Nešťastie nechodí iba po horách, ale občas zaskočí aj na tak bezpečnom mieste, ako je vlastná posteľ. Dokazuje to aj článok uverejnený na news.com.au.

Pri divokej alebo neopatrnej súloži sa môže stať, že muž utrpí „zlomeninu penisu“. Nie je to zlomenina v pravom slova zmysle, ako napr. pri kosti na ruke či nohe. V urológii tak sa tak nadnesene označuje prasknutie obalu toporivých teliesok pri veľmi tvrdej erekcii a nešetrného zaobchádzania s penisom. Štyridsaťročný muž si ale dokázal „zlomiť penis vertikálne“. Takto si pretrhol väzivové tkanivá v dĺžke troch centimetrov, čo je rarita, o ktorej sa teraz píše v lekárskych odborných časopisoch.

Foto: pixabay.com / derneuemann

Pod neprimeraným tlakom sa penis podlomí a potom spôsobí únik krvi. To je zvyčajne sprevádzané praskajúcim zvukom – lekári však uviedli, že taký zvuk sa v tomto prípade nestal. Pacient mal opuchnutý penis a jeho erekcia postupne slabla, zatiaľ čo vo väčšine prípadov sa erekcia stratí okamžite. V prípade „zlomeniny penisu“ musia byť postihnutí v lekárskej starostlivosti do 24 hodín, pretože meškanie odborného ošetrenia môže viesť ku komplikáciám, ako je trvalá erektilná dysfunkcia. Po úspešnej operácii sa muž plne zotavil, a 6 mesiacov po úraze mal normálnu erekciu a sex.

Mohlo by vás zaujať:

Sexuálny android Henry príde do spální (asi) v roku 2022
Ženy prezradili ideálnu veľkosť penisu pre svoje vyvrcholenie
Bizarný prípad zaseknutého údu, ktorému nechcel veriť ani lekár