Mníchov. Dodatočne montované produkty z programu BMW M Performance Parts nielen vylepšujú početné súčasné modely BMW, ale vysoko výkonným športovým vozidlám od divízie BMW M GmbH poskytujú aj dodatočný a intenzívnejší nádych motoristického športu. Medzi mimoriadne pozoruhodné príklady technológie prenesenej priamo z pretekárskej dráhy na cestu patria disky kolies so stredovou maticou, ktoré sú k dispozícii pre vybrané vysoko výkonné automobily. Dizajn a funkčnosť posúva tieto ľahké kované disky kolies na absolútny vrchol v rozmanitej ponuke doplnkov BMW M Performance Parts.

Vďaka optimalizovanej hmotnosti, emóciami nabitému dizajnu a technológii prispôsobenej motoristickému športu spojenej s ložiskom kolies zdôrazňujú disky kolies so stredovou maticou vysoko výkonný charakter vozidiel, na ktorých sa nachádzajú. V prípade špeciálnej edície modelu BMW 3.0 CSL, predstavenej pri príležitosti 50. výročia od založenia divízie BMW M GmbH a predávanej v limitovanej edícii 50 kusov, tvoria súčasť technológie podvozku s výkonom špecificky vyladeným na pretekárskej dráhe. V súčasnosti sa disky kolies BMW M Performance so stredovou maticou ponúkajú v programe doplnkov Original BMW Accessories pre modely BMW M2 (kombinovaná spotreba paliva: 9,9 – 9,6 l/100 km; kombinované emisie CO2: 223 – 218 g/km podľa WLTP), BMW M3 Touring Competition s pohonom M xDrive (kombinovaná spotreba paliva: 10,4 – 10,1 l/100 km; kombinované emisie CO2: 235 – 229 g/km podľa WLTP), ako aj pre všetky modelové varianty BMW M3 Sedan, BMW M4 Coupé a BMW M4 Cabrio.

Disky kolies so stredovou maticou BMW M Performance: Výmena kolies ako od profesionálov

Disky kolies so stredovou maticou vznikli pre motoristický šport, kde umožňujú obzvlášť rýchlu výmenu diskov kolies a tým pádom aj krátke zastávky v boxoch. Namiesto zvyčajných piatich skrutiek drží každé koleso na náboji kolesa iba jedna centrálna matica. Extrémne pevné spojenie pri montáži centrálnych skrutiek zabezpečuje krútiaci moment 930 Nm. Táto technológia nielenže prináša číru DNA z pretekárskych okruhov hmatateľnú počas výmeny diskov kolies, ale zároveň znižuje rotujúce hmoty a pomocou výrazného dizajnu v oblasti náboja optimalizuje exkluzívny vzhľad.

Disky kolies so stredovou maticou M Performance pre modely BMW M2, BMW M3 a BMW M4 sa v ponuke nachádzajú ako kombinovaná súprava vo veľkostiach 19 palcov pre prednú nápravu a 20 palcov pre zadnú nápravu. Ľahké kované disky kolies s dizajnom Y-spoke v matnej farbe Jet Black majú vyfrézovaný nápis M Performance a obúvajú pneumatiky s rozmermi 275/35 ZR19 vpredu a 285/30 ZR20 vzadu.

Individuálne úpravy z motoristického športu pre exteriér a interiér

Rovnako ako disky kolies so stredovou maticou, aj ostatné produkty z programu BMW M Performance Parts vychádzajú z vývojového know-how a z viac ako piatich desaťročí skúseností divízie BMW M GmbH v motoristickom športe. Rozmanitý sortiment zahŕňa možnosti dodatočnej montáže v oblastiach odpruženia, hnacieho ústrojenstva, aerodynamiky a kokpitu, čo umožňuje prispôsobenie orientované na výkon a v každodennej premávke poskytuje pocit z pretekárskej dráhy. Pre cielené zvýšenie dynamiky a obratnosti sa v ponuke nachádzajú aj voliteľné doplnky, ako sú podvozok M Performance s výškovo nastaviteľnými pružinami a športový brzdový systém M Performance.

Atletický vzhľad vozidiel BMW M môžu vylepšiť aj karbónové komponenty špecificky vytvorené pre daný model. Doplnky BMW M Performance pre exteriér sú väčšinou vyrobené z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP), zapečateného čírym lakom pre vysoko kvalitnú povrchovú úpravu. Možnosti doplnkov pre konkrétny model, ako sú napríklad predný karbónový nástavec M Performance, zadný difúzor M Performance, alebo karbónová vložka prahov M Performance, dodávajú vozidlu charakteristický vzhľad v pretekárskom štýle.

Nekompromisnú kvalitu a špeciálnu estetiku doplnkov BMW M Performance Parts pocíti aj interiér. Vysoko kvalitné prvky z karbónu a Alcantary prenášajú motoristické gény BMW M do kokpitu. Kolenné ochranné plochy M Performance s povrchom Alcantara poskytujú optimalizovanú priľnavosť počas obzvlášť dynamických prejazdov zákrut. A M Performance volant Pro, ako aj M Performance lakťová opierka z Alcantary ponúkajú perfektné podmienky pre obzvlášť intenzívnu radosť z jazdy.

 

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby, až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť ponúka prémiové automobily, motocykle a služby a sleduje stratégiu partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. Sieť miestnych partnerov tvorí:

Deväť autorizovaných predajcov so servisom automobilov značky BMW – Auto Palace v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Dve samostatné autorizované servisné prevádzky značky BMW v Bratislave – Auto Motiv a Group M.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné autorizované servisné prevádzky značky MINI v Banskej Bystrici, Bratislave, Nitre a Žiline.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.