Foto: rolls-roycemotorcars.com

Zákazková výroba pre supermilionárov nie je na ústupe, skôr naopak, pretože pár vyvolených si chce dopriať jedinečný klenot aj v garáži. Tomu trendu sa prispôsobila aj partnerská divízia Cochbuild, kde neplatia žiadne psychologické, finančné alebo časové hranice. Výsledkom je belasý dvojdverový roadster Boat Tail s dĺžkou 5,8 metra. Ten hneď navodí atmosféru prímorského voľného času, kde línie ručne vyrábanej karosérie pôsobia ako pri štýlovej jachte a navyše je tu aj plátená strecha. Luxusná limitka vznikla po štyroch rokoch práce a zaujme číslom 1813, čo je počet nových dielov len pre tento kus.

Foto: rolls-roycemotorcars.com

Hoci si pár interných systémov prevzal z iným modelov značky, stále sa pozeráte na poctivú kusovú výrobu. Interiér sa drží lodného dizajnu, podlaha dostala drevený odklad. Na palubnej doske žiaria dva chronometre švajčiarskej značky Hous of Bovet. Audio systém obsahuje 15 reproduktorov pre dokonalý zvukový zážitok. Emócie tak z vás toto auto dostane z vnútornej aj vonkajšej strany.

Foto: rolls-roycemotorcars.com

Ďalšou chuťovkou je kufor, ktorý je v podstate luxusným piknikovým košom. Otváranie je atypicky krídlové a skrýva tzv. „hosting suite“. Plážové karbónové posedenie, značkové poháre a príbor, slnečník a samozrejme aj chladnička so šampanským Armand de Brignac (chladeným na 6 °C) poskytnú majiteľovi relax a osvieženie.

Foto: rolls-roycemotorcars.com

Rolls-Royce Boat Tail
Pohon: 12 valcový 6,75 V12 s výkonom 420 kW , 560 hp
Počet plánovaných kusov: 3
Cena: ani sa radšej nepýtajte … cca 23 šialených miliónov €

Z dielne RR ešte ponúkame:

Exkluzívne: Debut Rolls – Royce Ghost v Prahe
Nový Rolls-Royce Phantom redefinuje pojem slova luxus
Luxusná limitka v neónovom obale pre extravagantné motoristické duše