Aké je africké víno a ktoré sú najlepšie vína celého kontinentu? Vyberte sa na exotickú ochutnávku!

THE FLAGSHIP, STELLENBOSCH (Južná Afrika)
Najlepšie víno afrického kontinentu vyrábajú v Južnej Afrike a medzi najprémiovejšie regióny patrí Stellenbosch, ktorý produkuje mimoriadnu kvalitu. Najčastejšie sa v Stellenboschi pestujú odrody ako Cabernet Sauvignon, no nezaostáva ani Merlot, vďaka čomu majú miestne vína nádych francúzskeho Bordeaux. Ochutnajte víno The Flagship s podtitulom Petit Verdot s nezameniteľnou rubínovou farbou, ktoré v sebe ukrýva chute višní či ríbezlí, ktoré sa neskôr rozvinú do plnej arómy s osviežujúcou chuťou. Nechajte si ho trošku dlhšie v ústach a víno vám bude šepkať o chuti korenín a sušeného ovocia. The Flagship má v zásobe aj víno Right Bank s vyváženou chuťou sladkého ovocia. Vďaka tanínu vás bude držať v napätí a až vo finiši spoznáte jeho unikátnosť. Toto bude presne to víno, ktoré sa hodí ku kvalitnému, vyzretému syru alebo k divine či jedlám z červeného mäsa. Južná Afrika vie veľmi dobre ako pripraviť víno tak, aby z neho bol zážitok! (Foto: arch značky, iStock)

KERSHAW (Južná Afrika)
Hoci má Južná Afrika najviac červených vín, ak príde reč na biele vína, aj tu dokáže ponúknuť svetovú kvalitu, ktorou očarí nejedného enológa. Vína z dielne Kershaw Wines začali písať svoj príbeh v roku 2012 a spočiatku to boli vína ako Chardonnay aj Syrah a o pár rokov neskôr sa k nim pridal aj Pinot Noir. K najzaujímavejším bielym vínam patrí Sauvignon Blanc Semillon s podmanivou vôňou jazmínu a s chuťou, ktorá zablúdi až k citrusovým plodom. Tá sa napokon v náznakoch premieša s jablkami, mandarínkami a pomelom, pričom v nej ucítite aj stopy korenia. Víno dozrieva v sudoch z francúzskeho duba, ktorý pochádza výlučne z Burgundska a myslí sa pri ňom jednoducho na každý jeden detail. (Foto: arch značky, iStock)

SAINT AUGUSTIN (Alžírsko)
Víno v severoafrickom Alžírsku má pomerne hlboké korene a tie by sme dokázali vystopovať až v starovekej ríši Feničanov. V časoch Rímskej ríše bolo alžírske víno pojmom a pilo sa aj v samotnom Ríme, a tak ani dnes krajina nezaostáva a môže sa pochváliť až 70-timi rôznymi vinárstvami. Nechýbalo veľa a tradícia pestovania by sa nadobro stratila, no príchod Francúzov v 19. storočí oživil toto remeslo, a tak si miestne vína viete vychutnať dodnes. K najzaujímavejším výrobcom dnešného alžírskeho vína patrí Grands Crus De L’Ouest Algerie, ktorí vsadili na top kvalitu svojho produktu. K tomu najlepšiemu, čo sa na západe Alžírska v oblasti Sidi Bel Abbés vo vinohrade Monts du Tessala urodí, patrí víno Saint Augustin. Ich červené vína majú jemnú arómu ovocia s mentolom, ktorá spája príjemnú sviežosť. Má v sebe plný záver, a tak si ho hneď obľúbite. Odborníci radia otvoriť fľašku hodinu pred podávaním, aby sa rozvinula jeho krásna vôňa.(Foto: arch značky)

DOMAINE DE LA ZOUINA (Maroko)
Maroko možno nepatrí medzi najznámejšie krajiny produkujúce víno, no ak príde reč na kvalitu, môžete si byť istí, že ju tu nájdete. Najzaujímavejším regiónom marockého vína je okolie kráľovského mesta Meknés, neďaleko antického Volubilisu. Presne tam má svoje miesto aj Domaine de la Zouina, kde dodáva vínu nezameniteľnú chuť aj pôda premiešaná s vápencom. Najlepšie hodnoteným vínom je Epicuria Syrah a našlo si fanúšikov aj ďaleko za hranicami Afriky. Kvalitná odroda Syrah sa tu mieša s jemnou chuťou tmavého ovocia s koreninami. Najvýraznejšie sú v chuti zastúpené datle a figy, obe typické pre Maroko už od staroveku. Bohatá chuť potrebuje aspoň päť až osem rokov na to, aby sa rozvinula do dokonalosti. Víno sa hodí k mäsovým jedlám aj divine a najlepšie sa podáva pri 18 stupňoch. (Foto: arch značky, iStock)

LES VIGNERONS DE CARTHAGE (Tunisko)
Trojlístok kvalitného severoafrického vína uzatvára po Maroku a Alžírsku aj obľúbené Tunisko. Tak ako ho Rimania poznali aj v predošlých dvoch krajinách aj Tunisko sa považovalo v staroveku za krajinu s kvalitným vínom. Kartágo obchodovalo s vínom už vtedy, keď sa v dnešných najslávnejších vinárstvach sveta o bobuli hrozna ešte nikomu ani len nesnívalo. Vína združené pod značku „Les Vignerons de Carthage“ majú v sebe viacero rôznych chuťoviek, no spomedzi nich vyniká Passum de Magon (ročník 2007) so svojou sviežosťou a dlhou chuťou, ktorá po ňom ostane v ústach. Druhým skvelým vínom je Muscat Keliba. Patrí medzi suché vína a je ozdobou severného Tuniska. Napite sa ho a o chvíľku v ústach pocítite, ako sa v nich rozvíja chuť jemných citrusov. Mnohé z tuniských vín sa vyvážajú dokonca do Francúzska. (Foto: arch značky, iStock)

CHA VINHO DO FOGO (Kapverdy)
Ak sa pozrieme na polohu Kapverdských ostrovov v Atlantickom oceáne, nebudeme veľmi prekvapení, že práve toto súostrovie sa považuje za zaujímavý vinársky región. „Neďaleko“ sú predsa Kanárske ostrovy aj obľúbená Madeira. Slávne kapverdské víno Fogo ťaží zo svojej sopečnej pôdy už viac než 120 rokov, a tak presne vedia čo robiť, aby dokázali zaujať nielen svojou exotikou, ale aj chuťou. Vinič priniesli na ostrovy Francúzi, a hoci sa mohlo zdať, že je rovník príliš blízko, vďaka kopcovitému terénu sa uchytil a víno dostávalo svoju kvalitu. K najkvalitnejším odrodám rastúcim na čiernom piesku patrí Cabernet Sauvignon, Muscat, Tempranillo a Touriga Nacional. Skúste ochutnať na ostrovoch biele víno Cha Vinho do Fogo, ktoré je skvelé a lahodné. Vďaka sopečnej pôde má unikátnu chuť, v ktorej sa mieša náznak grepu, melónu, citrusového ovocia a ak sa dobre „započúvate“ do jeho chuti, dostane sa vám na jazyk aj vanilka. Exotické, ale zvodné víno! (Foto: arch značky, iStock)

DODOMA WINE (Tanzánia)
Východná Afrika sa nepovažuje za významný vinársky región, ale Tanzánia ani Keňa by s tým nesúhlasili a práve tanzánijské víno Dodoma Wine je krásnym príkladom toho, že Afrika jednoducho vie vyprodukovať kvalitné víno. Región Dodoma je miestom, kde sa darí odrodám Chenin Blanc, Shiraz, Cabernet Sauvignon a medzi domácimi odrodami dominuje Makutupora. Vinič tu rastie na suchej a jemne piesočnej pôde a vďaka tomu získava víno odlišnú chuť od tej, na akú ste zvyknutí z Európy. Najobľúbenejšie červené víno je Dodoma Dry Red s 12,5 % obsahom alkoholu, ktoré má jemne trpkú chuť a nesmierne sa hodí ku grilovanému mäsu. Práve on má v sebe lokálnu odrodu hrozna zvaného Makutupora, a tak ochutnáte niečo unikátne. Najlepším bielym vínom je Chenin Blanc. V ňom sa mieša chuť jazmínu, medu aj tropického ovocia a dokonca má jemne dymový náznak. Chuťou sa hodí k rybám, morským plodom či bielemu mäsu. (Foto: arch značky)
Mohlo by vás zaujať:

Aj vínom sa dá pomôcť v boji proti cukrovke, ale …
Ako chutí víno vystrelené do vesmíru?
Ako dorobiť čo najkvalitnejšie víno?