Rozhodujú o nej rôzne faktory a jedným z nich je aj pohoda v kruhu najbližšej rodiny. V našej pilotnej sérii sme si posvietili na to, čo sa skrýva za úspechom futbalového nováčika našej najvyššej futbalovej súťaže z MFK Dukla Banská Bystrica

Trenčín je nielen mesto módy, ale aj krásnych žien. Jednou z nich je fitnes trénerka Erika Depetris (34), ktorú si možno budete z minulosti pamätať pod dievčenským priezviskom Kačincová. Práve ona má doma naturalizovaného Slováka Davida Depetrisa (34). Spolu tvoria pár už vyše desať rokov, pričom majú dvoch krásnych synov Valentina a Mattea.

Vybavíte si ešte vaše prvé stretnutie s Davidom?
Zoznámili sme sa na galavečere futbalistov, kde som pomáhala pri organizácii, pretože prišiel nový holandský majiteľ a chcel predstaviť čerstvé posily pre klub. Mám pocit, že to bolo 15 rokov späť. Všimla som si ho hneď, ako vstúpil do miestnosti. Jednoducho to bola láska na prvý pohľad. Aj na diaľku z neho čosi vyžarovalo. Žiaľ, po zoznámení som zistila, že nerozpráva ani jedným z jazykov, ktoré ovládam, takže tam naša konverzácia uviazla. Bolo mi to ľúto, lebo bol naozaj milý.

Ako sa to ďalej vyvíjalo?
Niečo som mu povedala a keď už nevedel, ako pokračovať, rýchlo pribehol jeho kamarát a začal sa so mnou rozprávať. Zbalil ma akože tento jeho kamarát a začala som s ich partiou chodiť vonku. David mi bol sympatickejší a postupom času už aj viac rozumel. Tak sme sa do seba zaľúbili. Našťastie, v dnešnom modernom svete existuje internet a prekladač, cez ktorý so mnou komunikoval. Postupne sa zlepšoval v angličtine a už sme to mali jednoduchšie.

Jeho slovenčina je priam ukážková, to je vaša práca?
Určite, pokojne by zo mňa mohla byť učiteľka slovenčiny pre cudzincov. Rozpráva jedna radosť, keď sa rozbehne, tak ho nejde len tak zastaviť. Ja som sa na oplátku musela naučiť po španielsky, inak to nešlo.

Pochodili ste vďaka futbalu kus sveta, kde sa vám páčilo najviac?
Najviac sa mi páčilo Mexiko s krásnou prírodou a takmer americkou kultúrou. Životná úroveň bola podobná Slovensku a celé to tam bolo zábavné.

„Všimla som si ho hneď, ako vstúpil do miestnosti. Jednoducho, bola to láska na prvý pohľad.“ Foto: Suzan. M – Zuzana Martinková

Manžel bez kopačiek je teda doma pohoďák na pohľadanie?
Presne. Milý, bezkonfliktný chalan. Teraz, keď príde domov zo zápasu, tak ja už väčšinou spím. Bývame v Trenčíne a z Banskej Bystrice mu to trvá asi dve hodinky, preto si zápasy preberieme až na druhý deň. Smejeme sa, že za jeho úspechom v Banskej Bystrici stojí práve jeho pohoda, keďže je tu sám ako slobodný mládenec a nemáme sa kedy pohádať (smiech). Avšak nemáme žiadnu tichú domácnosť, celé to je v pohode.

Je ťažké byť partnerkou futbalistu, ktorý počas kariéry okúsil viacero klubov?
Áno. Niekde prídeme, riešime všetko odznova a zo dňa na deň odíde do iného klubu. Tu ostaň, všetko pobaľ a idem do Turecka. Tak nejako to fungovalo a sťahovať 20 škatúľ každý rok nie je ľahké.

Domáce práce mu idú od ruky?
Teraz už áno. Keď mu poviem, tak veľmi rád pomôže, ale jemu to nenapadne. Musím mu to stále pripomínať. Teraz hovorí, že vysáva, ale zas mu musím zdôrazniť, že preto, lebo mu to ja poviem.

Ste pokojná či viac temperamentná futbalová fanúšička?
Ja som veľmi pokojná, aj keď nie vždy spokojná, najmä s verdiktmi rozhodcov. Neprejavujem svoje emócie zbytočným komentovaním, lebo viem, že aj tak nič nezmením. No keď vidím alebo cítim, že sa schyľuje ku gólu, samozrejme, že ma to vystrelí zo stoličky. A potom kričím „gól“ s ostatnými.

Akú vlastnosť najviac milujete na manželovi?
Je to pohodový chlap. Nikdy neprišiel domov so zlou náladou alebo lepšie povedané nikdy mi to nedal pocítiť. Mám v ňom oporu, je bezkonfliktný a úžasne sa venuje deťom. Nemám problém ho s nimi nechať pokojne aj tri dni, v tomto smere je maximálne starostlivý.


KTO JE DAVID ALBERTO DEPETRIS?

Narodený: 11. novembra 1988 v argentínskom San Jorge
Futbalová kariéra na Slovensku: Banská Bystrica, Trenčín, Trnava
Zahraničie: Atlético de Rafaela, Huracán, Olimpo, Sarmiento (Argentína), Almere (Holandsko), Rizespor (Turecko), Olomouc (Česko), Monarcas Morelia (Mexiko), Savoia (Taliansko)
Slovenská reprezentácia: 2 štarty v reprezentácii, oba v roku 2013
Post: hrotový útočník
Štatistiky zo sezóny 2022/2023: 19 zápasov / 9 gólov a 1 asistencia
Zaujímavosť: pre slovenských fanúšikov sa zaskvel v Trenčíne, potom získal slovenské občianstvo a má neuveriteľný cit na strieľanie gólov.

Láskavé manželky bystrických hviezd. (Zľava) Erika Depetris, Veronika Polievková, Nikoleta Fašková, Lenka Záhumenská. Foto: Suzan. M – Zuzana Martinková

Vizáž: Viktória Ondrášiková
Produkcia: Roman Grešo

Mohlo by vás zaujať:

Špičkových futbalistov nerobí talent, ale …
Expert na športovú myseľ pomáha aj slávnym profíkom na celom svete
Bláznivé momenty ženského futbalu