A to so zodpovedne využívateľnými surovinami a s recyklovanými materiálmi.

VÝSKUM S DOBRÝM ÚČELOM
Aj keď tieto hodinky majú veľa podobností s predchádzajúcimi modelmi, vynikajú výrazným svetlomodrým prevedením. Snaha značky Ulysse Nardin zvyšovaniu povedomia o problémoch životného prostredia je chvályhodná, nakoľko podporuje program Ocearch na sledovanie žralokov a spolupracuje s aktivistom Mikeom Cootsom, ktorý v mladosti prežil útok týchto predátorov. Ocearch je globálna nezisková organizácia, ktorá skúma žralokov s cieľom zhromaždovať údaje na vedecké účely. Táto organizácia doteraz uskutočnila 45 expedícií po celom svete a publikovala 75 článkov o rôznych témach týkajúcich sa našich oceánov.

Foto: Ulysse Nardin

MATERIÁLY
Uvedenie modelu Diver Net Azure na trh má slúžiť aj ako pripomienka, že približne deväť miliónov ton plastu skončí v oceáne. Ulysse Nardin má za cieľ bojovať proti tomuto problému začlenením recyklovaných materiálov do konštrukcie ich hodiniek. Diver Net Azure obsahuje 44 mm púzdro s centrálnou časťou a rám vyrobených z 95% recyklovanej ocele. Na bočné a zadné púzdro bol použitý Nylo materiál obsahujúci 60% z recyklovaných rybárskych sietí. Jednosmerne otočená luneta je celá vyrobená z karbónu, z materiálu recyklovaných uhlíkových vlákien.

Foto: Ulysse Nardin

SPOĽAHLIVÝ SPOLOČNÍK
Hodinky Diver Net Azure sa môže pochváliť s úchvatným pieskovým ciferníkom s vyrazeným písmenom X, s luminisenčnými hodinovými ručičkami, obdĺžnikovými indexmi a azúrovými akcentami. Je v ňom umiestnený samonavíjací strojček UN-118 s pôsobivými funkciami, akým je dĺžka batérie až 60 hodín. Vodotesné hodinky do 300 metrov na azúrovo modrom kaučukovom remienku. Ich cena je 12,700 Eur. Model Diver X Skeleton Azure vyžaruje jedinečnú estetiku, má ciferník v tvare X a saténovo upravené čierne titánové púzdro a gumenný azúrový remienok uzavretý so sponou z čiernej keramiky a titánu. Samonavíjací strojček UN-372 je z vlastnej výroby Ulysse Nardin, ktorý je zo silikónových komponentov a vyniká pôsobivou 96 hodinovou rezervou a sú vodotesné do 200 metrov. Cena Diver X Skeleton Azure je 26,800 Eur.

Foto: Ulysse Nardin

Mohlo by vás zaujať:

Majstrovské dielo medzi hodinkami: CODE 11.59 Ultra Complication
Luxus na ruke a lá Piaget Polo
Unikátne hodinky Blast Moonstruck pre „horných 10 tisíc“