zápche a núdzového asistenta.

Foto: Škoda

Interiér
Celistvé prvky zladeného dizajnu sú založené využívaní prírodných, udržateľne spracovaných a recyklovaných materiáloch. Dostupná je škála desiatich tematických balíkov s výberom individuálnych možností, čo značne uľahčuje konfiguráciu auta. K štandardnej výbave patrí 13-palcová centrálna obrazovka infotainmentu a 5,3-palcový digitálny kokpit, ktorý môže byť voliteľne doplnený o head-up displej s rozšírenou realitou. Posádka usadne po pohodlných sedadiel s poťahmi vyrobenými z čiernej perforovanej kože so sivým lemovaním a kontrastným prešívaním. Vodič má v rukách dvojramenný kožený multifunkčný športový volante so znakom RS. Palubná doska je čalúnená materiálom so vzhľadom kože, ktorý ladí so sedadlami, a zdobí ju kontrastné prešívanie. K tomu trojzónovú Climatronic, systém bezkľúčového štartovania KESSY GO, varovný systém proti krádeži s vnútorným dohľadom, zadné bočné airbagy, elektricky výsuvné ťažné zariadenie…

Foto: Škoda

ENYAQ RS COUPÉ iV
Rozmery: dĺžka 4 653 mm, šírka 1 879 mm, výška 1 622 mm,
Batéria: 82 kWh (77 kWh využiteľnej kapacity)
Systémový výkon 220 kW a krútiacim momentom 460 Nm
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h: 6,5 sekundy
Dojazd: cca 545 km (v cykle WLTP)
Koeficient odporu vzduchu:  0,234
Max. rýchlosť: 180 km/h
Kolesá: 20 palcové Taurus (štandard), 21 palcové Vision (voliteľné)
Rázvor kolies: 2 765 mm
Objem batožinového priestoru: 570 l
Cena: bude známa od marca 2022

Mohlo by vás zaujať?:

Testovali sme nový ENYAQ iV medzi prvými na Slovensku
Škoda Sport (1949): Vytrvalec spoza železnej opony
Rýchla a univerzálna: Škoda Octavia RS