Ak odpoviete áno, tak potom je jasné, že budete milovať ázijský Singapur. Mesto s futuristickými víziami, mesto posiate zeleňou aj mrakodrapmi, medzi ktorými sa stále dvíhajú koloniálne perly, je miestom, kde sa stretáva celý svet. Niet divu, že sa tu zakorenila unikátna gastronómia a svoj domov tu majú aj mnohé luxusné reštaurácie. Vyberme sa spoznať najluxusnejšie z nich.

Spago Dining Room by Wolfgang Puck
Aby bola luxusná reštaurácia úspešná, musí mať v sebe niekoľko elementov, ktoré dokáže dokonalo namiešať. Presne toto sa podarilo reštaurácii Spago patriacej medzi stálice singapurského gastronomického neba. Spago si zamilujete ešte predtým, než sem prídete, pretože tento podnik leží na 57. poschodí ikonického hotela Marina Bay Sands s výhľadom tak krásnym, že len kvôli nemu sa sem oplatí zavítať. Ďalším lákadlom je meno šéfkuchára Wolfganga Pucka, ktoré je samo o sebe zárukou najvyššej kvality. Spago predstavuje fine dining na zaujímavom mieste. Môžete sa sem vybrať na ochutnávkové menu z viacerých chodov alebo si vyberte à la carte. Ochutnajte vynikajúcu polievku laksu, kačacie prsia na údenom javorovom sirupe alebo fantastický ribeye stejk na spôsob wagyu a budete nadšení. Nebudete chcieť odtiaľto odísť, a tak svoj čas investujte do dezertu. Predsa len – kedy sa zase nabudúce budete pozerať na nočnú panorámu fantastického Singapuru?
Adresa: 10 Bayfront Avenue L57, Sands SkyPark, Hotel Tower 2, 018956

foto: wolfgangpuck.com

Waku Ghin
Podobne ako luxusná reštaurácia Spago, aj oceňovaná Waku Ghin sa nachádza v lukratívnom komplexe menom Marina Bay Sands. Aj ona sa môže popýšiť dokonalým výhľadom na Singapur, no pre mnohých milovníkov fine diningu je dôležitejšie, že má na stene pripnuté hneď dve michelinské hviezdy. Waku Ghin sa umiestňuje vysoko v rebríčku najlepších reštaurácii Ázie a patrí medzi najdrahšie podniky celého Singapuru. Reštaurácia žije pod taktovkou austrálskeho šéfkuchára japonského pôvodu Tetsuya Wakudu, ktorý dokázal spojiť francúzsku rafinovanosť jedla s japonskou precíznosťou a vytvoril koncept, aký nemá vo futuristickom meste obdobu. Interiér podniku projektoval dizajnér Yoehi Akao a môžete si tak vybrať, kde by ste radi jedli, pretože reštaurácia má niekoľko častí. Všetky spája príťažlivý minimalizmus, no z vášho sedenia môže byť aj zážitok, ak si rezervujete tzv. Chef Table a priamo pred vami budú vznikať dobroty z rúk niektorého z kuchárov či šéfkuchára. Ak chcete obrovský zážitok, vyberte sa na ochutnávkové menu, no pripravte si svoje peňaženky, pretože tie najdrahšie budú stáť okolo 400 singapurských dolárov (cca 250 €).
Adresa: 2 Bayfront Ave, Marina Bay Sands, Singapur 018956

foto: marinabaysands.com

Zen
Reštaurácia s jednoduchým názvom „Zen“ je luxusným miestom pre všetkých, ktorý milujú drahé podniky s unikátnym menu. Podľa mnohých má Zen povesť najdrahšej reštaurácie mesta a nečakajte ju v žiadnom okázalom mrakodrape. Leží totiž na prahu singapurského Chinatownu, vo štvrti, kam sa vyberiete za pokojom a tradičnou, čínskou architektúrou. Za úspechom tejto reštaurácie stojí švédsky šéfkuchár Bjorn Frantzen (vo Švédsku viedol 3-hviezdičkovú michelinovskú reštauráciu), ktorý sa rozhodol priniesť do Singapuru škandinávske chute premiešané s tradíciou japonského stolovania. Znie to zvláštne, však? Presne o tom to je a lukratívne fúzie dnes vládnu aj Singapuru. Víziou reštaurácie je používať lokálne suroviny najvyššej kvality a vytvárať z nich chute, ktoré by človek od jedla nečakal. Práve o to sa snaží aj škótsky šéfkuchár, ktorý vo svojom odbore patrí medzi celebrity. Medzi špeciality podniku patrí unikátny francúzsky toast s karamelizovanou cibuľkou aj parmezánom, no Zen sa pýši aj svojimi morskými plodmi pripravovanými na pive s kôprovou smotanou a kúskami lososa. Ochutnať tu viete aj prestížny kaviár či morských ježkov s lahodným krémom Chawanmushi. Ochutnávkové menu vás tu na osobu vyjde aj na 450 SGD (cca 280 – 290 €).
Adresa: 41 Bukit Pasoh Rd, Singapur 089855

foto: restaurantzen.com

Les Amis
Luxusná singapurská reštaurácia Les Amis s 3 michelinskými hviezdami je ďalším podnikom, ktorý má svoj prestížny zárez medzi TOP 50 reštauráciami celej Ázie. Les Amis sa špecializuje na vysokú, francúzsku gastronómiu a aj jej poloha neďaleko hlavnej obchodnej ulice Singapuru, teda Orchard Road je viac než luxusnou značkou. Kým na mnohých singapurských miestach venujú pozornosť fúzii moderných vízií, v Les Amis vsadili na overenú klasiku a súčasnú francúzsku aj európsku kuchyňu. Nie, tým nechceme povedať, že tu čakajte na tanieri nudu, práve naopak, ukážu vám, ako sa dá aj zo známych jedál vytvoriť zážitok a umelecké dielo. Môžete sa tu zastaviť na obed alebo večeru a tiež môžete svoj zážitok vybičovať na maximum, keď dostanete za 510 SGD (cca 320 €) niekoľkochodové ochutnávkové menu. Nebude na ňom chýbať modrý homár z Normandie na olivovom oleji s cukinami a kaviárom, morskí ježkovia s estragónom a kôprom, ale ani delikátne foie gras, omáčka zo šampanského či kačacie prsia s glazovanou vodnicou. Každý hlt jedla tu bude unikátny a budete ho milovať.
Adresa: 1 Scotts Road, #01-16 Shaw Centre, Singapore 228208

foto: lesamis.com.sg

Osteria BBR by Alain Ducasse
Meno francúzskeho šéfkuchára Alaina Ducasse nie je pre čitateľov Breaku žiadnou neznámou, a tak určite nebude prekvapením, že svoje miesto nájde aj medzi najlukratívnejšími singapurskými reštauráciami. Túto zaujímavú taliansku reštauráciu nájdete v najslávnejšom hoteli celého Singapuru, a teda v hoteli Raffles, ktorý je koloniálnou perlou, na ktorú je štát dodnes hrdý. Aj napriek tomu, že Ducasse je Francúz, má v sebe chute talianskej riviéry, kde sa nechal inšpirovať mnohými receptami až z toho napokon vznikol chutný koncept, na ktorý sa budete dlho tešiť. Príjemné prostredie dotvára zážitok z celého miesta a každý milovník Talianska si tu príde na svoje. Singapur je za oknami reštaurácie, no ak zatvoríte oči a ochutnávate, tak sa ocitnete v tradičnej talianskej osterii s dokonalými chuťami Stredomoria. Zárukou kvality je aj taliansky šéfkuchár Francesco Soletti, ktorý pracoval v mnohých michelinských reštauráciách po svete. Ochutnať môžete pravú neapolskú pizzu, dokonalú jahňacinu alebo cestoviny na niekoľko spôsobov s chuťami, s akými ste sa doposiaľ nestretli.
Adresa:  1 Beach Rd, Singapore 189673

foto: osteriabbr.com.sg

Odette
Singapur má len dve reštaurácie, ktoré sa môžu popýšiť 3 michelinskými hviezdami. Prvou je Les Amis a tou druhou je podnik menom Odette. Jej umeleckého ducha podčiarkne aj poloha, pretože sa nachádza priamo v Národnej galérii, a preto si tu viete spojiť umenie s fantastickou gastronómiou. Šéfkuchár Julien Royer premenil fine dining na zážitok s explóziou chutí, keď sa snaží o to, aby každá ingredencia mala svoju vlastnú dôležitosť a znamenitú chuť. Jedlo musí aj dobre vyzerať, takže sa pripravte na to, že aj oči tu budú hrať mimoriadnu úlohu. V každom súste cítiť pasiu z gastronómie a to je to, prečo si ju mnohí obľúbili. Odette v sebe spája francúzsku kuchyňu, ktorá do seba prijala prvky ázijskej fúzie, v ktorej dominujú japonské chute. Medzi najväčšie špeciality reštaurácie patrí plnený holub, vynikajúce kačacie prsia alebo boullabaisse z modrého homára. Skúste aj niektorý z dezertov či originálne zmrzliny. Ak sa sem vyberiete najesť, počítajte, že menej než 200 – 250 SGD (130 – 150 €) určite neminiete.
Adresa: 1 St Andrew’s Rd, #01-04 National Gallery, Singapur 178957

foto: odetterestaurant.com


Aj tu by vám mohlo chutiť:

Steakhouse CUT podľa Wolfganga Pucka
Ako chutí luxus? Le Meurice pod krídlami Alaina Ducasseho
Singapur a streetfood s Michelinom