Niečo pre ženy a niečo pre mužov

Začneme tipom na darček pre ženu. Či už pôjde o vašu partnerku, alebo mamu, nikdy nič nepokazíte pekným šperkom. Ak chcete mať výber o niečo jednoduchší, rozhodnite sa pre náušnice. Nielenže by ste ťažko hľadali ženu, ktorá by sa nepotešila pekným zlatým náušniciam, ale hlavné je, že pri ich výbere nezohráva úlohu veľkosť. Stačí sa trafiť do vkusu obdarovanej.

A čo darček pre muža, napríklad pre vášho otca? Aby sme nadviazali na predchádzajúci tip, ale prispôsobený tomu, že už nevyberáme darček pre ženu, tak môžete siahnuť po hodinkách. Alebo sa zamerať na záľuby a záujmy obdarovaného. Ak napríklad rozmýšľate nad darčekom pre otca, ktorý sa venuje poľovníctvu, určite by sa potešil špičkovej termovízii.

Darčeky podľa záľub a záujmov

Samozrejme aj pri výbere darčeka pre ženu je možné zamerať sa na jej záľuby a záujmy. Je vaša partnerka právnička? Čo takto nejaká kniha súvisiaca s prácou právnika? Tento tip samozrejme platí aj v prípade obdarovania muža právnika a tak sa dostávame k darčekom, ktoré sú (minimálne v porovnaní s predchádzajúcimi) oveľa menej „zamerané“ čisto na ženy alebo na mužov.

Mimochodom, knihy patria medzi najobľúbenejšie darčeky vôbec. Ak chcete obdarovať niekoho, kto rád číta, kúpte dobrú knihu a máte to vybavené. Keď sme však už spomínali darčeky súvisiace so záľubami a záujmami, dobrou voľbou môže byť aj nejaký kurz. Ak chcete obdarovať niekoho, kto sa napríklad venuje (alebo by sa chcel venovať) tvorbe web stránok, určite nájdete vhodný kurz, ktorým si rozšíri svoje zručnosti.

Praktickosť na prvom mieste

Na záver máme ešte kategóriu darčekov, ktorými obdarujete tak svoju partnerku ako aj seba. Na mysli máme darčeky v podobe investícií do vašej spoločnej domácnosti. Typickým príkladom sú rôzne domáce spotrebiče, ktoré pochopiteľne využijete obaja.

Ak dokončujete alebo rekonštruujete svoj dom, môžete sa tiež dohodnúť, že si nebudete na Vianoce nič drahé kupovať, ale ušetríte financie napríklad na odolnú dlažbu na terasu, ktorú potom po zime dokončíte a podobne. Predsa len, už nie ste deti a viete, že Vianoce nie sú len o darčekoch pod stromčekom a ak vás čaká podobná investícia, treba myslieť v prvom rade prakticky.