Medzi také môžeme aj po 172 rokoch uviesť neobyčajný príklad, ktorý bol zmesou nevedomosti, lenivosti a nešťastnej náhody. V článku o ňom píše aj web iflscience.com.

V roku 1849 prestížny odborný lekársky týždenník Boston Medical and Surgical Journal uverejnil príbeh nemenovaného muža, ktorého pohlavný úd sa chtiac – nechtiac dostal do fľaše. Netreba za tým hneď hľadať neobvyklú sexuálnu praktiku, ako skôr prítomnosť draslíka. Za doktorom A. B. Shipmanen z New Yorku prišiel muž so žiadosťou o pomoc, ktorý mal opuchnutý a černajúci penis zaseknutý vo fľaši s úzkym hrdlom.

Pacient bol veľmi vystrašený a bolo to také urgentné, že mi vôbec nepovedal, ako sa dostal do tejto dramatickej situácie,“ napísal lekár. „Prosil ma, aby som mu ho okamžite oslobodil, pretože bolesť bola intenzívna a duševné utrpenie a strach boli neznesiteľné.“ Lekár sa pokúsil vytiahnuť penis prstami, ale bez úspechu. Následne chytil nôž a udrel do fľaše, rozbil ju a úd oslobodil.

Ako vysvetlenie neskôr pacient uviedol, že sa v noci potreboval vymočiť, ale nechcelo sa mu ísť von do zimy na latrínu (rok 1849), tak si chcel uľaviť do fľaše. Lenže po stretu moču a draslíka prebehla chemická reakcia a následný podtlak, mu vtiahol penis dnu. Okrem rýchleho opuchu mäkkého tkaniva a nemožnosti vytiahnuť úd von mu ho chemikália aj nepekne poleptala.

Lekára ale príbeh tohto nešťastníka nepresvedčil, a tak sa pokus pokúsil zopakovať. Našťastie bol natoľko rozumný, že namiesto penisu použil iba vlastný prst. Zaviedol tak moč s kúskom draslíka vo fľaši … a prst držal pri hrdle fľaše. Ako predtým uvádzal pacient, jeho prst bol skutočne vtiahnutý dnu a nedal sa vybrať.

Pozn. redakcie: Nie, doma to v žiadnom prípade neopakujte!

Mohlo by vás zaujať:

Bizarné manželstvá, ktoré málokto chápe
3 kuriozity z histórie, pri ktorých sa budú slabšie povahy červenať
Ľudia majú múzeá prakticky na všetko. Neveríte?