Aké boli vaše začiatky pri práci influencera a aké povolanie či prácu ste vykonávali predtým?

Pred „influencerstvom“ som robila manažérku v obchode s oblečením. Práve táto práca bola jedným z dôvodov, prečo sa mi v podstate ľudovo povedané rozbehol Instagram. Keďže som bola každý deň v prostredí medzi najnovšími fashion trendmi, začala som jednoducho fotiť oblečenie v kabínke (myslím, že toto obdobie si pamätá veľa mojich followerov). Okrem oblečenia som v tom čase fotila aj to, že som práve v tom období začala pravidelne cvičiť vo fitku, a teda som fotila svoju premenu, k tomu nejaké zdravé jedlo a pomaly prichádzali na môj profil noví sledujúci.

Propagujete zdravý životný štýl – či už vďaka strave, no najmä cvičením. Prečo vás práve toto najviac oslovilo?

Od útleho veku som športovala, nedá mi opätovne nespomenúť, že som vyrastala v športovej rodine, teda šport je pre mňa absolútne normálnou a hlavne prirodzenou súčasťou môjho života. Čiže to, čo som bol zvyknutá robiť v mojom súkromí v rámci športu, sa eventuálne odzrkadlilo na sociálnych sieťach a s fotením mojej premeny, zdravého životného štýlu a rôznych športových aktivít som vlastne pokračovala u mňa na instagramovom profile. Každý deň sa na mojom Instagrame snažím prezentovať môj bežný deň, do ktorého šport bezpochyby patrí.

Má vaša BALANCE TV úspech? Ako vám zišlo na um ísť do tejto platformy?

Náš projekt, ktorý verejnosť aktívne vníma pod značkou BALANCE TV, si prešiel poriadnym vývojom. Táto myšlienka prišla už predtým, ako udrela pandémia kovidu, ktorá všetko zmenila od základov. Jedného dňa mi moja trénerka Maťka, dnes už aj kolegyňa, povedala, že od zajtra budú mať fitko zatvorené, ale v prípade, že chceme ďalej cvičiť, musíme tréning začať vnímať obe ako prácu. A tak, veľmi zjednodušene povedané, z jedného dňa na druhý vznikol projekt, ktorý dnes prevádzkujeme pod hlavičkou BALANCE TV, a cvičia s nami tisícky žien zo Slovenska, ale aj Česka. Na naše začiatky veľmi radi spomíname, pretože boli „zaujímavé“. Začali sme točiť na telefón, bez svetiel, mikrofónov, vôbec to nemalo požadovanú kvalitu, ale ohlasy ľudí boli úžasné a to nás hnalo vpred, aby sme boli stále lepší. Nesmierne nás to bavilo a tá vášeň nám ostala vďaka ľuďom, ktorí s nami cvičia až dodnes, za čo im nesmierne ďakujeme.

Myslíte si, že slovenská spoločnosť je dostatočne zdravá a vyznáva kvalitný životný štýl?

Doba je veľmi rýchla, preto sa nestíhame venovať samým sebe a doplácame na to zdravotne. Myslím si, že ľudia si to uvedomujú, ale často strácajú motiváciu, respektíve ju nemajú. V Balance TV sa snažíme ľuďom ukázať, že aj napriek práci a rodinným povinnostiam si človek vie nájsť pol hodinu až hodinu čas na seba. Ten pocit po tréningu je úžasný a nezáleží, či sme v gyme s najlepším vybavením a najkrajším oblečením. Platí u nás pravidlo – kdekoľvek, kedykoľvek a pre každého.

Dokážete aj vy občas zhrešiť, že si dáte klobásu, hamburger či iné nezdravé jedlá?

Jedlom hreším každý deň. Musím sa priznať, že na jedlo vôbec nemám pevnú vôľu a jednoducho sa milujem dobre najesť, dať si sladké a podobne. Navyše musím byť úprimná a povedať, že každý môj deň je v poslednom období relatívne hektický, takže nemám extra veľký priestor selektovať tú najzdravšiu stravu, aj keď musím priznať, že veľa ráz práve ta zdravá mi chutí viac než tá menej zdravá.

Ste atraktívna žena, mali ste niekedy komplexy z postavy? Čo by ste odkázali ženám, ktoré toto často riešia?

Určite áno, v istom čase som so svojou postavou nebola spokojná, ale zároveň ma teší, že som tomu v samej zásade nijako vážne nepodľahla. Bolo obdobie, keď som mala priestor doslova makať vo fitku dvakrát do dňa a snažila som sa jesť extrémne zdravo, ale poviem vám, šťastná som nebola. Som rada, že som našla BALANCE, a to doslova a do písmena. Počas nášho programu si úprimne veľmi kvalitne zacvičím, ale, samozrejme, doprajem si aj dobré jedlo. Viem, že moje telo by mohlo vyzerať aj lepšie (ako každé telo), ale mne to takto maximálne vyhovuje, som spokojná, mám svoj BALANCE a som v prvom rade šťastná.

Ste matkou dcérky Vanesky, aká je Tatiana matka?

Verím, že tá najlepšia, akú si Vanes môže priať. Odkedy prišla na svet Vanes, spustil sa vo mne pocit, ktorý som dovtedy nepoznala – strach, vždy som bola taká, že som robila všetko a ničoho som sa nebála, no odkedy máme Vanes, som extrémne ustráchaná mama. Vanes mám ako najlepšiu kamarátku, snažím sa s ňou tráviť všetok voľný čas.

Zvládate sa venovať popri práci naplno manželovi aj dcérke?

Milujem svoju prácu a veľmi si vážim, že keď pracujem, môžeme byť v podstate všetci spolu. Je pravda, že ma Vanes vidí často na telefóne, ale som šťastná, že ma aspoň vidí, a verím, že cíti moju neustálu prítomnosť a náklonnosť. Je všeobecne známe, že veľké percento rodičov chodí na 8 a viac hodín do práce, keď nemôžu byť so svojimi deťmi, to je jednoducho fakt. Nám flexibilné pracovné prostredie zatiaľ dáva možnosť byť s Vanes aj počas pracovného času, čo je naozaj skvelé a pokorne si danú okolnosť všetci vážime. Keďže s Michalom pracujeme spolu, niekedy mám pocit, že sme spolu nepretržite 24 hodín, 7 dní v týždni.

Mamičky a TV Balance – to je podľa vás kvalitou overená dvojička?

Mnohé ženy, ktoré s nami cvičili, nám písali, že sú tehotné a čakajú bábätko, a teda či môžu ďalej cvičiť naše tréningy. Vtedy nám zišla na um jedna zaujímavá myšlienka. V spolupráci s profesionálmi sme dali dokopy programy pre budúce a čerstvé mamičky. Ide o cvičenie pred a po pôrode, ako aj edukačné workshopy na témy pôrod, prípade starostlivosť o dieťa v prvom roku života.

Dopraje vám verejnosť váš úspech či naopak vnímate závisť preto, čo robíte a čo je vaším zdrojom príjmu?

Myslím si, že sa nájdu aj takí, aj takí. V prvých momentoch, keď sa začalo objavovať na Slovensku slovo influencer, bolo to podľa mňa trošku náročnejšie. Veľa ľudí sa tomu možno ticho smialo a v samej podstate si asi ani zrejme neuvedomovali, že vznikol nový online sektor, a aj niečo také sa vlastne môže stať prácou. Ja si plne stojím za tým, čo robím. Každá aktivita v živote, či už pracovná alebo hocijaká iná, si vyžaduje všetko to, čo som ja dala do mojich pracovných aj nepracovných aktivít na sociálnych médiách, a tými sú čas, nespočetné množstvo hodín stránených šperkovaním digitálneho obsahu a kreatívy pre širokú verejnosť, množstvo mojej energie, pevnej vôle a, pravdupovediac, vo finále nejako extra nevnímam neprajných ľudí. Každý má tú možnosť si to vyskúšať. Každý má možnosť založiť si účet a začať tvoriť.

Zrejme nie je jednoduché živiť sa ako influencerka, ako vyzerá váš bežný pracovný deň?

Samozrejme, ráno je to všetko o Vanes a potom prichádza okno, keď je naša malá princezná v škôlke. V tomto čase sa snažím stihnúť všetko tak, aby som sa jej poobede mohla opäť venovať. Je dôležité povedať, že aj poobede tvorím a pridávam obsah na môj profil, ale už to nie je také intenzívne, keďže v poobedňajších hodinách by som s Vanes nebola a venovala by som sa hlavne práci. Počas spomínaného časového okna, keď je v škôlke, väčšinou sa natáčajú tréningy na našej online tréningovej platforme BALANCE TV, pričom s manželom riešime v našich kancelárskych priestoroch dennú administratívu. Túto časť a konkrétne tento aspekt v rámci našej pravidelnej rutiny široká verejnosť takmer vôbec nevidí. Na dennej báze prebieha komunikácia s jednotlivými partnermi, čiže sem dávam možno prvý raz aj taký malý pohľad do nášho skrytého zákulisia. Každá jedna spolupráca nie je iba o jednej fotke, ale hlavne o sérii telefonátov, emailov a požadovaných nastavení, ktoré musíme absolvovať, aby sme presne dohodli, čo sa ide v konkrétnej kampani realizovať. Od prvotných návrhov cez zmluvy po pripravenie požadovaného digitálneho obsahu, ktorý musí byť nami a našou kreatívou vygenerovaný, schválený protistranou, aby bolo všetko perfektné. Ak náhodou niečo nesedí, prichádza proces prerábania a editovania digitálneho obsahu, po ktorom následne na základe dohody s daným partnerom nastavíme dátum finálneho uverejnenia v podobe, ktorú si na základe vzájomnej dohody odsúhlasíme. Veľa partnerov v rámci dlhodobých spoluprác už v podstate vie, čo odo mňa môžu očakávať, čiže jednotlivé mikroprocesy ako schvaľovanie obsahu neriešime, ale pri nových partneroch a nadnárodných gigantoch je to absolútna nutnosť.

Aktuálne je Instagram fenomén, čo by ste odkázali ľudom, ktorí chcú byť minimálne ako vy? Zrejme to nie je pre každého.

Je to ako so všetkým ostatným v živote. Máme jeden život, ktorý nám dáva príležitosť a možnosť si to skúsiť v úlohe hocikoho. Sociálne médiá a celý tento novovzniknutý sektor nie sú výnimkou, ale mám pocit, že to asi nebude pre každého. Často keď zdieľam v príbehu nejaký hejt, ženy mi píšu, ako to zvládam, že ony by si toto nenechali, prípadne že by sa s hejtermi hádali. Ja som sa za tie roky naučila toto úplne vypúšťať. Nepotrebujem byť nešťastná preto, že ľudia, ktorí ma vlastne ani nepoznajú, mi píšu hejty.

Ako relaxujete popri práci?

Toto sa musím ešte naučiť. Za tie roky som sa nastavila do režimu, keď to okolnosti vyžadujú, jednoducho idem a pracujem, pretože to milujem. Niekedy si to ani neuvedomujem, ale nepoznám piatok, sviatok ani dovolenku len tak bez toho, aby sme okolo nej neobtočili nejakú aktivitu na mojom profile. Niekde som raz čítala motivačné slová s peknou myšlienkou: nájdi si prácu, ktorú miluješ, a už nikdy nemusíš pracovať čo len jediný deň vo svojom živote. Moja práca ma veľmi baví, napĺňa a je to už taká normálna súčasť mojich dní, takže si ani neviem predstaviť, že by som si dala voľno a napríklad na týždeň všetko vypla. Sociálne médiá nemajú prevádzkovú dobu, nespia, sociálne médiá sú hore a otvorené stále.

Sme pánsky časopis, aký typ mužov sa vám páči?

Presne taký, akého mám doma. Cieľavedomý, spoľahlivý, komunikatívny, vtipný.

Ktoré vlastnosti najviac obdivujete na vašom Michalovi a naopak, čo na ňom neznášate?

Na Michalovi obdivujem, že pre neho nič nie je problém, viem sa na neho vo všetkom spoľahnúť. Je veľmi pracovitý, čo je možno aj práve tá opačná strana mince, ktorú nemám rada, pretože si nedokáže urobiť veľmi veľké voľno. Obdivujem na ňom jeho komunikatívnosť. Ja som v spoločnosti introvert a Michal to vždy zachraňuje tým, že sa dokáže porozprávať s hocikým o hocičom, čiže sa vzájomne dopĺňame.

Ste tvárou októbrového vydania BREAK-u, čo by ste odkázali našim čitateľom na záver?

Čitateľom časopisu BREAK by som sa chcela hlavne poďakovať, že si októbrové vydanie kúpili a že si prečítali tento článok. Ak niekoho zaujala myšlienka Balance TV, pozrite na náš nový web www.balancetv.sk, kde vás čaká hneď v úvode prekvapenie. Prajeme vám, aby ste si s nami poriadne zacvičili a našli svoj životný BALANCE.

KTO JE TATIANA ŽIDEKOVÁ (30)?

Rodáčka zo Žiliny je slovenskou influencerkou

Počet sledovateľov na IG: 260 tisíc

Dátum a miesto narodenia: 29. 8. 1993

Znamenie: panna

Rodinný stav: vydatá, manžel Michal, dcéra Vanessa

Záľuby: šport, rodina, cestovanie.