Vyskúšajte v posteli tzv. edging, teda sexuálnu techniku, pri ktorej má ženin orgazmus pod kontrolou práve partner. Na edgingu je však vynikajúce, že sa dá praktizovať aj opačne a navyše, aj keď je muž sám.

Princíp edgingu je pomerne jednoduchý. Orgazmus je kontrolovaný takým spôsobom, keď tesne pred vrcholom, ku ktorému sa partnerka už nezadržateľne blíži, jej ho muž jednoducho nedopraje. Buď mu zabráni úplne, ale ho poriadne oneskorí. Sexuálne napätie je vzrušujúce aj v tejto podobe. Keď začne partnerka protestovať, že jej bola slasť odobratá tesne pred dosiahnutím, protesty hneď skončia, ak sa začne odznova. A postup možno opakovať niekoľkokrát, až kým slastné vzdychy partnerky neprejdú do zúfalých prosieb o zľutovanie.

Edging je možné z tohto pohľadu považovať za určitý druh trýznenia, keď sa však uchopí správne a cieľom je neskutočný sexuálny zážitok najmä pre partnerku, vtedy vyhrávajú obaja. Výsledkom takéhoto pozdržania je silnejší orgazmus, ako zvyčajne partnerka pociťuje, a to pre zvýšené napätie a vzrušenie, ktoré sa nahromadí počas predĺženej stimulácie.

Ako na to?

Táto sexuálna technika sa často prelína s konkrétnou polohou, ktorá nesie názov Venus Butterfly. Je to pozícia, ktorá sa zameriava výhradne na ženine orgány, kombinuje vnútornú stimuláciu vagíny a oblasti bodu G s vonkajšou stimuláciou klitorisu. Žena leží na chrbte, nohy má mierne pokrčené v kolenách, čo pripomína krídla motýľa. Partner si ľahne alebo kľakne medzi ne, aby mal dobrý prístup ústami, rukami alebo aj hračkami. Takto môžete partnerku stimulovať na viacerých erotogénnych bodoch súčasne. Partnerka je vám plne odovzdaná, preto je to vhodná pozícia na vyskúšanie edgingu. Princíp tejto pozície je potešiť vašu Venušu, preto sa zo začiatku nesmiete pridať, potom by to vyzeralo ako klasický misionár. Preto využite edgingu s odriekaním orgazmu je práve skvelé vo finiši, ktorý môžete zavŕšiť obaja spoločne.

Stimulácia navyše

Na edging často narážame aj pri BDSM a v pornografii. V niektorých prípadoch však nejde od edging, ale o ponižovanie, keď cieľom je partnerku zlomiť. Týka sa to najmä tvrdých sexuálnych praktík. Preto si netreba tieto pojmy a najmä spôsoby kontroly orgazmu zamieňať. Edging má skrátka jednoduché pravidlo: dokonale uspokojiť partnera, pričom ho dať zároveň na prvé miesto a svoje potreby si nechať na záver.

Ale aj v tomto prípade sa môže použiť napríklad bondáž. Zviazanie rúk zabráni partnerke zasahovať do vašej hry, zaviazanie očí jej pridá ďalší stimulačný podnet. Môžete jej priviazať aj nohy, či už roztiahnuté, alebo v pozícii motýlích krídel (typ viazania sa nazýva frog tie), určite však s nerušeným prístupom k Venušinej základni. Takto vám bude odovzdaná kompletne a nebude sa môcť vymaniť z vášho sladkého týrania. Pri bondáži však záleží na tom, čo partnerka znesie, na čo vám dá vopred súhlas a čo je ochotná skúsiť. Nezabúdajte, že zväzovanie si vyžaduje vysokú mieru dôvery, preto ak odvediete prácu dobre, nezíska tým žena len skvelý sexuálny zážitok, ale bude spokojnejšia aj mimo spálne.

Kontrola orgazmu

Pozrime sa na edging z opačnej strany, keď žena skúša túto techniku na mužovi. Odopieranie orgazmu sa v tomto prípade môže ľahko zvrtnúť na nečakané komplikácie. Teda ak nejde o tie tzv. tvrdšie sexuálne praktiky, keď žena ubližuje mužovi zámerne. Pri mužoch sa edging často zamieňa s iným odopieraním orgazmu, kde partnerka nedovolí mužovi dôjsť k vrcholu a zároveň mu spôsobuje bolesti v oblasti mieška. Vtedy je jej zlomyseľným cieľom spôsobiť mužovi tzv. blue balls (ehm, modré gule), keď má muž jednoducho zakázané ejakulovať. Často sa na toto týranie používa aj klietka na penis ako forma trestu či poníženia. Je to teda skôr technika zo širokej škály sadizmu.

Edging je však úplne iný typ kontroly orgazmu, keď cieľom je, presne ako sme si písali vyššie, spôsobiť partnerovi dokonalú a dlhotrvajúcu rozkoš, dať ho na prvé miesto a potom uspokojiť aj seba v súzvuku spoločného orgazmu (ale ho dopriať iba mužovi). Ide teda skôr o predlžovanie slasti partnera. Žena sa môže povenovať mužovi rukami či ústami a vždy tesne pred vyvrcholením buď zastaviť a začať odznova, ale spomaliť, čo si opíšeme nižšie. Aj v tomto prípade, ak bude muž súhlasiť, môže sa aplikovať nejaká forma bondáže. Ak teda chce muž stratiť v posteli kontrolu úplne a odovzdať sa do rúk svojej partnerky…

Keď si sám

Táto technika sa môže využiť aj pri masturbácii. Nielen mužskej, ale aj ženskej. Odriekanie si vrcholu je síce zdĺhavejšie, ale pozitívne výsledky sú zaručené. Edging sa pri mužoch môže dosahovať napríklad rôznou rýchlosťou masturbácie alebo úplným zastavením. Princíp spočíva v tom, prestať ešte pred ejakuláciou. S takouto kontrolou môže muž nakoniec zažiť intenzívnejší orgazmus, ale zároveň vyprodukuje aj väčší objem semena.

Aj v tomto prípade môžete využiť rôzne techniky. Jedna nesie názov lemovanie. Ide o masturbáciu až do momentu pred dosiahnutím vrcholu a vtedy činnosť zastavíte. Druhá technika sa volá surfovanie, pričom pri dosahovaní vrcholu nezastavíte, ale spomalíte stimuláciu, čím sa zvýši úroveň vnemov na dlhší čas. Táto je trochu zložitejšia, vyžaduje si totiž viac koncentrácie a „trafenie“ sa do správneho momentu, keď sa dá v stimulácii pokračovať, ale nie ešte vyvrcholiť.

Keď tieto techniky zopakujete počas jednej masturbácie viackrát alebo využijete ich kombináciu, zážitok s dosiahnutého orgazmu bude intenzívnejší. Cieľom je totiž vydržať dlhotrvajúce sexuálne napätie a nie jednoduché a rýchle uvoľnenie. Edging techniku využívajú aj účastníci svetového maratónu masturbácie. Držiteľ svetového rekordu takto masturboval 9 hodín a 58 minút, žena vydržala 7 hodín a 6 minút.

Skúsite koľko vydržíte vy? Alebo radšej potrápite partnerku? Pri edgingu v konečnom dôsledku vyhráva každý.