Posledné výskumy ukázali, že mnohí muži, ktorí majú pochybnosti o veľkosti svojho penisu, sú v skutočnosti úplne normálni alebo priemerní. Nanešťastie existuje bežná mylná predstava posilnená mainstreamovou pornografiou, že mať „poriadnu kládu“ znamená viac potešenia pre vašu partnerku. Možno vás prekvapí, že až väčšina žien (85 %) je spokojných s partnerovým penisom. Sú to muži (45 %), ktorí majú stále pochybnosti o jeho dĺžke či hrúbke.

Priemerný slovenský penis v erekcii dosahuje 12 až 16 centimetrov, v obvode je to 12 centimetrov. Takže ak v stoporenom stave dosahuje aspoň dvanásť centimetrov, váš penis nie je malý ani podpriemerný. Pravdepodobne je priemerne veľký alebo dokonca nadpriemerný a vaša žena je s ním spokojná, aj keď o tom možno dodnes nerozprávala.

Ak sa napriek tomu obávate o veľkosť svojho prirodzenia, možno trpíte dysmorfiou penisu. Ide o formu duševnej choroby, tá sa vyznačuje podceňovaním vlastnej veľkosti penisu. Muži, ktorí ňou trpia, považujú svoj penis za abnormálne malý, čo znižuje ich sebaúctu smerujúcu k hanbe, poníženiu a izolácii. Vo všeobecnosti sa pre tento pocit vyhýbajú akejkoľvek sexuálnej aktivite. V takom prípade je potrebné vyhľadať odborníka na duševné zdravie.

Vravíte si: „toto nie je môj prípad, ale chcel by som ho mať o niečo väčší“, tak vedzte, že žiadne tabletky, kvapky, spreje, gély ani mastičky a náplasti vám penis nezväčšia. Je to hlúpa lož obchodníkov s ľudským strachom a nešťastím. Existuje však niekoľko spôsobov, ako ho zväčšiť. Mnohé z nich sú bolestivé, drahé a pri niektorých z nich nie je zaručené, že budú fungovať. Ak nad nejakou metódou uvažujete, rozhodne sa predtým poraďte so svojím lekárom.

PENUMA

Silikónový implantát s názvom Penuma vyvinul doktor James Elist, urológ z Beverly Hills. Jeho tvar pripomína rožok, ktorý sa vloží pod kožu penisu, čím zväčší jeho dĺžku aj šírku. Na prvý pohľad to znie lákavo, no muži, ktorí túto operáciu podstúpili, to horko ľutujú. Mnohí tvrdia, že po zavedení implantátu ich penis znecitlivel alebo sa implantát pod kožou zlomil, iní bojujú s infekciou, prípadne inými zdravotnými problémami.

LIGAMENTOLÝZA

Táto operácia na predĺženie penisu spočíva v uvoľnení fundiformného väzu a suspenzorického väzu, ktorý pripája dve erektilné telieska k lonovej kosti. Prerezanie závesného väzu penisu môže viditeľne zväčšiť dĺžku penisu v ochabnutom stave o dva až tri centimetre, čo však nemusí ovplyvniť jeho dĺžku v stoporenom stave. Miera nespokojných pacientov však predstavuje viac ako 70 %.

TUKOVÉ INJEKCIE

Pomocou tohto postupu sa liposukciou získaný tuk pacienta vpichne pomocou injekčnej striekačky do penisu. Bežným výsledkom býva mierny nárast údu o dva centimetre na dĺžku a o niečo viac na šírku. Výsledky však nemusia byť trvalé. Časť vstreknutého tuku môže časom telo absorbovať, čo môže viesť k zmenšeniu veľkosti penisu.

PLAZMOVÉ INJEKCIE

Pri tejto metóde sa z krvi oddelí plazma bohatá na krvné doštičky, ktorá sa následne vstrekne do penisu, čo by malo údajne stimulovať prietok krvi, aby vaše „nádobíčko“ vyzeralo väčšie. Počas niekoľkých týždňov je potrebné vykonávať mechanické pumpovanie penisu, ktoré natiahne závesné väzivo, aby sa predĺžila jeho dĺžka a zlepšil sa krvný obeh. Ide však o experimentálnu liečbu, no tá je v oblasti sexuálnej medicíny veľmi diskutovanou témou.

JELQING

Podstatou cvičenia Jelqing je naťahovanie penisu. Označuje sa aj výrazom „dojenie“, na ktoré sa svojou technikou aj podobá. Z palca a ukazováka vytvorte krúžok, kam si vložíte mierne stoporený penis a začnete ho pomaly masírovať od koreňa k žaluďu, čím vytvoríte tlak na hladké svaly penisu, cievy a tkanivá. Vďaka nemu sa po dlhodobom pôsobení penis skutočne môže stať o niečo širším, väčším a pevnejším, keďže svaly sa neustálym cvičením posilňujú a tvrdnú. Väčšina lekárskych expertov však túto metódu nepovažuje za účinnú.

VÁKUOVÉ PUMPY

Vákuové pumpy sú zariadenia, ktoré vytvárajú vákuum okolo penisu, čo spôsobuje, že krv prúdi do penisu a napĺňa ho, čím zväčšia veľkosť penisu, ale len dočasne. Na vytvorenie podtlaku používajú vzduch alebo vodu – na krátky čas zväčšia veľkosť penisu. Ani pravidelné používanie pumpy výrazne nezvyšuje konzistentnú dĺžku penisu. Okrem toho prináša so sebou riziká, ako sú bolesť, modriny a poškodenie tkaniva penisu.

RUKÁVY NA PENIS

Rukáv, známy aj ako predlžovač penisu, je zvyčajne silikónový návlek, ktorý sa nasúva na penis ako kondóm. Nezmení jeho skutočnú veľkosť, ale zväčší obvod aj dĺžku podľa vášho želania na kvalitnejší sex. Rukávy na penis boli pôvodne vyvinuté na lekárske účely – na pomoc mužom s erektilnou dysfunkciou a ich zapojenie sa do penetračného sexu – no v súčasnosti ich mnoho ľudí používa aj ako sexuálne hračky.

OPTICKÉ ILÚZIE

Ak si netrúfate na operáciu, injekcie a nemáte chuť ani na naťahovanie penisu, môžete svoj penis opticky zväčšiť jednoduchým trikom, akým je oholenie ochlpenia. Možno budete príjemne prekvapení, akú veľkosť má váš penis, keď nebude zahalený bujnou húštinou.

Ďalším spôsobom, ktorý môže ovplyvniť optické vnímanie veľkosti vášho prirodzenia, je zníženie hmotnosti – schudnutie. Penis bude vyzerať dlhší, ak nebude schovaný pod bruchom. Účinok pri chudnutí je však mierny a nemusí byť viditeľný u všetkých mužov.

Na záver treba povedať, že obavy mužov o veľkosť ich pýchy sú často prehnané až absurdné. Väčšina opýtaných žien v rámci výskumu totiž tvrdila, že je pre nich veľkosť penisu „menej dôležitá“ a záleží skôr na technike a výdrži…