LIMITOVANÁ EDÍCIA
Predaj super rýchleho motocykla značky Aston Martin bude obmedzený a dostupný v limitovanej sérii 88 kusov. Vysokovýkonná športová motorka bola inšpirovaná automobilom Aston Martin Valkyrie AMR Pro. Ikonický dizajn a najmodernejšie technológie sa v nej pre milovníkov motorových vozidiel spájajú do jedinečného dynamického, priam umeleckého diela.

Foto: Aston Martin

VÝKON A CHARAKTERISTIKA
Oproti súrodencovi z roku 2019 bol maximálny výkon zvýšený o 25 percent. V-Twin motora je 225 koní, čo je rovnaké číslo ako u automobilov Formula 1. O zvýšenie výkonu sa postaral nový CNC obrábaný dvojvalcový motor s objemom 997 cm3, ktorý bol kompletne opracovaný z pevného bloku AL 5000. Tento materiál zlepšuje tuhosť motora a je spojený s novým dizajnom valcov s mokrými vložkami, ktoré pomáhajú zlepšiť chladenie.

Foto: Aston Martin

DIZAJN
Aerodynamicky optimalizovaný motocykel má nový predný spojler, bočné blatníky a predný kryt je pripevnený k zvyšku karosérie. Môžete si ho vybrať v akomkoľvek odtieni zelenej farby. Motorka je inšpirovaná pretekárskymi strojmi Aston Martin F1 s akcentmi „photon lime“ na karosérii a chvostovej plutve. Pri výrobe boli použité vysoko odolné materiály, akými sú uhlíkové vlákna, hliník a titánové komponenty. Každý jeden kus je ručne zhotovený vo francúzskom Toulouse. Začiatok predaja je naplánovaný v druhej polovici tohto roka s počiatočnou cenou 138-tisíc eur.

Mohlo by vás nadchnúť:

Najpekelnejšie stroje Ducati moto sveta
S motorkou na STK: Bude to pohroma?
Svet motocyklov nás opäť ohúri