Slovenský športový Talent roka 2024 Patrícia Tománková (16) natiahla svoju už vyše rok trvajúcu sériu bez prehry na 30 súťažných duelov a vyhrala už deviaty turnaj v rade. 

Členka Juniorského olympijského tímu z 1. JC Pezinok Patrícia Tománková triumfovala na podujatí Európskeho pohára do 18 rokov v domácom prostredí v Šamoríne vo váhe do 44 kg. Na jednom z najvýznamnejších džudistických podujatí na Slovensku potvrdila pozíciu favoritky kategórie do 44 kg. Úradujúca majsterka sveta i Európy a zlatá medailistka z Európskeho olympijského festivalu mládeže 2023 v Maribore poslala každú zo svojich súperiek na tatami v Šamoríne domov s ipponom. Finále s Poľkou Nataszou Potokovou trvalo 89 sekúnd. Tománková naposledy prehrala súboj na medzinárodnom tatami v Záhrebe 11. marca 2023. „Rada by som poďakovala všetkým za podporu, pretože každá výhra sa nerodí ľahko a je za ňou kus poriadne práce. Domáce prostredie je vždy špeciálne, lebo stojí za vami veľa divákov a mne dodávali mnoho síl. Predo mnou je veľa podujatí, chcem sa poctivo pripravovať, aby som znova mohla víťaziť,“ povedala mladá sympatická športovkyňa.

DARILO SA AJ ĎALŠÍM

Z ďalších výsledkov slovenských pretekárov sa Juraj Odkladal prebil do finále chlapčenskej kategórie do 66 kg. V boji o zlato mu dal Ukrajinec Olexander Martynčuk dvakrát waza-ari. Kristína Lili Križová vo váhe do 48 kg prehrala vo štvrťfinále po veľkom boji s Alinou Jamaševovou z Kazachstanu, v opravách však zdolala dve súperky a v boji o bronz dala ippon Martine Tučajovej z Chorvátska. Ďalšia medailistka z EYOF 2023 v Maribore Nina Filkorová sa prebojovala do semifinále, v ktorom jej dala v nadstavenom čase Poľka Nicole Widlaková ippon. V súboji o bronz v nadstavení získala Filkorová proti Saule Einingeovej rozhodujúce waza-ari a tešila sa z medailového úspechu.